Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Placení v restauraci v deskách jak řešíte?Placení v restauraci v deskách jak řešíte?
bamiskabamiska
18.5.2014 v 22:02:58

Byli jsme na obědě v hogofogo restauraci, kde nám účet přinesli v deskách a číšník odešel. Manžel do nich vložil peníze a my jsme odešli. Nikde jinde se nám tohle zatím nestalo a tak jsem pak přemýšlela jak se řeší situace kdy člověk peníze nemá tak jak by si představoval.
My měli tak, že vyšla cena i s díškem :D. Jak by se řešila situace, kdy máte velkou a číšník by vám měl vrátit a nebo i naopak cena je 499 a pětistovka je málo :) a kováče mi tam přijde dávat blbé. Máte s touto situací zkušenosti? Jak to funguje? Pro mě to bylo takové moc luxusní řešení a asi druhá varianta klasického placení mi vyhovuje víc, ale jde asi o zvyk.

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
19.5.2014 v 17:30:26

lussy my docela do restaurací chodíme hodně, ale máme pár svých oblíbených a tam se tak neplatí a když jsme šli někdy do cizích v rámci dovolených a výletů atd, tak tímto jsme políbení prvně….i o té kartě placení …

to je fakt že si člověk trochu má čas rozmyslet jak dát vysoké spropitné

nicméně ještě jednou díky za vysvětlení, jak vidím pořád je se co učit…

MarinadaMarinada
19.5.2014 v 15:24:24

Já se s tím setkala asi dvakrát v životě, poprvé jsem na to koukala jako zjara a stejně jako někdo už psal – neměla jsem drobné a strašně se bála, že mi nevrátí :-D
A podruhé už mi to naopak vyhovovalo, protože jsem si mohla v klidu rozmyslet, kolik jim tam chci nechat…při placení z ruky do ruky bývám trochu nervozní.

LussyLussy
19.5.2014 v 15:14:50

chtěl jsem napsat 15 000 obyvatel :-)

LussyLussy
19.5.2014 v 15:14:32

Musím říct že “naše“ městečko má 15 000 a leta letoucí je tu min. jedna restaurace, kde se platí takto, už v roce 1998 jsem tam pozvala rodiče na večeři za svoji první výplatu, a takto se tam platilo.

A do ciziny prakticky nejezdím, a setkala jsem se po ČR s tímto placením hodněkrát. Asi je to o náhodě nebo o tom, jak člověk často navštěvuje restaurace :-)

ludlinkaludlinka
19.5.2014 v 14:06:42

My bychom byli určitě jak burani ve městě, ještě jsem se s tímto druhem platby nesetkala, dokonce ani v zahraničí

bamiskabamiska
19.5.2014 v 13:50:19

nuninko to sice jo, ale když vlezeš do restaurace tak nevíš jak budeš platit :D my se docela u toho pobavili a říkali jsme burani vyjeli do města….a tam nemáš možnost volby desky jsou na stole a je to….ale žádné prostoje nebyly, bylo to rychlé…

moc všem děkuji za vysvětlení a příště budem chytřejší, asi je to městem tady je maličké a neplatí se tu tak, takže pro nás to byl šok :D ač to ve filmech vírám :D tak v realitě prvně….

nuninka
19.5.2014 v 9:37:18

Tak s tímhle jsem se ještě nestkala, ale raději platím přímo. Už jen proto,že třeba spěchám a nechce se mi čekat, než se číšník vrátí pro ten tácek a než se pak zase vrátí zpátky.

ksanda.1MD
19.5.2014 v 9:21:31

Mně tedy vyhovuje toto placení víc. Teda mně…:-). Ani vlastně nevím jak to manžel řeší – nikdy nic nazpět nechtěl, ale nenosí moc peněženku a tak když přijde číšník a chce rovnou zaplatit, tak mě rozčiluje jak začne šmátrat v kapsách a hledá ty peníze, které chce dát. Připadám si pak jak když musíme vybrat všechny kapsy, abychom si mohli dát oběd:-).

LussyLussy
19.5.2014 v 8:21:02

Je to tak jak píše Peťka, když máš velkou bankovku, vložíš peníze, neodejdeš, počkáš až se vrátí s penězi nazpátek, ty si vezmeš co chceš a zbytek je dýško.

S kartou to dělám taky jako píše Peťka. Buď přinesou čtečku karet ke stolu anebo jdu s nimi, ale z ruky ji nedávám. Tam se dá řešit dýško 2 způsoby – máš zaplatit např. 475,-, tak řekneš ať tam zadá 500,-. To mám ale pocit, že dýško shrábne majitel a ne číšník a tak zadávám částku přesně + dám třeba 50,- číšníkovi v hotovosti.

PeťkaPeťka
18.5.2014 v 22:43:26

Já jsem se setkala i s tím, že pokud máš bezkontaktní, že si ji odnáší pryč. Kartu bych ale z ruky nedala. Když nemají v restauraci čtečku ke stolu, normálně se zvedneš a jdeš s číšníkem na pokladnu.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist