Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » molusky :-(molusky :-(
zuzina
9.5.2014 v 12:39:04

hledala jsem jestli tady už nebyla diskuze na toto téma,ale nic moc jsem nenašla….máte zkušenost?co opravdu zabralo?už je máme skoro tři měsíce,po návštěvě bazénu a pořád ne a ne zmizet.Přímo v místě výskytu se malému zhoršil atopický ekzém..zkoušela jsem zvýšit dávky hlívy ústřičné,zatím bez efektu..máte ještě jiné nápady?

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]
zbynula
13.5.2014 v 23:00:23

Brrr, molusky. Ale jak to tady čtu, zbavili jsme se jich rychle, asi za 3 měsíce. Na kožním to chtěli hned seškrabat, to jsem odmítla, syn je šílená citlivka. Dali nám nějaký preparát, prý mírně ťupnout jen na tu molusku jednou denně. Měl kolem každé obrovský vysušený flek a moluska tam byla dál. Tak jsme na to šli vydezifikovanou jehlou a Betadine. Pak u jsem získala cvik, jen velmi jemně natrhnout jehlou, pak vymáčknout a vydezinfikovat. Jejda, to byl vždycky řev…Někde na netu jsem četla, že se to má dělat ve spánku, to jsem zkusila jednou a vzdala…Na imunitu jsem určitě něco dávala. Teď má dcera neštovice a čekám, jestli je chytí syn, ať to máme za sebou.

zuzina
13.5.2014 v 13:19:32

díky za vaše příspěvky :-( pročetla jsem i odkaz a moc pozitivně to na mě nepůsobí,bazén vynecháváme/ač neradi/,ale do školky chodí,snad se neroznese po celém našem městečku :-)

…láska na celý život :-)

PavluschkaPavluschka
12.5.2014 v 22:26:38

Ahoj, syn se s tím potýkal dlouho… asi 1,5 r. Nepomáhalo nic. Dlouhodobě jsem mu dávala imunoglukan na posílení imunity (možná by šlo lékařku přesvědčit, aby předepsala něco levnějšího, ale tehdy jsem nevěděla…). Dále dlouhodobě bral homeopatika Dulcamara a Thuja. Stejně se výškrabu nevyhnul, ale alespoň se to neroznášelo dále. Propichování jsme zkoušeli také, ale nepomáhalo…. no je třeba vytrvat a vyzkoušet postupně vše.

LussyLussy
12.5.2014 v 9:35:51

zuzi, tady je ten článek, snad najdeš nějakou radu co funguje, já zkušenosti naštěstí nemám
http://www.vasedeti.cz/zdravi/onemocneni/navod-jak-bezbolestne-zbavit-male-deti-bradavic/

zuzina
9.5.2014 v 18:28:01

a za jak dlouho byly pryč?mě právě v lékárně poradily podpořit imunitu,že jde o virový problém.

…láska na celý život :-)

ludlinkaludlinka
9.5.2014 v 14:39:37

Také měl syn molusky. Na kožním seškrabávají lžičkou, ale náš pan dr mi poradil, propíchnout vydezinfikovanou jehlou a pořádně potřít např. betadinem.

JežečekJežeček
9.5.2014 v 13:30:04

Zuzi, byla tu velká diskuze, ale myslím, že pod článkem, ne samostatná. Malý se s tím trápil dlouho. DOporučovali nám sírový zásyp, vlaštovičník a plno dalších, ale nepomohlo nic. Jako zdravotník bys mohla mít pevnou ruku a praxi v tom, co jsem nakonec provedla já a zbavila se jich. Pinzetou jsem každou zmáčkla, vystříklo to z toho, hned jsem to odesinfikovala a pak se začala zmenšovat a zmizla. Dělala jsem to denně tak po 5 – 6 moluscách. Ale opravdu jen moluscu, nebolí to, pokud nechytneš i kůži okolo… Malému jsem pustila pohádku a jako se s ním tulila, takže byl zaneprázdněn a já pracovala. Byly mu tehdy 2 roky. A ještě, dávej bacha, to, co ti vystříkne, tak je roznášecí, takže já jsem vždycky odesinfikovala dost široké pole.. Držím palce. *

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist