Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Co všechno musí umět dítě před nástupem do školky?Co všechno musí umět dítě před nástupem do školky?
nuninka
29.4.2014 v 18:53:33

Dneska byl v naší školce zápis dětí. Přestože můžu mít malého sebou ve školce do které nastoupím, bude to neoficiálně. Takže musím mít něco v rezervě. :-)

Ale překvapilo mě co všechno má dítě před nástupem do školky umět.
Musí se umět samo obléct, vysléct, umýt, zajít si na záchod+ se utřít, samo jíst, umět si rozdělat kapesník a taky se vysmrkat.
Malý (3roky)je teda šikovný, ale v určitých věcech chce ještě pomáhat. Sice se vysmrká, ale když mu nepomůžu, při snaze se utřít, rozetře si snoplíky po puse. Obleče se, ale ne všechno mu jde rychle a dobře. Štrample si fakt neobleče. Se zapínáním mu trochu pomůžu, boty zavážu.
Myslím si, že na tříleté dítě toho dělá sám hodně. Proto mě překvapilo co všechno musí děti před nástupem do školky, bez ohledu na věk umět, protože paní učitelky nemají čas každému utírat nos, jak mi bylo řečeno. Celkem budou brát 28 dětí.
Já vím, že toho mají učitelky pak hodně, jenomže si myslím, že je to na úkor těch dětí.

Jak to má vaše školka, co všechno má dítě umět, než nastoupí? Zohledňuje se věk, nebo je jedno jestli má 3 nebo 5 let?

Stránky: [1] 2 3
IntegraIntegra
5.8.2014 v 13:51:45

Mám spíš obavu zda to naše ratolest zvládne :D

SvetlanaSSvetlanaS
19.7.2014 v 9:52:33

V naší školce určitě pomáhají. Hlavně s tím smrkáním, utíráním na záchodě a trochu s oblékáním. Je ale jasné, že pokud by měly každému dítěti pomáhat se vším, vůbec by nevyšli ven :) Po nás spíš chtěli, abychom to oběma stranám usnadnili. Boty na sucháč, všechno na pas do gumy, mikinu přes hlavu nebo na zip, pokud umí zapnout. Věk by se asi měl zohledňovat. U těch nejmenších pomáhají, pak bych řekla, že tak kolem těch pěti letu už asi počítají, že to zvládnou.

Andrea99
18.7.2014 v 19:31:46

Našla jsme slevu na školku v Praze :-)

https://www.slevomat.cz/sleva/671765-mesicni-dochazka-do-ms-kids-kingdom?hash=ef7923bae80bdcd5

bamiskabamiska
3.5.2014 v 15:11:59

Ludie11 pokud by přihlédli k tomu, že máte doma miminko…byla by to “diskriminace“ to by v přijmacích podmínkách nemělo být…přeju at s zadaří

Lucie111
3.5.2014 v 14:40:24

Nás čeká zápis do místní školky za 14 dnů. Zatím spíš trnu, jestli nám dceru vezmou, protože jsem doma ještě s 10m dcerou. Ještě jsem ani nezjišťovala, co po nás budou chtít, ale všichni jsou tady se školkou spokojeni. Tak snad budeme i my. Dcera je sice šikovná, ale všechno, co píšete určitě ještě nezvládne. Školka sebou nese plusy i mínusy, jako ostatně všechno.

janca.masjanca.mas
30.4.2014 v 18:02:19

Bami, ono nic jiného si ani říkat nemůžeš :-) Já taky říkám, že to nedělám pro peníze , ale z lásky k dětem :-) Vždy mě štvaly takové ty řeči: zase vám přidali nebo máte 2 měsíce volno,co? apod. zvlášť jeden soused si mě takto často vychutnával. Jednou mi pak ruply nervy a řekla jsem mu, ať jde taky k nám učit,když je to tak lukrativní (předhazoval mi, že nám přidali a mě to udělalo na výplatě asi mínus 200kč, protože mi sebrali částečně osobní, aby se zase pokryly peníze jinde) od té doby mám klid.

bamiskabamiska
30.4.2014 v 17:11:58

nuninko oni maj totiž určitě vyjímku protože letos tohle mají udělané ve vedlejší vesnici také zvedli stav, a učitelky jsou z toho špatné….ono pokud jsou prostory a jiné podmínky tak to lze navýšit, ale sama na 28 dětí ve smíšené třídě a nebo třídě tříleťáků je hrozný…

díky tomu že komunikuju s učitelkama na netu, ted jsem byla na školení tak ten počet 28 se bohužel díky neumístěným dětem začíná objevovat často a není to tak ojedinělé(ale musí k tomu být ty podmínky ostatní)…

holky měla jsem vám natáčet včerejší rodičovskou schůzku a možná by jste se podivili, jak nějaké maminky dokáži jednat, jaké perly jsou schopné vypustit a hlavně jak by nám organizovaly práci….včera jsem byla při psaní i nasraná sem nasraná :D zase na tu druhou stranu :Dale naštěstí jsou i takové které jsou dobré….

takže dnes si celý den říkám jsem tam kvůli dětem..

janca.masjanca.mas
30.4.2014 v 15:17:22

Tak to je síla, fakt bych tam teď nechtěla dělat ředitelku :-)

nuninka
30.4.2014 v 14:33:47

Bami,máš pravdu, ale já mám pocit, že učitelky ve školce (te naší) jsou teď hodně pod tlakem a tak potřebují mít děti, které už jsou samostatné a nevyžadují velkou péči.
Celkem jsou 4 učitelky. Dvě u malých a dvě u předškoláků. Z toho je jedna už dlouho na nemocenské, dvě jsou těhotné a novou paní učitelku odvezla sanitka se slepým střevem do nemocnice. :-( Takže tam mají opravdu veselo. A k tomu mají opravdu plný stav. Žádná jiná školka nebere tolik dětí jako ta naše. :-(

janca.masjanca.mas
30.4.2014 v 10:52:01

Bami, to jsou právě věci, které si spousta rodičů a lidí obecně neuvědomuje. Ta zodpovědnost je hrozná a opravdu jsi jednou noho v kriminále.
Nevím jak je to u vás, ale je předpis, že tuším do 20 studentů stačí 1 učitelka pokud se jde na exkurzi apod.Jenže pokud je vše ok, tak se nic neděje, ale stačí když se někomu udělá špatně, tak se pak z toho stává neřešitelný problém. U nás ve školce ve třídě, kam chodí malá má jeden chlapeček paní asistentku, tak to beru jako velké plus a úlevu pro paní učitelku. Už se nám totiž stalo, že jak se děti oblékaly na procházku, nějaký chlapeček vrazil do malé a ta přepadla přes jiné dítě a boule jak hrom. Učitelka s ní hned běžela k doktorce. Já byla tehdy v práci. Být tam ale sama, tak je to problém. Co s ostatními dětmi a co s ní? Jak to chceš řešit? Já jako rodič se dostanu z práce tak za hodinu a kuli bouli volat sanitku je asi taky blbost, tak teď babo raď. Jenže to ti nahoře neřeší. Vše se počítá na tabulky a normy na žáka.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist