Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » jsem v šokujsem v šoku
Jessenka
29.4.2014 v 11:10:23

Ahoj všem, raději bych se neviděla. Ráno mi volal nějaký člověk z firmy, která spravuje katalog účetních na internetu s nabídkou na spolupráci. Nabídl mi zveřejnění v katalogu účetních s tím, že mi budou posílat nové klienty a garantují min. 4 klienty za rok. Jinak mi prý vrátí peníze. Stojí to 6tis. Kč na rok. Protože bych ráda přijala nové klienty, tak jsem mu na nabídku kývla s tím, že si ještě přečtu obchodní podmínky a pak se mu případně ozvu. Obch. podmínky mě dost odradily tak jsem mu hned volala zpět, že to ruším. A on na to, že už mě zadal do systému a vzít zpět to prý už nejde, musela bych platit odstupné 70% z celkové ceny. Byla jsem v šoku a nevěřila mu. Prý si mě nahrál, když jsem souhlasila s jeho nabídkou, což se opravdu stalo, ale pak jsem mu řekla, že mu ještě zavolám, kdybych si to rozmyslela. Tak nevím co teď, jsem hroznej blbec. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Díky moc Jessenka

Stránky: [1] 2
danasidanasi
3.5.2014 v 20:36:17

Jessenko, nejsem právník, ale mám dojem, že od smlouvy máš možnost odstoupit. Nechtěla bych tě mylně navnadit, ale je tam snad 10 nebo 14 denní možnost, ovšem písemně a hlavně doporučeně. Každá smlouva se dá vypovědět. A kdyby pořád trvali, tak bych jim to spočítala rychle 6000 děleno 12 měsíci, krát třeba 2 kdy bude trvat výpověď. Nebo pokud se ti podaří uhrát ta výpověď na dny tak 6000 děleno 365 krát počet dnů. Jdi na ně také tvrdě a již nic neřeš telefonicky.

Na nás takhle zkusily, změnu smlouvy u pojištění. Kdy změnu smlouvy poslali na starou adresu, i když jim byla nová oznámena. Nám tak proto nedošla. Já jsem řádně zaplatila dle mne známých instrukcí. Dali to až právníkům a k soudu. I bez právníka pak stáhli ocas a vzali návrh zpět a zaplatili si i poplatky. Člověk se nesmí bát.

Hodně štěstí.

…být neskonale šťastný

ksanda.1MD
3.5.2014 v 20:31:59

Ještě bych chtěla napsat, že toto sjednávání po tel. mi přijde opravdu nesmyslné – vždyť může dojít k tolika nedorozumění (ani já nemůžu dát ruku do ohně za to, že mi slečna neřekla, že je to na dva roky)… nicméně určitě nejsou schopni říci veškeré náležitosti a podmínky smluv po tel. a já bohužel patřím k těm, kteří vše musí vidět, aby to dokázali dobře rozkódovat. Myslím, že to zavedli právě proto, že jsou lidé více obezřetní a obchodníci už nemají příliš šancí – jinak si to vysvětlit nedokážu.

ksanda.1MD
3.5.2014 v 20:25:55

No, mně takhle volali z ČEZ, že mi nabízí levnější elektřinu… (už si to přesně nepamatuji co mi to slibovali, nic méně z toho vyplynulo to, že budu platit méně…), tak jsem se furt ptala v čem je háček (nerada něco měním…), ve finále jsem řekla “Tak pokud mě to k ničemu NEZAVAZUJE a budu platit MÉNĚ, tak proč ne“. Následující týden mi přišla smlouva písemně – ZÁVAZEK NA DVA ROKY. Tak jsem psala mail, že to se mi tedy nelíbí a přišla mi odpověď, že si telefonát poslechli a že žádné pochybení nezjistili a že smlouva je platná. V tu chvíli jsem o sobě zapochybovala a ještě se jim omluvila za ztrátu času se mnou, ale to “pokud mě to k ničemu nezavazuje“ slyším v hlavě dodnes. Ani jsem nezkoumala, jestli to je výhodné či nikoliv – už jen ten fakt, že mě takhle “obelstili“ mi vadí a rozhodně mi vadí, že můžou uzavřít smlouvu bez možnosti odstoupení po telefonu – vždyť to může kdokoliv – příště to zvedne má 8mi letá dcera???

Jessenka
3.5.2014 v 16:48:42

Ahoj Bamisko, teď už jsem si téměř jistá,že mi to nic nepřinese. Dala jsem si tu práci a kontaktovala jsem desítky firem uvedených v katalogu. Všichni se shodli na tom, že firma jim nepřihrála jediného zákazníka, cítí se podvedení. Navíc spousta z nich ani nevědělo, že musí dát výpověď předem, jinak se smlouva automaticky prodlužuje. Tak mě aspoň hřeje u srdce, že jsem snad několika lidem pomohla, aby se vyhnuli dalšímu zbytečnému placení. Navíc se aspoň všichni dozvěděli, že na tom jsou stejně i ostatní a mnozí mi slíbili, že budou šířit do svého okolí, co je tato firma zač.

bamiskabamiska
30.4.2014 v 20:00:14

je mi to líto že se s tím nedá hnout…ale když tedy jsi už do toho spadla…myslíš že ti aspoň někoho přihrají, že se ti to opravdu vrátí, nebo je to jen vytažení peněz a pak si tě nevšimnou?

osobně bych sehnala i nějaký kontakt a nezapomněla dát výpovědní smlouvu třeba radši ty dva měsíce předem jak to funfuje jinde aby to plynule nepřecházelo z roku na rok….hned bych si to napsala do kalendáře :D

přeju aby to teda aspoň něco přineslo

Jessenka
29.4.2014 v 18:07:04

Díky všem za reakce. Volala jsem na sdružení ochrany spotřebitelů a bohužel mě nepotěšili. Smlouva je opravdu platná. Stačí jen jejich nahrávka. Prý bych se mohla soudit, ale na to opravdu nemám energii. Schválně jsem kontaktovala některé firmy, které jsou v katalogu účetních a všichni mi tvrdí to samé, jsou to podvodníci, kterým oni také naletěli.

PeťkaPeťka
29.4.2014 v 16:05:34

Jessenko, to je smutné.
Bohužel nedávno jsem zrovna někde četla, že dnes už stačí jen souhlas do telefonu a smlouva je platná. :-(
Snad se povede s tím ještě něco udělat.

lnorilnori
29.4.2014 v 15:30:33

Jessenko, s právníkem se určitě poraď. Opravdu na tebe jen zkouší, jestli zaplatíš.

Zkušenost mám jen takovou poloviční q celkem jsme tenkrát kroutili hlavou, jak pán líbivě plácal pátý přes devátý ve snaze vyhnout se odpovědím na konkrétní otázky. Nejdřív začal, že nám dohodí správu firem u nás v ulici a namátkou nějaký jmenoval, a když zjistil, že jim už správu děláme, tak už se v tom jenom motal. Nakonec si dovolil přijít ještě jednou, jestli jsme se nerozmysleli…

makinea
29.4.2014 v 15:19:50

Teda to je docela hnusný. Ale nemusí člověk být s podmínkami seznámen předem?

nuninka
29.4.2014 v 14:02:10

Jessenko, tady je každá rada drahá. Určitě se poraďit s právníkem, co se dá dělat.
No, ale pokud má nahrávku, tak jí chtěj poslat. Poslechni si jí a třeba by se dalo dělat něco s tím, že jsi řekla, že se jim ještě ozveš.
Moc ti přeji, aby to dopadlo dobře pro tebe.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist