Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jak zvládnout nástup do práce a děti?Jak zvládnout nástup do práce a děti?
nuninka
28.4.2014 v 23:33:40

Od září bych měla nastoupit do jedné soukromé školky jako asistentka učitele na poloviční úvazek. Strašně se na to těším.
Na druhé straně z toho mám strach.
Ohledně peněz to bude nic moc, na druhé staně to bude lepší než na pracáku. Jenomže, dá se to zvládat takhle finančně dlouhodobě?
Pak se bojím, jak to budu zvládat s dětmi.
Školka by měla fungovat od 6-17:30 v případě potřeby déle.
Malého můžu mít sebou, ale to taky není ideální řešení. Jenomže bohužel nebudu stíhat ho ráno zavést do školky a pak zase vyzvednout. Bohužel nemám nikoho, kdo by mi v tomhle pomohl. u nás je školka od 6- max 16hod. Muž je přes týden pryč.
Starší to už budou muset zvládnout doma sami. Dcera je už v tomhle v pohodě, syn, to bude asi horší.
Já vím, že to zvládnout budeme muset, jenom nevím, jak to všechno sklubit dohromady. :-)

Jak jste zvládly nástup po mateřské do práce? Obešly jste se bez pomoci, nebo by to bez ní ze začátku nešlo?

Stránky: [1]
LienLien
3.5.2014 v 20:50:07

Nuninko blahopřeju k práci, taky jsem tento rok nastoupila “do práce“, holky mám sebou, chodím dva dny v týdnu (8h a 5h, vydělám si tak jako na RD) a funguje to řekla bych dobře, samozřejmě času je méně, ale na druhou stranu je to fajn. Doma neuklizeno, ale častěji si s nimi hraji, protože je to práce s dětmi, tak i doma ty přípravy probíhají s nimi, mně se to líbí a věřím, že i tobě bude. I když na rovinu pět dní v týdnu bych tedy nechtěla a už vůbec ne takhle dlouho.

Magda K.
3.5.2014 v 9:18:06

Já a moje rodina toto období právě prožíváme. Zvládnout to jde, máme to už podruhé, ale je to někdy blázinec. Chce na to pohlížet optimisticky a ne, že se zblázním. Tentokrát ale pomoc potřebujeme, to uznávám. Mladší syn, čerstvě 3 roky, nastoupil do školky a klasika – občas je nemocný nebo spíš nachlazený, zvládáme to bez doktora, ale je doma s tchýní. Taky pro něj chodí po obědě do školky, takže malý má celkem pohodu. Ale jde vidět, že mu je smutno a chce být s námi, užívá si nás mnohem víc. Starší syn je druhák, je úplně v pohodě, chodí do školy sám, zvládá jezdit MHD do ZUŠ i chodit do sportovních aktivit. Když přijde ze školy, počká, než někdo přijde nebo dojde babička. Má mobil, když tak ho zkontrolujeme. Ráno kluky vypravuje manžel, má vše nachystané, pokud by ale neměl takovou práci časově celkem pružnou jakou má, pracuje i večer o víkendech apod., tak bych do této práce jít nemohla. Kdyby chodil např. na 6 hodin, prostě to by nešlo. Já jsem v MŠ jako učitelka, jeden týden chodím z domu chvilku před 5 ráno a druhý v 8 hodin, mám klasika směny ranní, odpolední a dojíždím necelých 15 km do městečka, které je výborně dostupné. A doma na mě čeká druhá směna, jako na každou maminku, děti, domácnost, navíc zahrada, práce kolem domu atd. S manželem se domlouváme na každý den a jde to. Někdy ale řešíme každou minutu. Jistě to zvládnete také!

…mít největší štěstí v životě

nuninka
29.4.2014 v 18:38:10

Bami, kdybych měla alespoň to, co na rodičáku, ale takhle budu mít asi o víc než dva tisíce méně :-( a s tím co všechno se musí platit to udělá fakt hodně. + projezdím více benzínu.

Pavlinkav, jo to zatím taky nevím, ale střídat se bude ranní-odpolední. Ale kolik hodin je poloviční si nejsem jistá, 20 hodin týdně?
Což je asi nesmysl, kdybych šla na 6, skončila bych v 10?

Já ještě nemám žádnou smlouvu, ale na stránkách školky jsem už napsana v týmu pedagogů :-)

Já bych hlavně nechtěla zahodit možnost školky pro malého. Už jenom kvůli tomu, že nevím jak to bude se smlouvou nebo na jak dlouho jí budu mít. Ještě se může stát cokoliv.

Pavlinkav
29.4.2014 v 16:45:26

Nuninko, já bych si malého u sebe klidně ten první rok nechala a neřešila to.

Poloviční úvazek – tj. 4 hodiny denně, ranní nebo odpolední? Nebo jak se tomu dá rozumnět?

Taky si s holkama odběhám, co se dá, hlavně ráno, odpo už je částečně po práci schopný odvozit manžel a někdy i děda, ale nechci nikoho moc angažovat, když to není akutně potřeba (někdy máme porady, někdy školení po odpolednech).

Určitě si na nový režim zvyknete a všechno se časem vytříbí. V září to byl záhul, to jo, ale teď už se všechno tak nějak usadilo.
Pro mě je nejhorší sladit můj příjezd z práce se ZUŠ dcery, protože vozíme do města. Ale všechno se dalo nějak zařídit.
Markétka už je velká slečna a Naty už bude druhák, takže zvládnou do školy a ze školy chodit sami a tobě zbyde jen malošek :)

…objevovat doteď nepoznané…

JarmuschkaJarmuschka
29.4.2014 v 10:42:28

My se museli obejít bez pomoci.
Mě moc pomohlo, že během mé MD zaměstnavatel zavedl pružnou pacovní dobu. A protože je choť OSVČ, tak si upravil pracovní dobu.
Ve školce jsme se ve vodění ráno s chotěm střídali, do školy vodím holky já cestou do práce. A odpoledne je má na starosti ten, kdo má kratší pracovní dobu.

Nuninko, ono se to usadí a vše bude klapat, uvidíš.

…obavy i radosti až do smrti.

bamiskabamiska
29.4.2014 v 10:39:29

nuninko tím že se do školky dostaneš a jak jsem postřehla chceš začít studovat, tak nikde není dáno že z toho polovičního se nevykouzlí celý nebo zástup za někoho atd…..takže uvidíš…
k penězům já nemám poloviční máme 80% a také to nějak jde chlap má práci a máme tři děti(žrouty doma) a jednu holčinu jen občas ale platí se na ní alimenty,dárky se kupují ast, takže skoro čtyři děti, k tomu hypotéka …díky Bohu nemáme se špatně, takže i to jde….
holčina je velká a uvidíš jak to zvládne a bude jistě i ráda že bude mamky pomocnicí…
k malému že bude u tebe, co vzdycháš, juchej…víš jak já se kochám když vidím jak si malej hraje s ostatními, jak když tam máme tu jinou učitelku na tancování na ni kouká, a pracuje s ní….samozřejmě to nese i negativa, ale pro mě to ostatní je velké plus

no a jinak ta pracovní doba je dlouhá, ale to se ti také bude dělit na ranní a odpolední?

takže přeji at se do září chmury a ty nejistoty vytříbí…

MarinadaMarinada
29.4.2014 v 10:24:09

Nuninko, neboj, určitě to zvládneš!
Já myslím, že Markétka bude Tvoje pravá ruka a společně to zvládnete skvěle zorganizovat. Moc držím palce!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist