Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Co děláte s Velikonoční nadílkou?Co děláte s Velikonoční nadílkou?
nuninka
23.4.2014 v 8:39:59

Jestli jste na tom stejně jako já, tak doma máte spoustu vajíček a nevíte co s nimi :-)
Přestože muž s kluky chodí koledovat pouze u rodiny a těch nejbližších známých, je toho dost, protože jsou tři. :-)

Kdyby šlo jenom o vařená vajíčka, bylo by to super. :-) Dobrých receptů co by se s nimi dalo udělat je spousta, jenomže co s těmi čokoládovými?
Já to letos omezila hlavně na to, co děti opravdu jí a k tomu perníčky. I tak mám doma košík s prominutím hroznými čokoladovými vajíčky. :-(
Tak to zkusím dát do buchty, upeču sušenky a dál uvidím.

Jak nakládáte s Velikonoční nadílkou? Necháte ji všechnu děti sníst nebo něco použijete i v kuchyni? :-)

Stránky: [1] 2 3
LienLien
17.5.2014 v 19:48:04

Já tě chápu, co chceš říct, sama jsem se nad tím zamýšlela. Ale prostě jsem to nevyhodnotila jako věc, o které můžu rozhodovat. Sama bych jim čokoládu taky nekupovala, dokonce nedávala ani ty, co doma byly, ale v tomhle případě jsem to nepovažovala za svojí věc. Ale nedohaduju se, chápu, že na to máš jiný pohled a rozumím mu.

Danniella
17.5.2014 v 19:21:35

Když něco pokládám za špatné, nepodporuju v tom ani cizí, ať si to řeší sami, nemůžu jim do toho mluvit, ale zase jim ktom nebudu přispívat, když je to proti mému smýšlení.
Prostě s tímhle přístupem nesouhlasím a zaráží mě to, samozřejmě je to tvoje věc, ale prostě jsem si nějak myslela, že jsi v tomhle někde trochu jinde, tak mě to jednak naštvalo, ale přiznám, i trochu zamrzelo nebo prostě nějak zarazilo.
Ale nemůžu do toho kecat tobě, stejně jako těm, kdo jí pět čokolád denně. jen prostě já bych mu tu šestou nestrkala, ani kdyby se rodiče radovali. To je z mého pohledu alibismus.

LienLien
17.5.2014 v 19:07:35

Jo Danielo, taky mě to napadlo, že by bylo lepší hodit to do popelnice, ale bylo to holek a mohly se samy rozhodnout. Samozřejmě jsme o tom mluvily, že ostatním to škodí stejně jako nám, že já bych to nedávala ani jim. Ale holky ví, že ostatní děti to můžou jíst, jen se ptaly proč jim to nevadí, že škodí tělíčku. Došly jsme k tomu, že to jejich rodiče buď neví, nebo je jim to jedno a proto jim to neřeknou. A i přesto jim to holky radši chtěly dát, než vyhodit. Nebráním jim, je to věci jejich a těch, komu to dávají. U nás se taky sladkosti občas jí, ale ne v takovém množství.

Ale jinak mně osobně vnitřně je opravdu jedno, že jim to daly, protože jejich rodiče znám a vím, že byli dokonce rádi :-(. Pak třeba pečuji o děti, o kterých zase vím, že nesmí téměř nic, sladkosti tedy rozhodně, takže těm bych to naopak zcela jistě nedala. Myslím, že je to věc rodičů, co dětem dovolí a když jim nevadí, že sní pět čokolád navíc jen tak při hraní na hřišti, pak mně je to opravdu úplně šumák.

Danniella
17.5.2014 v 18:45:00

Lien, některé tvoje příspěvky bývají hodně kontroverzní, ale tento mě teda vyloženě namíchnul.
To myslíš vážně, že věc, kterou pokládáš za škodlivou, sice nepovolíš svým dětem, ale cizím ji klidně rozdáš?
Já takhle vyhraněná nejsem, pokládám přiměřené množství sladkostí za přijatelné, ale kdybych to pokládala za jed, tak to určitě nebudu rozdávat jiným, oni ať si škodí, hlavně když já jsem v pohodě.
No, promiň ostřejší tón, ale fakt jsi mě tímhle překvapila dost nepříjemně, od tebe bych asi takovýhle přístup nečekala.

LienLien
17.5.2014 v 8:38:25

Sladkosti letos holky rozdaly ostatním dětem na hřišti. Samozřejmě tomu musel předcházet dlouhý rozhovor o přínosu této potraviny pro naše tělo.

Příští rok už musím opravdu předem všechny příbuzné JASNĚ upozornit, že vyhazují peníze, že ty sladkosti pokud je holkám dají vyhodím do popelnice. Jahody, maliny, pastelky nebo nějaké drobnosti se taky dají koupit a nebudou příčinou žádného napětí.

Danniella
17.5.2014 v 6:18:18

Není to už aktuální, ale třeba někdo nakoukne?
Vajec bývá přiměřeně a spotřebují se, Nuninko, třeba ta tvá pomazánka s lučinou u nás taky chutná moc.
Problém je se sladkým, sníme málo, ráda bych nějaké recepty na zpracování oplatků, různych zbytků sušenek, čokolád apod. Nemáte něco zajímavého dobrého? Je toho tu pořád moc a ráda bych to zpracovala, něco se ani nedá rozdat, třeba zlomené nebo pomačkané, ale zabalené, vyhazovat se mi to nechce, zvlášť to kvalitní.

PetraPetra
25.4.2014 v 9:49:59

Taky děkuju za ty tlačenkové recepty. Jestli seberu odvahu na tu želatinu, třeba příští rok vyzkouším ;-)

Bami, takže prostě nakrájená zelenina + vajíčka? Jaký na to dáváš dresink?

…neustrnout ;-)

bamiskabamiska
24.4.2014 v 15:17:14

jé holky se tu šklebím, jsem vám zamotala, je to klasika salát ale velikonočnímu říkáme duhový protože je barevný…takže omluva za nejasnost :D

jana231jana231
24.4.2014 v 13:54:33

jee ten recept na tu tlačenku je supr! díky!

chezzi
24.4.2014 v 13:21:40

Petro, recept na tu tlacenku mam hodne podobny jako psala Nuninka, koupim ten pytlik na vajecnou/salamovou tlacenku (najdes ho v obchode tam kde jsou pytliky na zele, aspik atd). pouzivam moravanku, ale vyhazuju z toho tu feferonku, a zbytek proplachuju vodou, protoze prece jen je ta moravanka po te feferonce takova pikantnejsi a tim padem je i ta tlacenka takova ostrejsi… uz jsem si kolikrat rikala, ze se musim v obchode podivat po necem jinem, ne tak pikantnim (nevim jak je na tom kunovjanka atd)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist