Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » NeštoviceNeštovice
jandule13
22.4.2014 v 15:14:53

Ahoj, kdy je podle vás nejvhodnější čas na to, aby dítě prodělalo neštovice? Díky Jana

Stránky: [1] 2
veamveam
15.6.2014 v 7:38:29

Mám za sebou měsíc hlídání 3 vnoučat postupně,jak dostávaly neštovice..ale jsem si všimla,čím starší dítě,tím horší průběh..a nechtěly se natírat pudrem a chtěly to mít tak..Jen od svědění když chtěly dostaly prášek..Ale taky málo..takže spíš ze začátku od teploty leky a pak nic,jen se čekalo,až se zahojí pupínky..

jsem babička 6 vnoučátek…

PetraPetra
23.4.2014 v 8:45:06

jandule, taky bych tomu teď nechala volný průběh. U nás to teda proběhlo u obou holek bez problémů, i když opupínkované byly obě fakt hodně a fakt všude, tak ani jedna neměla horečky a nepozorovala jsem ani problém se svěděním, prostě jen byly holky kropenatý :-D Obě si tím porošly v cca 3,5 letech.
Jinak pokud jde o tu nemocnost s nástupem do školky, hoď obavy za hlavu, vůbec to tak být nemusí, ne každý si tím “promořováním“ musí projít. Nám se to třeba vyhlo úplně, čekala jsem, jestli to ještě nepřijde se změnou kolektivu při nástupu do školy a taky nic.

…neustrnout ;-)

makinea
22.4.2014 v 23:12:09

Souhlasím s Nuninkou, že je to individuální a taky bych neštovice nějak v tomto věku neřešila. Pokud bych chtěla na návštěvu jet, asi bych ji nerušila, ale speciálně kvůli neštovicím bych nějaké setkání neorganizovala.

Nejstarší dcera měla asi ve čtyřech letech, ale bylo to v létě, kdy byly strašná vedra, chudina horečky, spocená, doškrábaná, no děs.
Prostřední měla asi ve dvou letech, neštovic měla taky dost, ale horečku a svědění jen asi dva dny. Přestože měla plínky, tak jsme to docela zvládly v pohodě. Ta je měla v zimě.

nuninka
22.4.2014 v 22:01:57

To je těžké, někdo bude mít lehký, hladký průběh, jiný zase naopak.
Malý dostal neštovice asi v roce a půl. Bylo to teda něco, nejhorší pod plínou. A protože byla zima, tak fakt paráda :-(
Ale malý to zvládl bezvadně. To bráška, byl totálně obhozený všude. To bylo teda horší.
Dcera zase minimum. To nás doktor upozornil, že je může dostat ještě jednou. Všichni tři je měli v prosinci.

Určitě bych schválně neštovice neřešila :-)

jandule13
22.4.2014 v 21:57:20

Holky díky za odpovědi, je pravda, že mě to s těma plenkama vůbec nedošlo. Tak ja to nechám, dokud malá nebude bez nich,snad to zvládnu před nástupem do práce, už takhle se bojím, že až nastoupí malá do školky, tak budu kvůli nemocem víc doma než v práci:S

danasidanasi
22.4.2014 v 21:11:52

Jandule – programově je také nemusíte dostat. Holky mají pravdu, že pod plenkama a hrozné mokvající boláky nejsou nic moc.

Ale z mé zkušenosti, jezdila jsem od 3 let s dítětem, aby to dostali od cizích dětí a nic. Nakonec to donesla domů 18 letá dcera domů a od ní to dostala 6 letá a od té teprve pak 4M. Upoutaní jsme byli doma skoro 2 měsíce.

A není špatné, nechat si udělat zkoušku na protilátky na neštovice a nechat si je třeba neočkovat. Když jsme totiž měli doma neštovicové období, vyhýbala se nám půlka rodiny. Neb manžel ani jeho bratři, ani tchýně je nikdy neměli. Manžel je nakonec od dcer nedostal, ale využil právě toho očkování.

…být neskonale šťastný

zzabickazzabicka
22.4.2014 v 20:47:34

já bych nejezdila, dcera je měla ve 4 letech a byla docela v pohodě, měla je ale nebylo to tak strašný, syn je dostal od ní, takže v jeho 2 letech a bylo to o dost horší, 2 dny teplota přes 38, pupínky všude, ale zvládli jsme to. Pak to od nás chytli děti od ségry, starší 4 roky taky docela v pohodě, ale mladší asi 1,5roku na tom byla strašně, teploty 4 dny, na ségře jen visela, pupínky všude, no nikdy jsem si nemyslela že to může být tak hrozný :-(. takže ze své zkušenosti nejdřív ve 3. Myslím že školkový věk je na to prostě ideální.

katka2000katka2000
22.4.2014 v 20:44:38

Asi je to dítě od dítěte. Dcera je měla v 11 měsících a byla obsypaná hodně a taky měla vysoké horečky. Takže za mě raději trošku později. Ona rozmokvaná prdelka pod plenkou není taky moc super. A taky tenkrát hodně slintala, tak měla velké boláky i na bradě.

ludlinkaludlinka
22.4.2014 v 16:39:17

Říká se,že čím menší tím lehčí průběh,ale nevím jestli je to pravda, syn měl neštovice v 6letech a byl obsypaný úplně celý,malá to od něj chytla měla 7 měsíců, tak jsem byla ráda, ale stejně byla osypaná taky celá, nejhorší to bylo pod plenkama.
Na druhou stranu jsem byla ráda, že to vyšlo když jsem byla na mateřské, protože představa tak dlouhého volna z práce mě děsila.

jandule13
22.4.2014 v 15:22:58

Spíš mi jde o věk, mám v okolí hodně malých dětí, které postupně dostávají neštovice, tak nevím, jestli mám jet s rok a půl letou dcerou na návštěvu nebo počkat, až je chytne později ve školce

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist