Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » zábava pro miminka a batolatazábava pro miminka a batolata
janca.masjanca.mas
10.4.2014 v 14:21:37

Nedávno mi psala známá, že se svou holčičkou (6 měs.)začala chodit na lekce do hudební školy, další kamarádka zase nedá dopustit na kurz znakování. Sousedka zase chodila na cvičení s rodiči a dětmi (4-8měs.) a samozřejmě všechny mé kamarádky chodí či chodily minimálně 2x týdně do různých heren či dětských center.
Jak jste na tom vy? Absolvovaly jste s miminkem či batoletem nějaké kurzy nebo jste jen vyražely s kočárkem ven do parku či na hřiště ? :-)

Stránky: [1] 2
TeruTeru
12.4.2014 v 12:22:15

Hmmm, se ty obrázky nějak nepovedly, sákryš… Tak že by teď?
http://www.vasedeti.cz/fotogalerie/?locale=cs_CZ&wppa-album=302&wppa-occur=1&wppa-photo=554
http://www.vasedeti.cz/fotogalerie/?locale=cs_CZ&wppa-album=302&wppa-occur=1&wppa-photo=553

TeruTeru
12.4.2014 v 12:21:02

S Aleškem chodí do MC většinou babička. Chodila tam i s třetím synem (teď je mu 13), je to tam super, asi hlavně proto, že Alešek hezky spí až do 7-8 hodin a než se vykodrcáme (skoro hodinu se ještě válíme v posteli, dlouho snídáme, pak zoubky, já sprcha, taky blbneme), tak je 11, většina maminek se sbalí a jde domů. A pak máme MC v podstatě jen pro sebe, takže je to bomba.

Jinak plaveme v bazénu v léta u nás na zahradě, ve velkym jsme byli jednou a hned to odmarodil, protože babičce nestačilo být v brouzdališti a nutně ho musela vzít na velký bazén… :)

Jinak si s nim kolektivní akce moc neumim představit a pro takhle maličký děti by mi to fakt přišlo zbytečný. Jestli nás tady někdo vidí tancovat, zpívat a blbnout z protějšího paneláku, tak si musí myslet, že jsem se uplně zbláznila. Ale já bych pro ten jeho smích udělala skoro cokoliv. :)

MarinadaMarinada
11.4.2014 v 10:04:24

Kurzy bych si v té době nemohla dovolit, ale i kdyby finance byly, tyhle hromadné aktivity bych nevyhledávala. Pomáhala jsem kamarádce v podnikání a nechtěla jsem si za to od ní brát peníze a ona mi za to dvakrát koupila pro dceru permici na kojenecké plavání, chodily jsme tam společně s jejím synem. Třetí permice už nebyla potřeba, protože jak dcera pobrala rozum (cca v necelém jednom roce), odmítala tam spolupracovat a tak jsme začaly chodit na plavčo jen spolu a plavat chodí dodneška (se mnou nebo s kamarádkou).

PetraPetra
11.4.2014 v 9:00:53

Jani, ty jsi rozená organizátorka, tebe si nedovedu představit, jak sedíš a rozjímáš s dětmi doma ;-)

…neustrnout ;-)

PetraPetra
11.4.2014 v 8:59:31

Jančo, já myslím, že u takových prťat je to spíš o potřebě maminky být mezi lidmi a mít z toho dobrý pocit. Tím to nezavrhuju ani v nejmenším – prostě pokud to oběma vyhovuje, tak super. Já zjišťuju, že mi čím dál víc vyhovuje naopak ten klid a kolektivní akce nemusím, takže s mrňousem bych si zpívala doma a na společenské vyžití by mi stačilo potkat se s někým venku při procházce s kočárkem nebo na pískovišti, případně bych se domluvila na návštěvě.

…neustrnout ;-)

JanaKJanaK
11.4.2014 v 8:56:29

Tak já jsem v tomhle tak trochu exot :D
S oběma jsme centrum navštěvovali hojně, mladší tam vlastně vyrostl. Doteď tam oba rádi chodí, zrovna ve středu potřebovali pomoct, a tak jsem 2 hodiny hlídala usínající děti (je tam taková miniškolka).
Lidi máme vychované, na žádný velký konflikt si za celou dobu nepamatuji, menší děti mají vyhrazené jedno dopoledne, ti větší mají výtvarku a zpívání v jiné dny. Odpoledne je naplněno kurzy – od angličtiny, “taneční“ pro těhulky, po oblíbené plavání. Máte pravdu, že trend posledních let jsou každodenní kroužky.

Kromě MC jsem se starší chodila na plavání a až byla větší, tak na angličtinu. Syn vlastně jenom do Centra, zdravotní problémy nedovolili nic jiného a on ani moc nechtěl.

nuninka
10.4.2014 v 23:46:01

U nás jenom plavání. S dcerou od 6ti týdnů pravidelně až do 4-5let, pak začala chodit ve škol(c)e, v zimě.
Syn chodil také od malička, ale pak to bylo náročnější na zkombinování plavání obou dětí. Takže nechodil tak dlouho jako dcera. No a nejmenší už bohužel ne. Spíše si zajedeme na bazen všichni společně :-)
I tak to je docela pěkná suma :-(

janca.masjanca.mas
10.4.2014 v 20:23:44

Tak jsem si trochu oddechla, už jsem si říkala, že jsem asi stará a nerozumím novým trendům :-)
Bami, taky mi některé kurzy připadají ujeté, hlavně ta hudebka pro 4.měs. mimi, vždyť zpívat nebo pouštet hudbu mu můžu i doma (což taky dělám)
Taky jsme chodili na plavání a jinak organizovaně nic. Párkrát jsem navštívila MC a byly to, Peti, vážně nervy. Navíc mám docela nepříjemný zážitek, kdy v jednom MC zrovna končila oslava narozenin a rozjívený tatínek tam po dětech házel takové ty plastové balonky do bazenku u skluzavky. Trefil mě a pak i malou, docela to bolelo, na mé protesty nereagoval ani on ani obsluha MC.

Kukačka
10.4.2014 v 20:03:17

Do bazénu nechodíme, já i Luca jsme atopičky. Mateřská a jiná centra nevyhledávám, jednak jsem ráda, že si dopoledne můžu užít jen s ní, bez ostatních, jednak když Luca dopol. na chvilku usne, mám čas sama pro sebe, což mi vyhovuje :-) Odpoledne přicházejí starší děti, to je živo.

bamiskabamiska
10.4.2014 v 18:37:55

nechodila jsem na nic a ani nevyhledávala….mě to trošku přijde ujete :D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist