Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » jak učíte děti hodiny?jak učíte děti hodiny?
hlavacek
9.4.2014 v 9:03:16

Některé děti se naučí přirozeně.Ale každému to nejde snadno.Jaké máte zkušenosti a postupy? Co je nejjednodušší?Někdy jsou problém i roční období – jak jdou po sobě,měsíce, dny v týdnu, části dne…dopoldne,odpoledne…

Stránky: [1] 2
ledooledoo
14.4.2014 v 14:59:59

Dnes jsem zjistila, že kamarádka dcery ve 4. třídě neumí poznat ručičkové hodiny. Pořád se ptala kolik je hodin, že to neumí. Ani se mi nechtělo věřit.

…být nad věcí.

bamiskabamiska
9.4.2014 v 19:34:20

pomůcka je moc pěkná

na dny v týdnu mám písničku a děti to uměly během dvou dnů….zpívá se nápěv písnička či a či a čičiči….pondělí a úterý, středa čtvrtek pátek, sobota a neděle pak zas na začátek….

roční období opakujeme stále, existují na to i pohádky myslím že to ve školkách probírají, my zrovna četli jak krteček zaháněl zimu……ale stačí i najít různé pracovní listy které na netu jsou, stačí strom jak vypadá na jaře, atd…a i pak obrázky a třídit je kdy a jak, ale když si člověk bude povídat o různých znacích daných ročních obdobích…

hodiny ve školce neučím, ale říkáme si je dopoledne budeme dělat to a to, co jsi ráno měl na svačinku, v poledne bude oběd, odpoledne si přijde maminka večer spaní atd…

hodiny mým dětem dělaly problém, zkoušeli jsme to na klasice co se používají ve školách, a když zmákl čísla tak problém to převést na digi….

no a měsíce v roce boj,….myslím že to o opakování a vložení do vět jen tak příležitostně, né sednout a učit…najít nějakou zábavu co zaujme…myslím že třeba i mít hodiny dvakrát, nastavit tři hodiny a dítko aby to postavilo stejně a u toho říkat, moc to i dávat mamince a ta bude hádat kolik dítko dalo, třeba to i plést a dítko jí bude opravovat….

nuninka
9.4.2014 v 18:47:39

77Olgo, to je pěkné.

77olga77olga
9.4.2014 v 18:04:32

Holky, mohu vřele doporučit tuto pomůcku na zeď http://www.zbozi.cz/vyrobek/woody-kalendar-s-hodinami-a-barometrem/ u nás se velmi osvědčila :-)

zbynula
9.4.2014 v 16:55:22

Tak nějak postupně a přirozeně. Syn má 6,5 roku a už ovládá všechno zmíněné. Začínám pociťovat jako výhodu, že se narodil v říjnu (dřív jsem litovala, že nebyl třeba v srpnu, že už mohl být ve škole). Teď si říkám, že to bude ve škole klidnější, že bude jistější v mnoha dalších věcech. Třeba poznávání hodin – u nás ve škole s tím má problém řada druháků. Suplovala jsem ve třetí třídě a čtvrtina třídy neznala svoje datum narození (ani měsíc a roční období, zkráka netušili).
Dcera má 4 pryč a nějaké povědomí o ročních obdobích má. Jinak asi nic moc. Chudinka, v zimě z toho byla celá na větvi, pletl se jí Mikuláš, Vánoce a do toho její narozeniny, měla v tom guláš :-)

danasidanasi
9.4.2014 v 10:40:00

Nevím, jak staré dítě máš?

První dcera to nemohla dlouho pochopit, druhá to vstřebala postupně a dokonale se to doučila ve škole. Třetí se o toto sama zajímala a hodně nám pomohl Barney, kterého vysílá JimJam a myslím, že je i na Youtube. Celé se to jmenuje Barney a přátelé. A dcerka toto uměla již ve 4 letech. Jak dny v týdnu, měsíce v roce, roční období i hodiny.

…být neskonale šťastný

PetraPetra
9.4.2014 v 10:23:44

jančo, vy máte na měsíce fůru času ;-)
Řekla bych, že měsíce jsou pro děti strašně abstraktní pojem, takže asi ani nemá smysl je to učit dřív než jdou vůbec do školy. Možná tak některé spojit s konkrétními událostmi – narozeniny, Vánoce, letní prázdniny, i tak je to pro předškoláka asi dost těžko představitelné.

Hodiny je fajn učit podle činností, které děláte ve stejnou dobu – vstávání, odchod do školky, Večerníček, ukládání do postele apod.

…neustrnout ;-)

janca.masjanca.mas
9.4.2014 v 10:14:39

Peti, tak u nás to probíhá úplně stejně. Měsíce popořadě neumíme, ale dny v týdnu ano a hodiny jí ukazuji, když máme někam jít nebo ví, kdy bude večerda (pozná čísla, tak je jednoduché to vysvětlit i na ručičkách od hodin)

nuninka
9.4.2014 v 9:44:26

Řekla bych, že tohle začínají děti chápat opravdu až ve škole.

Hodiny se dcera i syn naučily, když začali uměli čísla. Sice jim trochu trvalo pochopit 13-24, že 13hod je jedna hodina,21hod je devět hodin. Takže tohle se naučili trochu později :-) Ale syn v první třídě pozná hodiny bez chyby.

Roční období, neustálým opakováním a vysvětlovámím a říkáním si co kdy je. Velikonoce jsou svátky jara, Vánoce jsou z zimě atd…
Dny taky. Kdy se chodí do škol(k)y, práce a kdy je volno. Co je pracovní týden a co znamená víkend.

K těmto tématům se třeba dají koupit pěkné knížky, podle krerých se to dětem může názorně ukázat na obrázcích a přečíst.

PetraPetra
9.4.2014 v 9:25:56

Ještě doporučuju kukačky od bamisky – http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/tvorime-pro-deti/tvorenicko-kukacky/

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist