Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Navštěvujete s dětmi knihovnu?Navštěvujete s dětmi knihovnu?
nuninka
8.4.2014 v 10:21:54

Syn byl s družinou v knihovně a moc se mu tam líbilo. Chtěl by do ní začít chodit.
Dříve jsem s dětmi chodila do knihovny ve městě, ale pak se přestalo chodit. Ani nevím proč. Přitom knížku děti dostávájí při každé příležitosti. :-)

Chodí taky děti do knihovny s vámi nebo třeba ty větší už sami?

Já jsem jako dítě byla v knihovně několikrát za měsíc.

Stránky: [1] 2
alena5alena5
10.4.2014 v 9:42:12

Já jako dítě hodně četla a v knihovně jsem byla často,dcera je v tomhle po mě a tak je tam taky často a smýká domů kupu knih.S oběma dětmi jsem tam chodila v době mateřské na klubík,což bylo setkávání maminek a dětí,takže prostředí dobře znají,navíc je tam hrací koutek.Já už tam s nima nechodím,kvůli mé pracovní době,ale dcera bere bráchu někdy sebou tak i on si občas knížku na prohlížení půjčuje,učit se číst odmítá,tak snad tomu časem taky příjde na chuť

uznevimcouznevimco
10.4.2014 v 9:25:55

Do knihovny chodíme zcela pravidelně – celá rodina. U nás ve městě vychází informativní měsíčník, kde jsou zveřejňovány všechny přírůstky knihovny včetně krátkých popisů. Takže, chodíme si vypůjčovat konkrétní knihy, které nás zaujali.

zbynula
9.4.2014 v 16:50:05

Chodíme často do dětského oddělení knihovny ve městě, kde pracuji. U nás na vesnici jsme v knihovně ještě nebyli. Občas také něco půjčím v naší školní knihovně. Bez knihovny si to neumím moc představit, čteme každý večer a bylo by to pořád dokola, i když máme doma dost knih. Ale děti mají i oblíbené knihy, které čteme pořád dokola.

danasidanasi
9.4.2014 v 10:27:34

Pokud se Nuninko počítá návštěva domácí knihovny, tak ano. Naše knihovna domácí je již vyhlášená i mezi sousedy. Chodí si rádi půjčovat knížky. Sem tam někdo naopak donese knížku, kterou náhodou nemáme a tu si pak přečteme my.

Zrovna v neděli jsem půjčovala sousedovi dvě pohádkové knížky, doma leží jejich pětiletá dcera po složité operaci kolene a tak si doběhli půjčit knížky, aby ji mohli zabavit.

A jinak již i mí přátelé znají velikánskou lásku ke knížkám, a vždy dostanu nějakou tu knihu. Nedávno uklízela doma kamarádka a donesla knížky, že v jejich 2+1 se toho schovat moc nedá a knížky se jí nechtějí vyhazovat.

Už jsem slyšela i vtipkování, že jsem si velký barák koupila proto, abych již konečně mohla udělat knížkám vlastní pokoj.

…být neskonale šťastný

JarmuschkaJarmuschka
9.4.2014 v 9:16:38

Já osobně byla s holkama v knihovně jen párkrát, teď už si chodí samy. Párkrát byly s družinou či třídou, občas tam jdou neplánovaně, když potkají kamarádku, která jde zrovna do knihovny.
Půjčují si na mou průkazku a já kolikrát jen náhodou zjistím, že si něco půjčily.
Víc čte Any, Lu si půjčuje spíš encyklopedie a knížky na tvoření.

Já si pamatuji, že do knihovny jsme začali chodit ve třetí třídě s družinou. A tehdy jsem se právě hodně rozečetla.
Vydrželo mi to dodnes.
:)

…obavy i radosti až do smrti.

nuninka
9.4.2014 v 8:05:33

Nejmenší je zatím taky tak trochu ničitel knížek, takže si prohlížíme a čteme raději společně :-)
Ale dceru teď čtení hodně baví. A syna taky :-)

berulinka1
8.4.2014 v 16:47:14

i přesto že malá miluje knížky,do knihovny nechodíme,má jich doma spoustu..je v nich neustále naložená a čte si..možná až bude větší,že bude chtít i do knihovny,zatím nic neříkala..já si pamatuju ze svýho dětství,že jsem byla v knihovně pořád a dělaly se i pořadníky na některý knížky,který neustále kolovaly..taky jsem ráda četla..teď už čtu jen pohádky před spaním,protože i když malá umí číst sama,pohádku před spaním musím číst já a baví mě to,jak hltá co čtu a jak mě opravuje,když přehodím slova :-D

MANKAš
8.4.2014 v 11:55:07

Se starší jsme do knihovny začaly chodit, když nastoupila do první třídy, protože je vášnivá čtenářka, tak chodí opravdu pravidelně, někdy si tam sedne a čte si, letos začala chodit i sama nebo s kamarádkou…
Mladší bohužel, nemá takový ten cit, pro listování s vypůjčenou knížkou, tak doufám, že až půjde do první třídy, tak se cit dostaví a budeme chodit do knihovny také, aniž bych se bála, že knihu zničí.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Ivča a DomčaIvča a Domča
8.4.2014 v 11:27:38

Nuninko, do knihovny chodíme pravidelně. Obě děti mají i svůj průkaz a jsou na něj moc pyšné:-)Knížky si většinou vybírají sami, i když musím přiznat, že jim nějakou taky “podšoupnu“, pokud se mi zdá pro ně vhodná. Ale to řeším často přes rezervaci přes net, líp se vybírá a když naše pobočka tu danou nemá, tak jí objednají a dají vědět, až tam je, což je výhoda.
Čteme hodně, takže do knihovny fakt chodíme často:-)

jana231jana231
8.4.2014 v 10:59:16

Navštěvujeme…malý teda číst ještě neumí, ale celkem se zájmem poslouchá, když mu čteme. Knížek máme přečtených dost, ale čteme spíš za dlouhých zimních večerů..teď s hezkým počasí je jeho zájem menší.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist