Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Stát se plátcem DPH? Prosím o radu.Stát se plátcem DPH? Prosím o radu.
LussyLussy
19.3.2014 v 16:50:08

Ahoj holky účetní,
prosím o radu, řeším jestli se mám stát dobrovolně plátcem DPH.
Dělám finanční poradenství, provize jsou od DPH osvobozeny a tak jsem to nikdy neřešila.
Teď ale mám možnost spolupracovat s realitní kanceláří, a provize od nich jsou s DPH a já bych se musela stát dobrovolným plátcem.
Oni tvrdí, že o nic nejde, že přiznání k DPH podám jen v měsíci, kdy mi od nich přijde provize, jinak že se pro mě nic nemění, ale přijde mi to dost divný.

Jinak vedu daňovou evidenci, výdajů mám minimum (zdravotní, sociální, telefon, kancel. potřeby,výdaje na benzín uplatňuju paušálem), ale zatím se mi to vyplatí kvůli daňovým bonusům na děti.

Moc děkuju za nestrannou radu!!!

Stránky: [1] 2
Anonym
20.3.2014 v 20:37:56

no a pro ježečka (ne pro debily, ti by nevěděli ani co je dph:-)
plátcem dph se stane ten, kdo dobrovolně chce, nebo kdo překročí obrat milion za 12 po sobě jdoucích měsíců. (od roku 2015 750 000). takže ti “malí“ podnikatelé nemusí být plátci.
radka2

Anonym
20.3.2014 v 14:04:54

ano, odvádíš jen z realitky a případných jiných příjmů. z osvobozených ne. ale je to papírování navíc, podávat každý kvartál DPH, vést evidenci k dph…
radka2

ježečku, daně z příjmů platí všichni, dph jen plátci, když to řeknu zjednodušeně.

MarinadaMarinada
20.3.2014 v 11:40:14

Mně to vysvětlovali před lety, už si to nepamatuju, jediné, co mi utkvělo v hlavě je, že pokud není plátce DPH ten poslední článek, tak to nikomu nevadí, ale jakmile se přetrhne řetěz, tak to vadí.
Tzn. když např. firma (plátce DPH) prodá zboží napřímo drogerii, tak je všem jedno, jestli ta drogerie je nebo není plátce DPH
Ale když firma (plátce DPH) prodá zboží do velkoskladu, který není plátce DPH a ten to pak dál prodá do drogerie, která je plátcem DPH, tak té drogerii to bude vadit.

Ale proč, to už si nepamatuju :-)

JežečekJežeček
20.3.2014 v 11:01:50

Toto téma mi občas vrtá hlavou, ale absolutně daním nerozumím, takže jsem ani moc nehledala v záíkonech, proč tomu tak je.
Myslela jsem si, že daně musí platit každý a pak se začaly objevovat u různých podnikatelů “nesjme plátci dph“. Proč tedy neplatí všichni? Kdo tedy má povinnost platit a kdo? Radko, prosím, můžeš mi to nějak stručně vysvětlit? :-) A hlavně, jako pro debila ;-) Děkuji *

PetraPetra
20.3.2014 v 8:37:30

Lussy, hmmm, škoda. Asi by to pro ně tak bylo složitější…
Pokud máš ty dosavadní příjmy od DPH osvobozené, tak selský rozum říká, že bys z nich platit neměla. Otázka je, jak moc to pak ještě zkomplikuje papírování. Zkus dát dotaz Radce přímo do poradny (s tím info o osvobození od DPH), nebo bych možná zavolala přímo na FÚ.
Držím palce ;-)

…neustrnout ;-)

Anonym
20.3.2014 v 8:21:36

Petro,
oni trvají na tom, že musím být plátce :-(

PetraPetra
20.3.2014 v 8:10:35

Lussy, myslím, že by neměl být až tak velký problém domluvit se s realitkou, aby ti provize vyplácela, i když plátce DPH nebudeš. Já jsem to měla (ne s realitkou, ale provizní spolupráci s plátci DPH) tak, že se z celkové částky uhrazené zákazníkem odečetla DPH a z toho zbytku mi vyplatili dohodnutou provizi. To by nešlo domluvit?
Přijde mi zbytečné stávat se plátcem, i kdyby to znamenalo jen to papírování, když to není nezbytně nutné.

…neustrnout ;-)

Anonym
20.3.2014 v 7:38:55

radko, moc děkuju za odpověď!

Tvrdí mi, že budu platit DPH právě jen z té provize z realit, mých dosavadních provizí, které by tvořily řekněme 95 % mého příjmu se to prý nedotkne, protože naše provize jsou osvobozeny od DPH.
Pokud bych platila DPH jen z provizí od realitky, šla bych do toho, pořád to je nějaký příjem navíc, i když z něj budu muset odvést DPH, ale pokud bych musela najednou platit DPH ze všech provizí, byl by to nesmysl, protože asi všechno a možná i víc, co bych si vydělala u realitky by šlo na DPH.

Lussy

Anonym
19.3.2014 v 17:31:25

mimochodem zdravko a socko není daňovým výdajem, do DE teda nepatří.

Anonym
19.3.2014 v 17:12:28

plátce dph MUSÍ podávat přiznání vždy, i když je nulové.
spočítej si, jestli se ti vyplatí, když z každého příjmu odvedeš státu dph a nárokovat si budeš oo nic, když nemáš výdaje.
radka2

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist