Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak to funguje u VásJak to funguje u Vás
berdy
17.3.2014 v 12:16:12

Chtěla bych vědět jak to chodí u vás ve škole nebo školce když dítěti se udělá špatně apod. Jestli vám zavolá paní učitelka co se děje ať si pro dítě přijdete. Jestli to tak funguje ?

Stránky: [1]
Danniella
23.3.2014 v 18:41:28

U nás taky hned volají, jednou měl syn menší, ale nehezky vypadající úraz v bazénu a jednou mu nebylo dobře, to jsem ale i psala učitelce, že nebyl úplně fit, tak když tak ať mi dá vědět.
Když ještě chodil do školky, volali nám, že má teplotu, ať pro něj přijdeme. Manžel řekl, že tam do hodiny bude, měl pracovní hovor, který se musel nutně to dopoledne vyřešit a já jsem taky nemohla. A paní ředitelka se hned rozčílila, že máme přijít okamžitě, že leží na lehátku a musí hned domů. To mě dost zarazilo, spousta rodičů pracuje v okresním městě, jezdí třeba i autobusem, takže by neměli šanci se dostavit ani do té hodiny. Ta reakce mě tehdy zarazila, přišlo mi, že pokud není v akutním stavu,vyzvednutí do hodiny je úplně normální.
I by mě zajímalo, jak se třeba na tohle dívají učitelky.

Bami, a taky mě překvapuje, že jde k doktorovi bez doprovodu, u nás na gymplu posílali vždycky ještě jednoho spolužáka a třeba u ségry taky, když jí bylo špatně, tak s ní kamarádku poslali jako doprovod domů.

zbynula
23.3.2014 v 17:51:10

U nás ve školce pokud vím volají jen v krajním případě – nevím proč. Nechají děti ležet a odpočívat. Já učím v páté třídě a když děti přijdou, že jim není dobře, nechám je hodně napít, případně odpočinout mimo hluk, dám jim placebo (malý vitamínek C v podobě malého bonbónku) a dost často to stačí. Když to nepomůže, volám rodičům, konzultuju Paralen (rodiče většinou řeknou, ať zkusím Paralen). No a občas, když je opravdu zle, si rodiče přijdou pro dítě nebo pošlou babičku či dědu. Skoro nikdy nemám problém se rodičům dovolat.

alena5alena5
18.3.2014 v 9:59:56

U nás je to podobné jak píšou ostatní-když je opravdu zle tak volají ať si pro dítko příjdem,pokud moje často blijící dítě jen “vyhodí“ jídlo a pak je čilý a nic mu není,tak už ze školky ani nevolají,jen nám to oznámí při přebírání.Na vyšším stupni ve škole,při “drobném“ úrazu-naražené,naštíplé prsty,ruka atd. samo dítě volá že jde na chiru,ale je to po domluvě s vyučujícím,nebo třídní.Při nevolnosti-buď volá učitelka,nebo mi dcera pošle sms a já ji píšu že souhlasím aby ji pustili domů a ona to pak ukáže.U nás ve škole nesmí totiž dítě opustit v době vyučování samo školu.

PetraPetra
18.3.2014 v 9:19:12

Pokud vím, že uč to řeší podle svého uvážení – většinou nejdřív nechají dítě chvíli odpočívat (ve třídách mají koberec a polštářky), když se jim neuleví, tak se volají rodiče. Při teplotě, úrazu apod. asi volají rovnou.
Mně jednou volala uč kvůli škaredě rozbitému kolenu, abych byla informovaná a mohla se rozhodnout, jestli s ní chci zajít k doktorovi. Probrali jsme to po telefonu, nakonec jsem pro ni nešla (A sama chtěla zůstat ve škole).

…neustrnout ;-)

Pavlinkav
17.3.2014 v 19:24:36

Když je opravdu zle, volám. Třeba bolest břicha, nevolnost, úraz.
Ono dost záleží na situaci. U některých už vím, že jsou to chroničtí bolestínci a honila bych rodiče téměř co druhý den s tím, že miláčka bolí hlava – a za hodinu dítko lítá po třídě a ani si nevzpomene.
Holt se snažím dát na svůj instinkt. Když mi oznámí dítko před poslední hodinou, že ho bolí hlava, tak už nevolám – vím, že maminka je v práci a než dojede, tak končí vyučování…

…objevovat doteď nepoznané…

nuninka
17.3.2014 v 17:33:29

Učitelky volají rodičům ať si pro dítě příjdou. Ve školce i ve škole.

berdy
17.3.2014 v 15:13:31

U nás se stalo to že malé bolelo ucho. Oznámila to paní učitelce ve třetí vyučovací hodině a na to ji paní učitelka řekla že to vydrží. Až na začátku páté vyučovací hodině kdy malá už i bečela tak mě teprve zavolala že si mám pro ni přijít.

Anonym
17.3.2014 v 12:55:20

záleží vždy na posouzení dané situace….pokud uznám za vhodné tak volám, pokud ne tak ne…..pokud mi dítko řekne že mu není dobře, a vím že za chvilku přijde mamca třeba do hodinky a stav není najak akutní položím posadím a čekáme(ono i mám vypozorováno, že někdy se to řekne a nic dítku není)je to fakt dítko od dítka a zrovna jestli se i třeba něco nepřihodilo atd….pokud zvrací, je horečka volám okamžitě…a i pokud je třeba jen zvedlá horečka a vím že už i maminka je na cestě vyčkávám…..

nepodávám žádné léky atd…

co se stalo, že tě to přimělo k otázce?

no a k mým dětem…ze školy kluk je v 7 třídě mi volají a musím si vyzvednout, ale i jsme jednou se dohodli a paní učitelka mi ho poslala domů

na učnáku zavolají oznámí a kluk musí i sám na chirurgii s tím že se mu něco stalo, to už se stalo asi třikrát, že měl na dílnách úraz a hnali ho k doktorovi samotného…tam bych uvítala doprovod…

bamiska

jana231jana231
17.3.2014 v 12:36:13

U nás ve školce to tak běžně funguje.
Nedávno mi zrovna volali, že malého bolí bříško,
abych si ho odvedla, lekla jsem se, co se děje, ale
byl to naštěstí planý poplach. Vykakal se doma (ve školce on nechce) a bylo vše ok.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist