Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Povídáte si s dětmi?Povídáte si s dětmi?
PetraPetra
13.3.2014 v 9:09:05

Nemám teď na mysli různé “provozní záležitosti“ (škola, domácnost apod.), ale takové to povídání jen tak, třeba jako s kamarádkou u kafe nebo někde na ulici, když se potkáte. Máte takové chvilky i s dětmi? Chodí za vámi samy nebo si spíš přijdete popovídat vy?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
ZavaZava
11.9.2014 v 14:04:53

Včera mě překvapil syn… Je mu nedávno 18 let. Téměř veškerý svůj domácí čas trávím v kuchyni, ne že bych furt vařila, ale mám tam “dílnu“. :-D Tak jsem tam seděla i včera, když přišel ze školy a ohříval si jídlo. Obvykle i s talířem zaleze k PC, ale včera to bylo jiné. Při čekání na ohřátí jsme začali rozprávět o budoucnosti, přešli na nějakého úžasného, obdivu hodného tatínka spolužačky a zkončili u kamarádů. Nepovídáme si často, takže jsem odložila práci a debatovala a on si dokonce snědl jídlo v kuchyni. :-D

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

nenyneny
9.9.2014 v 13:47:15

Máme vyhrazenou každý den navečer holčičí půlhodinku, tam mi sdělují všechny své zážitky a bolístky, taky si občas zajedeme do cukrárny na nějakou mlsotu a tam je taky prostor pro to naše malé tlachání, stejně jako u procházek se psama a nebo prostě jen tak, když vyjde volná chvilka, vždycky to přijde tak nějak samo.. :-)

Neny

Halvova.A
9.9.2014 v 13:06:26

Určitě si s nimi povídám – vlastně každou volnou chvilku – prostě jak to jde.

zuzina
14.8.2014 v 13:43:33

s manželem máme rituál společné pití kávy odpoledne po práci a už se k nám přidávají děti a povídáme si.,,holčičí“ tajemství s dcerou probíráme na procházce se psem a malej se nejvíce rozvykládá ve vaně nebo potom v posteli.Takže ano,povídáme si i jen tak :-)

…láska na celý život :-)

veamveam
12.8.2014 v 14:00:36

rády si vnoučátka povídají večer..Babi povídej nám jak ty jsi byla malá..a já povídám i když něco už slyšeli ,tak některou historku musím i opakovat..za mých mladých let bylo vše jinak..a taky večer planujeme výlet na další den v prázdniny..jezdím snimi na koupák,tam 4 mám co hlídat :-)hrady,lanový park..minidovolené,to jedeme na 2-3 noci někam..to mají rádi..pak taky mají nějaké tajnůstky,babi já ti něco řeknu,ale nesmíš to říct našim..když je to něco co by neměli,tak svoji přísahu držím,ale zrovna upozorním a rozeberu proč by to neměli dělat.. vnuk má už 21,ten už tu na prázdniny nejezdí,ale jeho sestra bude mít 18 a ta je tu moc ráda..od druhé dcery vnučky 6 a 13 let a vnuk 10..i když někdy mě ta 6 letá by chtěla mít jen pro sebe,a věčně je v klíně,tak jak usne,my stěmi většími máme času dost na povídání :-)někdy si i sedneme na balkon a díváme se na hvězdy..ve dne zase na mraky a to se taky bezva povídá.. :-)

jsem babička 6 vnoučátek…

nuninka
24.3.2014 v 18:34:28

Nově si dcera strašně chce povídat na cvičení. Když už jí nebaví cvičit se mnou ani si nehraje s klukama vedle, tak stojí vedle mně a strašně si chce povídat.

janca.masjanca.mas
24.3.2014 v 16:26:16

My taky máme povídací- mazlící večery. Pak pustím malé (4roky) písničky před spaní – stále vede Jarek Nohavica:-) Vlasně i ráno se přijde za mnou přitulit a něco brebentí, nicméně já moc nereaguji, jsem ještě mimo sebe :-) Jinak každý den jak přijde ze školky si povídáme, co dělala ve školce, co měli dobrého na oběd, kam šli na vycházku a tak. Zjistila jsem, že malá je fakt Kelišová a tak vím, co která učitelka řekla, že se třeba stěhuje a kam apod. :-) Děsím se jen toho, co zase ví ve školce o naší rodině :-)

LevanduleVLevanduleV
24.3.2014 v 15:53:26

Ahoj,my si povídáme nejraději večer po pohádce v posteli,za dcerou si někdy,když už mladší spí vylezu nahoru na postel,to máme rády.
Na radiu dvojka bylo povídání o havajském hooponopono,jak se havajci každý den celá rodina sejdou a říkají si,co se jim ten den stalo pěkného,z čeho měli radost.Tak to často děláme.

nuninka
14.3.2014 v 22:41:10

Povídáme. A nejenom dcera už chodí se vším možným. Kolikrát se nestačím divit u syna. :-)
Dokonce už prý má ve škole nějakou holku. :-)
Konkrétní místo nemáme. I když, dcera si strašně ráda povídá v posteli :-)

Jo a dneska si strašně chtěla povídat na cvičení, u posilování břišních svalů :-)

77olga77olga
14.3.2014 v 11:18:56

Níže jsem to psala já…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist