Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak se vám líbí vaše škola?Jak se vám líbí vaše škola?
nuninka
10.3.2014 v 16:45:00

Teda, přesněji škola vašich dětí? Je moderní nebo zastaralá, má kvalitní vybavení a pomůcky nebo by to chtělo vylepšit?

Naše škola je malinká. Má jenom 3 třídy pro 1-4 třídu. Největší chloubou jsou interaktivní tabule ve všech třídách. Prvňáčci jí sice moc nepoužívají, i když nevím proč, ale děti jsou z ní nadšení.
Co ve škole chybí, je tělocvična. Tu mají opravdu malinkou.
Max. pro pár dětí. I do pomůcek by to chtělo zainvestovat, ale na to, že jde o malou vesnickou školu se všichni snaží dětem vytvořit ty nejlepší podmínky. :-)

Stránky: [1] 2 3
ctiradkactiradka
12.3.2014 v 14:39:04

Katko, tak ono už je to za námi, protože se to vyřešilo. Nicméně opět se mi v životě potvrdilo, že autorita pro mne není člověk dle funkce, kterou vykonává, ale dle svého jednání.

katka2000katka2000
12.3.2014 v 13:21:33

ctiradko – to je mi líto, že jste měli problémy. U nás to bylo opravdu jen dobrovolné a nevadilo mi to. Samozřejmě můžeš chodit s dítkem i jinam. Tady je výhoda, že psycholožka komunikuje i s učiteli.

ctiradkactiradka
12.3.2014 v 12:34:55

Katko, tak zase hromadné podpis na začátku školního roku jsou pořád souhlas k tomu, že kdykoliv bez mé informovanosti si ho někdo bude brát na “testy a pohovor“ a to je to, co bych nechtěla.
Když je nějaký problém, chci to jako rodič vědět DOPŘEDU a ne až PO TOM, kdy mi někdo oznámí výsledky… S tím bych já třeba nesouhlasila a nepodepsala, a hned by můj syn od začátku měl nálepku matky potížistky, co?
…tak jsem to myslela….
Chápu, že případný problém je potřeba řešit, ale nemyslím si, že školní psycholog vždy musí být odborník. Jednu takovou školní !psycholožku“ máme i u nás ve škole (její funkce, nepodepisovali jsme naštěstí žádný souhlas), mého syna měla v předškolní přípravce a když budu slušná, tak velmi nesouhlasím s tím, jak s dětmi jednanala dokonce na ukázkové první hodině před rodiči. Můj syn tehdy šel domů s brekem, že do školy chodit nechce, já večer taky brečela, že co s tím mám dělat, protože to, co ukázala, s tím jsem nesouhlasila a dost mě to vzalo (po půl roce mi další maminka, co tam měla holčičku řekla sama, že to bylo strašné, že si to pamatuje, že to bylo hrubě neprofesiální)… když jsem přes známé volala a ptala se na zkušenosti s touto učitelkou lidí, co na škole mají a měli děti, každý mě varoval (až na jednu kamarádku, která měla dcerku premiantku, která byla oblíbenkyní této učitelky)… a hodně jsem se zapotila, aby se mi syna povedlo dostat z její třídy ve škole bez toho, abych musela ředitelce sdělovat pravý důvod (protože ona je s ředitelkou jedna ruka).. :-):-):-)
Tolik má zkušenost se školním “psychologem“ – a to jsme ve skutečnosti žádný problémneřešili – detaily co dělala a co jsem slyšela od jiných rodičů (včetně mých blízkých kamarádů – žádné anonymní)… rozepisovat nebudu…
Proto já bych nesouhlasila s žádným “zkoumáním“ mého dítěte bez toho, že o tom nebudu dopředu informovaná a nedám souhlas v dané situaci (i když vím, že na takové pohovory rodiče posílají za dveře, aby s dítětem byl psychlog sám a tomuhle samozřejmě rozumím).

katka2000katka2000
12.3.2014 v 12:26:05

bamisko – docela se snaží, to je pravda. Přitom nejsme velké město, jen 8tis. obyvatel i s přilehlými obcemi.
Chodila jsem na tuto školu i já od 5. do 8. třídy a taky jsem byla spokojená se zázemím.
Pokud bychom se ale nepřestěhovali z druhého konce města, tak by Karča chodila na druhou školu, která by byla blíž. Má taky svoje výhody. Hlavně typ výuky na prvním stupni. Druhý stupeň je zase lepší na té naší.

bamiskabamiska
12.3.2014 v 11:59:30

katko to je hezky vybavená škola, to pak srovnání vesnických je fakt problém :D je vidět, že pro děti dělají dost a i při stavbě na ně mysleli všestranně

katka2000katka2000
12.3.2014 v 11:17:50

ctiradko – bez souhlasu to není, podepisovali jsme ho na začátku roku. Já za sebe jsem ale ráda, protože jsem nepotřebovala volno, abych s dcerou někam jela. Pak jsem si za psycholožkou jen zašla na konzultaci, jak dopadly testy a tak. Navíc dítě se může před rodičem chovat jinak a stejně pak z ordinace rodiče vyhánějí. Takhle tam nemusím dřepět.

nuninka
12.3.2014 v 9:40:22

Katko, tak to je super škola :-)

ctiradkactiradka
12.3.2014 v 9:22:50

Katko, to zní na školu přímo ideálně… akorát psychološka, která si bere dítě k vyšetření bez třeba mého souhlasu by se mi nelíbila, ale jinak mě nadchla “zábava na chodbách“, bazén a liduška jako součást školy, park blízko na procházky s družinou i fotbalové hřiště hned u školy.. :-)

katka2000katka2000
12.3.2014 v 7:23:04

Co se týká vybavenosti naší školy, tak jsem spokojená moc.
Ráno nám jezdí kousek od baráku zdarma školní autobus.
Škola je stará asi 15 let, teď je celá nová a barevná.
Je veliká, prostorná. Přímo ve škole mají děti krytý bazén – není to 50m, ale asi tak 20m, ale plně dostačující. Hlavně nemusí děti nikam jezdit a nechodí nikde s vlhkou hlavou. Nad bazénem jsou 2 velké tělocvičny, gymnastický sál s odpruženou podlahou. Třídy jsou hezké, barevné, nově vybavené.
Interaktivní tabuli tedy v každé třídě nemají, jen někde.
Samozřejmostí je zvláštní učebna na chemii s laboratoří, na fyziku – tam si pamatuji, že do každé lavice vedl přívod el. proudu kvůli pokusům. Super hudebna s možností navštěvovat pěvecký sbor.
Na každé chodbě jsou různé hry, žebřiny, žíněnky, pingpongový stůl a malá lezecká stěna.
Ve škole je i školní psycholožka, která dochází do tříd a pravidelně řeší problémy dětí – konzultace probíhají i bez rodičů – dítě si vezme na vyšetření sama ve třídě.
Taky přímo v budově je liduška, takže děti nemusí nikam přecházet.
Za školou je menší školní hřiště a asi 3 metry od školy pak fotbalový stadion s oválem.
Navíc škola sousedí s parkem, takže družina chodí hodně do parku na hřiště a nemusí nikde courat přes silnice.
Takže vlastně super! :-D

nuninka
11.3.2014 v 22:57:56

Ctiradko, tak to přecházení na jídlo jinam je teda blbé, hlavně přes zimu, kdy je to oblékání na dlouho :-).

Interaktivní tabule – dcera měla až ve 3 třídě. nejprve byla jenom v jedné třídě, teď už jí mají všechny (3) třídy.

Bamisko, a kolik času jste pak měli na jídlo? Nehonila vás paní učitelka, že si musíte pospíšit?
Já si nedovedu představit jak dlouho pak dětem oběd zabere.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist