Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Školní výlety a akce - ano nebo ne?Školní výlety a akce - ano nebo ne?
nuninka
3.3.2014 v 13:38:08

Už jsem tady nakousla téma ohledně akcí škol. Někde jich je mimimum, jinde zase moc.
U nás je jich minimum. Akce tohoto školního roku byly celkem 3. Do toho počítám i plavecký výcvik, který je povinný.

Pak určitě hraje roli i cena. Když je akcí moc a cenově v rozmezí od 150,-, může to mít vliv na to zda dítě pustit nebo ne.

Co mi hodně vadí, jsou akce povinné a dítě se jich musí zůčastnit.
Na začátku školního roku měla dcera jazykový kurz. Byl povinný a nikoho nezajímalo, že bylo velké vydání ohledně školních pomůcek. Prostě dítě jet muselo. Nebo mi vadí když mají nějakou besídku ve škole a dcera příjde s tím, že se musí zaplatit tolik a tolik. Bez předchozího upozornění.

Máte taky školní akce povinné, nebo máte volbu ano-ne? Jak jste spokojeni se školními výlety a dalšími akcemi?

Stránky: [1] 2 3
katka2000katka2000
12.3.2014 v 12:31:58

Jak tady píšete o tom povinném plavání, tak na základce jsme ho taky měli jednou týdně, to ještě šlo. Ale na střední jsme v prvním ročníku neměli vůbec klasický tělocvik, ale jen plavání a to bylo pro mě tedy utrpení. Nesnáším plavání, takže jsem neustále vymýšlela omluvy, abych nemusela plavat. Pak, když mě jednou dostali do bazénu, tak jsem si vždycky musela odplavat všechny styly na čas a já nevím co.
Vůbec jsem se nedivila, že jsem měla z TV dvojku :-D Vtipný na tom bylo, že na ZŠ jsem dělala ve třídě sportovní referentku :-) – jen kdyby mě viděli s dvojkou z TV…by se asi divili, koho si zvolili

bamiskabamiska
12.3.2014 v 11:56:24

zbynulo díky za pohled z druhé strany, vidím to stejně, ta ušlapávaná cesta a omlouvání čehokoliv mi vadí slušně řečeno….ono u nás to také kluk zkouší a zkoušet budou ale asi díky tomu že jsem v oboru s víc věcmi neuspěje… např v neděli měli tříhodinový taneční trénink no a den předem běhal s klukama celej den po lese airsoftovou zbraní a hráli si na vojáčky…tak zkusil že by na trénink nemusel protože ho bolí kotník, a že i v pondělí by omluvenka mohla být na tv, protože jestli budou venku tak nemůže běhat…no na oboje šel s tím že když to prostě s nohou nepůjde má pusu a učitelkama se domluví…
mě osobně nejvíc štve že většina rodičů jde nejdřív na učitelku a děti až tak neřeší a vidí chyby v té učitelce a né v dětech, na to tak neradi slyší…tak to jsem také odskočila od tématu

katka2000katka2000
12.3.2014 v 11:47:03

Dcera je zatím tedy v první třídě, takže to bude možná do budoucna jiné, ale moc akcí nemají. Že by někam jezdili, to byly snad jen na nějakém řemeslném jarmarku v okresním městě, jinak chodí v rámci města. Třeba do knihovny, na zimák nebo na nějakou akci ve spolupráci se školkou.

zbynula
8.3.2014 v 23:30:24

Učím na ZŠ a neumím si moc představit, že by něco bylo vyloženě povinné. Vždy se najdou děti-výjimky. Na lyžáky a výlety nejezdí běžně několik dětí. Děláme adaptační pobyty, kde by opravdu bylo fajn, aby byli všichni, ale nutit je nemůžeme. Jsou zdarma, ani tak nejedou všichni!!! Platíme je z projektu. Plavecký výcvik je povinný, ale několik dětí se ho neúčastní ze zdrav.důvodů, což si myslím na žádost rodičů napíše potvrzení řada doktorů, že nemusí. Zírám, na co mají některé děti papír. Nesmí vůbec tělocvik, protože má únavový syndrom, ale o přestávkách řádí, běhá a bije děti jak drak. Ale to odbočuji. Syn nastupuje od září do první třídy, na jeho budoucí ZŠ je plavecký výcvik povinný 4 roky. Už to tam rodiče řešili, proč je to povinné (v duchu jsem si říkala, proč nejdou na jinou školu, pže bohužel pro nás letos přijali 28 dětí, což tady asi 40 let nebylo a už nikdy nebude). Prostě silný ročník. Pochopím, když je zdravotní důvod, to je samozřejmé, ale dost často není a rodiče to nějak omlouvají. Možná jsem přísná, ale co si někdy od rodičů vyslechneme…

jana231jana231
7.3.2014 v 10:38:34

Za mě by neměly být akce vůbec povinné. Přibývá lidí, kteří si úhradu nemohou dovolit a co mají pak dělat?
pamatuju si, že na gymplu to fungovalo tak, že kdo “nemohl“na lyžák, nemohl zůstat doma, ale normálně ho šoupli do vedlější třídy a uč se.

Pavlinkav
7.3.2014 v 9:12:27

Kšando právě, každý má svůj názor.

Pokud je to akce na výběr, tak z pohledu rodiče – ať si dcera vybere, já to kdyžtak nějak přetrpím.
Ale pokud je to tzv. “dobrovolně povinné“, musím to zaplatit (a nejsou to desetikoruny), tak to fakt nepotřebuju.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
7.3.2014 v 8:26:23

Já nevím, ale u dcery byly dvě nabídky školních výletů – každý má na výběr. Na jednom dcera byla (já s ní) a na druhém nebyla. Oba výlety byly takové, že ta akce prostě jindy než o víkendu nebyla. Překvapuje mě, že by k tomu měl někdo takto negativní názor – přeci, pokud umím nabídnout dítěti něco lepšího, tak není problém. A pokud si dítě vybere akci školní, tak jsem ráda, že má hezký zážitek. A pokud je něco rodinného co opravdu nejde odložit, tak školním dětem se to snad už dá vysvětlit… Můj názor – nikomu to nevnucuji. Taky nemám ráda když mi někdo organizuje čas, ale tyto školní akce vnímám pouze jako nabídku nějaké aktivity, kterou když chci se nechám obohatit a když nechci, tak se prostě neúčastním. Kšanda

Pavlinkav
7.3.2014 v 8:09:27

Ježečku, zatím jsem zažila dvě (jeden je karneval na ledě, na který samozřejmě dcera chce, i když já bych měla na sobotu zrovna jiný program) a osobně mě štve i páteční odpoledne. I z pohledu učitelky, i z pohledu rodiče.

Co se mi naopak líbí, je výlet ZUŠ na dětský muzikál, i když je v neděli.

A co jsem ráda, že jsem ještě nezažila, jsou jakési seznamovací buď dny (to byla zrovna letos sobota) a nebo dokonce víkendy (to vím o jedné škole v okolí, že pořádá) před nástupem do první třídy. To by se mi taky otvírala kudla v kapse (opět i z pohledu učitelky, i z pohledu rodiče).

…objevovat doteď nepoznané…

JežečekJežeček
7.3.2014 v 0:19:21

Pavlínko, je normální, nebo časté, že jsou školní akce i přes víkend?? Tím jsi mě dnes překvapila…
To by se mi nelíbilo. *

Pavlinkav
5.3.2014 v 22:06:40

Nějaké akce ke škole rozhodně patří. Je těžké odhadnout tu správnou míru a složení…

Chodíme s dětma do kina, do knihovny, máme vánoční a velikonoční akce, jednou za rok se snažíme dostat do divadla. To je asi jediná věc, o které si myslím, že s rodičema valná většina dětí “neokusí“. Jinak co slyším od dětí, tak s rodičema výletují dost, kino si taky dopřávají, někteří na můj vkus i často ;-)
Plavání je ve 2. a 3. třídě povinné, děti hradí dopravu. Jednou jezdíme bruslit, opět děti přispívají maličko na dopravu (20 Kč), dřív se jezdilo i jednou lyžovat, ale letos byl jen lyžák pro sedmáky.

Školní výlet na konci roku si myslím, že k věci taky patří, ale začínám čím dál víc chápat učitele, kteří si to na zodpovědnost nevezmou. Nebo nevezmou některé žáky.

Jinak mě nadstandardní (hlavně odpolední a víkendové) akce školy a školky dost štvou, protože mě to omezuje v našem čase (a dcera tam samo chce, takže si to odtrpím). Já si prostě ráda organizuju čas sama a neočekávám od nikoho jiného, že mi do toho bude zasahovat ;-)

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist