Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Přejete si, aby vaše děti byly úspěšné? Jak?Přejete si, aby vaše děti byly úspěšné? Jak?
PetraPetra
3.3.2014 v 9:38:00

Do středy může 5 z vás vyhrát knihu Jak mít úspěšné dítě, snad už brzy se mi podaří dopsat i její recenzi. A jak pořád listuju knížkou tam a zpátky napadlo mě, zeptat se i vás – chcete vůbec mít úspěšné dítě? Co pro vás tohle spojení vlastně znamená?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
klarita
11.4.2014 v 14:04:44

…nejhorší je, když rodiče, nebo spíše prarodiče jsou nešťastní z výběru dětí, vnoučat. A nevidí, že to je to pravé, co děti, vnoučata chtějí. Já doufám, že se na kterýkoliv (pozitivní) výběr budu moct podívat s nadhledem.

PetraPetra
4.3.2014 v 8:40:45

Super, nakonec jste se rozepsaly ;-), poslední tři komentáře (bamiska, Peťka, Lien) mi asi sedí nejvíc. Moc se mi líbí, jak to napsala Bamiska, hlavně ta druhá část – to by bylo zase asi na téma “úspěšný rodič“.
Nenapadlo mě spojovat úspěch s nešťastným životem, z mého pohledu se to navzájem vylučuje, ale to je tím, že každý ten úspěch vnímáme jinak. Z mého pohledu je úspěšný ten, komu se daří to, co dělá, kdo si plní své sny, z toho mi automaticky vyplývá i ten spokojený život. Moc si nedovedu představit, že by byl člověk, kterému se daří dosáhnout toho, za čím jde, nespokojený nebo dokonce nešťastný. Stejně tak si moc nedovedu představit, že by byl v životě šťastný ten, komu se nedaří a žije tak, jak mu to nevyhovuje.
Takže za mě taky ANO, přeju si, aby moje děti byly úspěšné ;-)

…neustrnout ;-)

LienLien
4.3.2014 v 7:04:52

Aby byly spokojené a zvládaly i pomyslné neúspěchy. Chápaly a přijímaly, že ne vše dokážeme nahlédnout a že i nepříjemné věci jsou pro náš růst a vývoj, z čehož vlastně ta spokojenost vychází.

PeťkaPeťka
3.3.2014 v 20:54:38

Pro mne úspěšné dítě (člověk) znamená dítě, které ví co chce, nebojí se za tím jít, dokáže překonávat překážky a nástrahy a hledá cestu k dosažení svého cíle. Někdo to má od přírody, jiný se tomu musí naučit. Jedná se myslím i o povahové vlohy daného člověka a celkové nadání pro něco.

Dle mého nejde měřit úspěch známkami ve škole, potažmo penězi. Úspěšný člověk pro mne není bohatý, ani vlivný, ani takový, který pracuje na vysokém postu.

Pokud bych chtěla vyjmenovat pár lidí, o kterých si myslím, že jsou úspěšný, sáhla bych třeba mezi sportovce. Pokud někdo nemá ideální podmínky k tréninku a přesto vyhraje olympiádu, je ve svém oboru úspěšný. U sportovců obecně je asi nejvíc vidět to úsilí, píle a cesta za úspěchem, která je v tomto případě sice ověnčená medailí, což je sice nejvyšší meta, kterou takový sportovec může dosáhnout, ale není to ten úspěch v pravém slova smyslu.

Ano, chtěla bych, aby moje děti byly úspěšné. Jak? Tak, aby byly spokojené, aby dělaly věci které je baví a šly si za svými sny. Své sny pak uměly naplňovat.

bamiskabamiska
3.3.2014 v 20:04:41

ANO – pod tím si představuji to, aby bylo tím co si bude přát, aby se umělo poprat se životem a aby svých rozhodnutích nelitovalo…aby úspěšně proplouvalo životem a bylo spokojené

a pro sebe si přeju pokud se rozhodně pro cokoliv co nevidím já stejně(třeba i to zaměstnání), abych mu do toho nekecala pokud se na můj názor nezeptá :D

Anonym
3.3.2014 v 16:47:42

Jezecku :-D :-D

Me se moc libi,ze jsme se vsechny shodly,ze hlavni je STESTI nasich deti ;-)
Megg

JežečekJežeček
3.3.2014 v 15:58:17

Úspěšné? Samozřejmě chci, aby mé děti byly šťastné a spokojené a aby je jejich práce a poslání na světě bavilo.
Určitě si nepředstavuji, že z nich bude kominík a uklízečka, ale pokud nebou mít na vyšší vzdělání a budou spokojené, že mají práci a s tím, jak žijí, tak budu spokojená i já :-) Nemůžou být jen chytří prográmátoři a multihezké modelky :-D *

MartinkaMDMartinkaMD
3.3.2014 v 15:43:57

samozřejmě, že si přeji mít úspěšné dítě …ono úspěšné dítě může mít i “pouze“ vyúční list a v životě se bude mít lepší než to dítě/dospělí, co má titul :-) ….jde o to, aby mé dítě bylo hlavně šťastné!!!

jana231jana231
3.3.2014 v 15:20:47

abych se přiznala, ještě jsem nad tím pořádně nepřemýšlela, ale určitě bych nikdy nechtěla, aby dítě bylo úspěšné, ale nešťastné. samozřejmě bych chtěla své děti podporovat.

Anonym
3.3.2014 v 15:09:31

nuninkodekuji ;-)
Tak to ano ,tohle si snad prejeme vsechny/vsichni ;-)
A pokud je tohle uspech,tak ano,mam uspesne deti uz nyni :-)
M.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist