Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak vycházíte s učiteli svých dětí?Jak vycházíte s učiteli svých dětí?
nuninka
24.2.2014 v 9:02:25

V první třídě dostanou děti také nového učitele, který s nimi mnohdy zůstane celý první stupeň. A proto je důležité aby s ním vycházelo nejenom dítě, ale také rodiče.

Už párkrát jsem psala, že z naší paní učitelky nejsem zrovna moc nadšená. Tento stav se bohužel nezlepšuje, spíše to je naopak a nejhorší na tom je to, že i syn by chtěl mít paní učitelku, která učí jinou třídu.

Tak by mě zajímalo, jak vycházíte s učitelem/učitelkou svých dětí?

Stránky: [1] 2 3 4 5
MarinadaMarinada
28.2.2014 v 7:07:21

Bami,
hrubici neřeš – to je zajímavé, na počítači nebo mobilu je to hned, přitom když člověk píše na papír, nikdy by to nenapsal.
Tak držím palce, ať mají kluci i dál štěstí na prima učitelky (teda až na tu jednu výjimku) a co se Honzíka týká, určitě to bude složité, ale on je zase (podle mého dojmu) povahově takové bezproblémové sluníčko, že si všechny “úči“ hned získá a bude to dobré.

bamiskabamiska
26.2.2014 v 13:41:54

marinádo ono opravdu když se nekápne tak je to špatné…my tohle naštěstí zažili s jednou a všechny ty ostatní pak byli bezvadné(viz psala níže)

je také zvláštní jak člověk dá na první dojem, Vašík třeba když měl na základce na druhém stupni dostat holku po škole, jsem si říkala hmm to jsem zvědavá jak ty puboše zvládne…no a několikrát jsem se jí v duchu omlouvala protože takovou učitelku jsem nezažila, byla bezvadná, měli z ní respekt, ač na fotkách byla jak holčička z davu, řešila věci bezvadně a třídu stmelovala jak to šlo…moc ráda na ní vzpomínám….

jo a tu hrubici co tam bije do očí určitě taktně přejdete :D

MarinadaMarinada
26.2.2014 v 7:03:06

Bami, jsem ráda, že jsi napsala. Už jsem si tu připadala jako jediný “stěžovatel“. Ale ono když učitel u někoho funguje dobře, tak pak může mít pocit, že ti ostatní hledají mouchy tam, kde nejsou.
Mimochodem – u nás se po zkoušení u jednoho učitele taky hlasuje, co má dostat dítě za známku, NECHÁPU! Naštěstí má dcera od loňska na každý předmět jiného kantora, což je strašná úleva.
Do školy chodí strašně ráda (když opominu učení :-) ) a to je hlavní.

EE
25.2.2014 v 18:29:12

Tak my máme učitelku výbornou, když jsem s ní mluvila déle, úplně mi mluvila z duše, má stejné názory na výchovu jako já…podle mě je jedna z těch pedagogů, kteří to prostě mají v krvi. Dělá s dětmi tolik akcí navíc, ve svém volném čase, dokonce i třeba jarní prázdniny také věnuje dětem – i když jiným…Např. tento týden jsme měli na lístečku v ŽK lístek o budoucích akcích a mimo to tam bylo velké děkování nám rodičům, že je prý vidět, že se s dětmi učíme, že se jim věnujeme, že včas platíme penízky na akce…apod!- dcera je v 1.tř. Vždyť si jen plníme rodičovské povinnosti a učitelka nám za to děkuje…i na rodičáku nám moc děkovala…Mluví s námi velmi otevřeně, mile, a tak nějak “normálně“, každé dítě pochválí a když potřebuje něco vytknout, vždycky to udělá tak nějak kulantně…:-)Jsem moc ráda, že na nás tato učitelka vyšla – ale musím přiznat, že jsem se předem zajímala, kdo bude první třídy učit a vlastně dcera měla chodit do vedlejší třídy, ale už při zápise jsem ji nechala přepsat k této učitelce i přesto, že jsem ji odtrhla od všech dětí z naší vesnice a kamarádek. A dokonce i přesto, že nám v PPP řekli, že jestli chceme odklad, že ho dceři dají, protože je to tak 50 : 50. Ale protože jsme o tuto učitelku nechtěli přijít, dcera do školy šla, zvládá naprosto v pohodě a určitě má na tom i svou velkou zásluhu p.uč. svým přístupem a vedením. Dcera jí má moc ráda a kamarádky jí uč. závidí :-)

EE

ludlinkaludlinka
25.2.2014 v 17:40:04

Děvčata jste všechny moc hodné. Přišla jsem teď z práce a hned tu mám několik vzkazů.
Zatím jsem se domluvila s Halinou, zítra mi ji pošle.
Já to řešila dnes u nás v Kanzelsbergru, učebnice prodávají jen když si je objednáš na jejich stránkách, je to dům knihy, a mohla bych si ji vyzvednout v obchodě, ale bohužel zrovna tato prvouka tam není.
Ještě jednou díky všem.

bamiskabamiska
25.2.2014 v 15:48:01

marinádo mám jen od té učitelky co měl Vašík první tři roky naštěstí pak díky změně bylo dobře….

celkově stála za h….

děti hlasovaly s kým kamarádit, jestli mají dostat dvojku či trojku, dítě nebylo dobré na tv a ona ho před ostatními nepodržela atd..

no a u nás ….syn přišel s koulí ze školy že měli počítat sloupeček A z matematiky a pak to paní učitelka změnila na B(to je i od ní potvrzená verze)…náš mladej jako dyslektik vzal její první úkol a počítal sloupec A…paní učitelka neopravila(ač to byly obdobné příklady takový ten papír na procvičování) a nechala děti hlasovat jestli mu to má opravovat nebo dát pětku…to jsem vřela a pak jsem rozjela jednání když mi volala kamarádka že holka jí doma brečí, že hlasovala pro tu pětku, jestli by jsme nemohli přijít aby se to nějak vyřešilo mezi nimi…VOLALA JSEM DO ppp A DRUHÝ DEN NA UČITELKU VYŠLÁPLA A STĚŽOVALA SI VÍŠ….protože její odůvodnění bylo potvrzení synovi verze a věta typu že už toho za celý týden má dost že ani nepřinesl příspěvek na srpš, který po něm týden chce ji už našláplo…no a když jsem jí řekla že nechápu co byl měl platit, když jsem jí to na rodičáku platila hned a jako první se mi jen po překontrolování omluvila že se překoukla….
no, to by vydalo na knihu, naštěstí se to na klukovi nijak nezapsalo….ze školy je už pryč…
ale bylo to špatné a nebyla to jen jedna věc(měla první třídu se 17 dětmi jednoho nechala propadnout, adoptovaného cikánka- kterej mě v 17 stále zdraví od školky nemohla rozdýchat a běhal po veškerých vyšetřeních a prohlásila na rodičáku, že co s ním má dělat když ho adoptivní otec naučil číst…no kráva atd..)

Pavlinkav
25.2.2014 v 15:25:43

Ludlinko, u nás prodejna učebnic je. Tuto PRV naše děti taky měly a určitě ji u nás v prodejně mít budou – popř. by mi ji objednali, většinou to do dvou dnů je, když něco sháním.

…objevovat doteď nepoznané…

bamiskabamiska
25.2.2014 v 14:04:45

Petro mě by akce nevadily ale kolikrát je to nějaká přednáška, kino klasika pohádka a v tom osobně nic nevidím, z toho důvodu, protože vím že ten pacholek :d si z toho stejně nic nevytáhne….
osobně si i myslím než nějaký výlet kde se narodil nějaký spisovatel, tak je šikovnější z mého pohledu nějaký projektový den, kdy budou shánět info, budou secvičovat krátkou scénku atd…

pro nás bylo neskutečné září během chvilky přinesl papír na několik exkursí a lyžák….osobně se mi třeba líbilo když jeli na Tutanchámona do Prahy jak byla ta výstava, to si myslím že je oslovilo, ale mezi stánky na Václavák, to bych radši to malování na baňky, nebo nějaký skanzen atd….

ale ono se asi nedá najít nic co by vyhovovalo všem…takže zpět k učitelce, jsem ráda jak se dokáže vypořádat s dětmi ve třídě v rámci složení pubertáků ve třídě je to obdivuhodné, máme velmi normální :D a fajn učitelku…líbí se mi jak řeší průšvihy atd. volat a řešit se s ní dá kdykoliv cokoliv….

Vašík do třetí třídy měl problémy s učitelkou jsem řešila, chodila i si stěžovala….do 4 třídy nastoupil jinam a měli jsme štěstí na další tři bezva učitelky na které nedám dopustit a díky nim se i pro vašíka škola stala potěšením(nemluvím o učení :D) a když byl nemocný tak to pro něho bylo za trest….

tak se modlím aby jsme měli štěstí i u Honzíka kor s tím naším problémem…

lidlunko díky za napsání to je právě ten protipol a to je ono…takže radši nic než toto…

MarinadaMarinada
25.2.2014 v 13:49:06

Kšando, dočkej času :-)

Na známku jsem se právě byla ptát ve smyslu, jestli dcera zapomíná, ruší, není aktivní, atd….nebo jaký je důvod. Důvod nebyl žádný – jednou to učitelka udělala bezdůvodně a letos se u učitele jednalo o omyl – kdybych se nezeptala, nevšiml by si toho.
A co se výletu týká – pokud chodí A a B, nevidím důvod, proč by nechodilo i C – a jak mi ředitelka tehdy potvrdila, opravdu to normální není.

Mimo to – chci tím i naučit dceru, že si nemá nechat nic líbit a má se ptát, když se jí něco nezdá. Pokud se já neozvu a nechám nespravedlnost nechat být, ona uvidí, že je to normální a bude v tom pokračovat.

Anonym
25.2.2014 v 13:30:35

Co se týká akcí. Mně přijde, že mají akcí přiměřeně, ale jak píše Petra – buď rodiče frfňají, že jezdí hodně nebo že nic nedělají. Kšanda

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist