Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Začátky s angličtinouZačátky s angličtinou
Belinda
20.2.2014 v 19:25:52

Ahoja maminky, chci se zeptat na vaši zkušenost, mám doma dva předškoláky a chtěla bych se s nimi nějakou nenásilnou hravou formou začít učit základy angličtiny, nemáte nějaký tip na nějakou dobrou knížku nebo pracovní sešitky k tomuto účelu? Cílem není aby po tom děti perfektně mluvily anglicky, ale spíš je s tím jazykem hravou formou seznámit a když jim z toho v hlavičkách něco zůstane, tak to bude fajn :-)

Stránky: [1]
Belinda
25.5.2014 v 16:37:12

Všem moc děkuju za názory a tipy :-) kanál přímo s anglickými pohádkami bohužel nemáme, tak třeba zkusím občas něco pustit na počítači, nějakou anglickou pohádku a pořídila jsem nějakou tu knížku s úkoly a s různými slovíčky atd. takže to zkoušíme společně luštit a dobré :-) tak snad si i něco zapamatují :-)

Anonym
24.2.2014 v 10:27:51

Já mám dvě holčičky, takže máme taková leporela s motivy Hello Kitty, každé je na něco zaměřené – třeba rodina, barvy, čísla, atd. a to si občas prohlížíme a líbí se jim to :-) pak máme ještě knížečku Anglicky s Hello Kitty, ale ta je spíš pro děti ve školce, od 3+, ale třeba se dělají i další typy :-) samozřejmě pohádky v angličtině jsou taky dobrá věc :-) Karla

Anonym
23.2.2014 v 8:17:46

Já bych ti poradila anglický mluvící kanál s pohádkami. Já sama jsem se jako malá dívala na Cartoon Network a bylo od začátku znát, že nemám jazykový blok, když jsem se učila dokonce němčinu – opakovaně mi to bylo potvrzeno, když jsem zkoušela jenom zkusmo opakovat jednou anglicky mluvená slova, tak automaticky jako by přepínám. A i když anglický jsem neměla šanci se učit, tak přeci jenom něco maličko od té doby rozumím. Dítě se tak naučí vnímat intonaci a ačkoliv nerozumí, tak sek rozumět snaží. Takže i to může pomoci a to velmi.

čtenářka

JežečekJežeček
23.2.2014 v 7:30:56

My jsme doma začali sami, nejdříve barvičky, k tomu jsme na pc pustili hru, kde si děti dělají dorty a tam uplatnili ty barvy a pak se přidávaly tvary. Některé zvířátka máme pojmenované anglicky – tučňák = pinquin a vědí, že je to tučňák i pinquin.
Myslím, že v tom věku není třeba knih, postačí základy a na děti mluvit, nebo, jak psala Petra, pohádky v originále. *

katka2000katka2000
21.2.2014 v 18:59:14

Dcera je v první třídě a mají povinnou angličtinu. Taky ještě neuměli číst, když začínali a navíc se to stejně jinak píše a čte, takže nepíšou a nečtou v angličtině doposavad.
Učí se hlavně slovíčka. Učili se barvy, jídla, ovoce a zeleninu, části těla, pak něco vánočního, zvířátka, hračky. Fráze měli jen “my name is…“, “i like….“ a “how do you du“. S tím si úplně vystačili. Dceři to vyhovuje. Baví ji, když ji zkouším a pořád se ptá na další a další slovíčka.

PetraPetra
21.2.2014 v 8:34:32

Belindo, s knížkami a sešity ti neporadím, pokud teda nemáš děti, které učení podle knížek vyloženě baví a s chutí se vrhají na vyplňování pracovních sešitů pro předškoláky. Spíš bych zkusila nějaké jednoduché pohádky pro děti v angličtině (určitě najdeš na youtube originál pohádek, na které se rádi dívají, teď mě napadá třeba prasátko Peppa) – pustit jim oblíbený díl v angličtině, něco, co znají už česky. K tomu bych jim vysvětlila, že takhle ty postavičky mluví ve skutečnosti. Nebo bys mohla zkusit maňáska, který bude s dětmi mluvit jen anglicky, sehrát jim s ním nějaké divadlo, nebo si bude maňásek povídat s dětmi – nic složitého, nejdřív třeba jen pozdravit, pak se představit… Pokud jde o seznámení s jazykem, dá jim tohle víc, než učení nějakých slovíček vytržených z kontextu.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist