Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » balíček ze zahraničíbalíček ze zahraničí
janca.masjanca.mas
14.2.2014 v 10:32:14

Známá mi posílá dárek z Austrálie pro malého (plyšáka)a dnes mi místo balíčku přišel doporučený dopis z Prahy. Je tam asi 6 papírů týkající se oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí a k vyplnění plná moc pro celní úřad,kde mám zplnomocnit Českou poštu, aby mi to vůbec poslali. Koukám na to jako blázen. Nikdy předtím jsem nic nevyplňovala. Vždy mi balíček ze zahraničí přišel rovnou domů.
Máte s tím někdo zkušenost?

Stránky: [1] 2 3 4
janca.masjanca.mas
1.3.2014 v 17:27:31

Tak včera balíče konečně dorazil. Clo jsem neplatila, nicméně mě to přišlo na 180kč za služby celní deklarace! Co k tomu říct víc…

Anonym
23.2.2014 v 19:15:59

ještě si teda dovolím se opět pozastavit nad tvým urážlivým vyjadřováním o čr. protože ty jsi dělala u amazonu tak to víš, a čr to dělá blbě (tak jsi to sama napsala). tady jsou prostě podle tebe blbci, kteří nerozumí zákonům, ale ty, která jsi pracovala snad všude, to víš samozřejmě líp.
buď prostě šťastná, že už nemusíš žít v té strašné čr, kde jsou všichni hloupější než balič zboží v amazonu:-)

katka2000katka2000
23.2.2014 v 19:07:47

janca.mas – to je normální, že jde všechno přes celnici. Celníci balíček rozbalí, zkontrolují a podle toho postupují dál. Objednávala jsem zatím párkrát z Číny a vždy jen nižší hodnoty, právě abych nemusela platit DPH nebo clo. Prodávající mi vždy cenu uvedl. Dá se ale domluvit, aby napsali cenu o něco nižší. Zatím po mně naštěstí nikdo nic nechtěl.
V praxi tedy nevím, jak by to probíhalo, kdyby se celníkům něco nezdálo.

Anonym
23.2.2014 v 19:03:23

pro účely DPH se za třetí země berou Kanáry, Alandy, Normanské ostrovy (což je ten mnou zmiňovaný ostrov níže), francouzské zámořské departementy, Helgoland, Büsingen, Ceutu, Melillu, Livigno, Campione d‘ Italia.

pro účely cla zase Faerské ostrovy, Grónsko, Helgoland, Büsingen, Ceuta, Melilla….

Man a Monaco se bere jako EU, protože má s ČR SZDZ.

radka2

Anonym
23.2.2014 v 18:58:50

a než zase začneš něco plácat o blbosti, tak např. UK e-shop cheapsmells.com má sklady na ostrově Guernsey, který není součástí EU. Je součástí Evropské celní unie, takže se neplatí clo. Ale už není v EU, takže DPH se platí. a věř mi, že hodně anglických e-shopu má sklady (proč asi???) na takových ostrovech.
radka2

Anonym
23.2.2014 v 18:53:22

blbost to může být pro někoho, kdo prd rozumí daňovým a jiným zákonům:-)jak to říkal tom hanks? pro hloupého každý hloupý:-)))
už hooodně lidí v čr zaplakalo, když si v anglickém e-shopu objednalo od firmy z “UK“ zboží a pak muselo platit. ale to je spíš o nepoctivosti těch UK firem, které už na stránkách neuvedou, že sklad je na nějakém “UK“ ostrově.
DPH například podléhá zboží když firma sice je UK, ale zboží putuje z Guersey. protože ten ač je formálně pod UK, z hlediska práva je třetí zemí.
radka2

Anonym
23.2.2014 v 15:01:29

To je blbost jako voda v kosi :-D protoze konkretne Uk JE v EU,neni to zadna extra “treti zeme“a podobne atak se zadne clo i pri ojednani zbozi z Cr se daaaavno neplati a i proto si ho lide objednavaji,a pokud Cr dela neco jineho tak spatne,ale takto to neni podle prava ..pracovala jsem v Amazon Uk ;-) A ano Australie neni v Eu (a ani jsem netvrdila,ze je)jen mi tam ta veticka chybela,sorry) tak ma jine pravidla#stejne jako Usa,ale ne Uk! Moji sestre se pravidelne stava,ze musi rikat pracovnici na poste,ze Uk je v Eu a tudiz jen balicek odesle,potom se pracovnice divej,koukne do tabulek ,rekne aha a balicek prijme,takze asi je problem jinde
Megg

Anonym
23.2.2014 v 14:20:28

až do čr došel, protože až tady by měl být proclen a doplaceno dph. proč neuvedla cenu známá nevím, to je to, o čem píšu níže-pokud něco chci poslat, tak se snad nejdřív podívám na podmínky. a když se nepodívám, a nesplním zákonem dané věci (označení ceny a druhu zboží a označení, zda odesílá firma nebo soukr. osoba), nemůžu se divit a nadávat na poštu.
radka2

janca.masjanca.mas
23.2.2014 v 13:34:50

Radko, já to na jednu stranu chápu, předpisy jsou předpisy ale z druhé strany mi to připadá trochu postavené na hlavu. Proč balíček prošel bez problému až do ČR a tady ho zadržují? Pokud nebyla uvedena cena, proč ho proč ho vůbec přijali. Proč mám já kontaktovat odesílatele? Kdyby mi známá nenapsala mail, že mi posílá balíček, tak ani netuším, že mi má něco přijít. V podkladech od české pošty není nikde uvedeno jméno odesílatele ani jeho adresa. Nechci, aby to vyznělo, že tady nadávám na poštu, jen prostě některé věci mi rozum nebere :-) Omlouvám se tímto všem, co pracují na poště, nechtěla jsem se jich dotknout. :-)

Anonym
23.2.2014 v 8:33:48

austrálie je v EU?

jaký je rozdíl mezi třetí zemí a zemí která není v eu?

není to výmysl české pošty, ale EU. Novinku v oblasti DPH a dovozu zboží iniciovala implementace evropské směrnice z roku 2009 do české legislativy cca v roce 2011.

mimochodem, hodně lidí se diví, že když např. objednají z e-shopu v uk tak platí clo i dph. protože firma “z UK“ posílá zboží z ostrova, který je třetí zemí.

radka2

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist