Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Spermicidní globuleSpermicidní globule
JežečekJežeček
10.2.2014 v 13:49:18

Dostala jsem tip na ochranu před otěhotněním, aniž bych brala antikoncepci, kterou jsem ráda vysadila.
Jmenuje se to Pharmtex vaginální globule. Máte někdo zkušenosti s takovými preparáty? Díky moc *

Stránky: [1] 2 3
Anonym
22.2.2014 v 19:19:56

Co by muselo být za důvod k lékařsky podpořené sterilizaci, to nevím.. Já měla od Dr papíry, že nemohu mít hormonální antiko., že mám ve špatném stavu čípek , tudíž nemohu mít tělísko a spoustu dalších důvodů, proč jsem vhodnou adeptkou a doktor v nemocnici se mi VYSMÁL, že to nejsou žádné důvody :(((, takže netuším, jaký kalibr obtíží by žena musela mít, aby to pojišťovna hradila..
PO změně předpisů sice může podstoupit sterilizaci každá, která si požádá, ale – bohužel pouze taková, která si zaplatí :(( Ceny jsou zařízení od zařízení jiné, u nás těch 17500Kč…

JežečekJežeček
18.2.2014 v 10:43:10

Anonymní, tak to koukám, taky jsem myslela, že to je hrazeno pojišťovnou. Ale jaký je tedy důvod, aby to ten revizák uznal? To, že je ze zdrav. důvodů zákaz horm. ATK nestačí?
Jinak mám poprvé od vysazení atk (3 měsíce) zpoždění, 5 dní. Dnes jsem si dělala test, je negativní, uuuuffff. Ale nevím, jak to řešit dál… Ty nervy…
Bokul, docela Tě obdivuju, že opravdu tak věříš. *

Anonym
18.2.2014 v 9:19:09

Kvůli léčbě neplodnosti jsem si užila hormonů až až, takže mezi dětmi a po nich používáme kondom. Teď hormony nemůžu i z dalších zdravotních důvodů a děti už nechceme (máme jich dost a přece jen i můj věk je za zenitem;)), tak jsem chtěla podstoupit “sterilizaci“. Jenže se změnily podmínky a pojišťovny výkon hradí pouze výjimečně, když ho schválí revizní lékař :((, takže bych musela zaplatit jako samoplátce 17500Kč, což není zrovna málo… Ale třeba naspoříme, i když nevím, zda dříve nebudu v přechodu….

Jo a globule jsem zkoušela taky a nešlo to:((, byla jsem z nich v jednom ohni, myslím, že jsem na ně alergická stejně jako na obyčejné kondomy – ty musíme kupovat taky speciální…

bokulbokul
18.2.2014 v 0:48:46

Na zmiňovaný preparát mne taky upozornila doktorka při preventivní prohlídce. Letáček mám doma a u toho zůstalo, prostě věřím manželovi, že ví, co dělá – resp. i přes možné komplikace neplánovaného těhotenství se holt asi chovám neopatrně.

MatildaMatilda
13.2.2014 v 10:42:00

Ahoj Ježečku, téma pro mě jako dělané…
Zrovna v pondělí jsem si letáček na tyhle globulky donesla od gynekoložky po prohlídce. Obeznámila jsem ji s faktem, že už půl roku jsem bez HA, že jsme se s manžou dohodli, že ji úplně vysadím a už se k ní nevrátím. Z toho byla dost zaražená, protože je dost velkou propagátorkou této ochrany proti otěhotnění. Ptala jsem se jí na pesar, z toho byla zaražená ještě víc, že tohle se u nás vůbec nepoužívá, tak neví. Zrovna pesar by pro nás byla asi ta nejlepší volba, je to jednorázová investice, a je fakt, že z přerušovaného styku mám pokaždé hrůzu, jestli nejsem v tom. Máme už dost dětiček, sice manža pořád loudí, ale mě už je letos 42, to už je fakt dost vysoký věk… navíc léky na štítnou žlázu, vysoký tlak, alergie, astma… no, nic moc…

No a ona pak vytáhla tenhle letáček, že si tohle její pacientky dost chválí a že účinnost je kolem 90%. Pokud se to spojí s tou přerušovanou souloží, mělo by to být stejně ok jako užívání HA.
U nás je frekvence 2x-3x týdně. Bylo by to dost drahé pro naši kapsu. Vychází to na 75Kč týdně. Ale zase v týdnu, kdy menstruuji, tak bych ušetřila :-) Takže měsíčně by to vyšlo na 225 Kč. Za HA Cilest jsem dávala zhruba 400Kč na 3měsíce… :-(
Asi se vrhnu na net ohledně toho pesaru…

nuninka
11.2.2014 v 13:35:41

Slyším poprvé,ale na internetu jsem četla, že spolehlivost taky není 100%.

JežečekJežeček
11.2.2014 v 9:39:40

Tak ta cena zůstala stejná :-)
Je fakt, že s pravidelným sexem se to asi v peněžence pozná.. To mi nedošlo :-( *

Anonym
11.2.2014 v 9:28:19

Ježečku,
já Pharmatex užívala asi před 2 lety, kdy jsem zjistila, že fakt hormony do sebe už cpát nemíním.
Tehdy jsem to konzultovala i s Virenkou – jako kombinaci s kondomem mi to jen doporučovala, s tím, že samozřejmě nic není 100 % :-)
zavedení 5 minut předtím je v pohodě – jak píšeš, v rámci předehry, pokud chceš třeba za hodinu styk opakovat, buď se nesmíš umýt po prvním mýdlem anebo před dalším stykem zavést nový čípek.
U nás to ztroskotalo tenkrát na tom, že to lezlo dost do peněz. Samozřejmě záleží na frekvenci styku, ale pokud je častý a během večer opakovaný, a s kvalitní ochranou, tak jeden ochráněný večer přijde pomalu na stovku… Tedy aspoň tenkrát stálo balení s 10 ks kolem 250,-.
Takže podle mě super, ale spíš pro ty co tomu moc nedají anebo třeba pro studentky nebo prostě pro ty, co nemají stálého partnera.
Lussy

JežečekJežeček
11.2.2014 v 8:59:28

J8 tohle zatím zavrhla. Mám dvě děti, pořád říkám, že už mi to stačí, ale na druhou stranu se mnohdy přistihnu, jak si myslím na to, jaké by to bylo, mít další miminko a užívat si ty krásné první roky, kdy to začíná chodit, mluvit a myslet… Sice už si připadám taky stará, protože je mi 36, mám 5 a 4 leté děti, takže bych tak ještě viděla pauzu 5 let, to mi bude přes 40 a to už si myslím, že budu nejen stará, ale i ta možnost poškození plodu je vyšší a z toho jám strach největší. Když se to náhodně přihodilo jednou a v mladém věku, tak co potom na stará kolena? Třeba to tak vůbec být nemusí, ale bojím se toho. Ale co když se tozmění a přece jen budu chtít a kdybych se nechala podvázat, tak by to už prostě nešlo.
Kdybych měla otěhotnět teĎ, tak na přerušení bych určitě nešla, ale nevím, jak bychom to zvládali… Zlehčila jsem to. *

katka2000katka2000
11.2.2014 v 8:51:22

Ježečku – dost o podvázání teď uvažuju. Taky mě děsí, že je to napořád, ale na druhou stranu, do dalšího dítěte by mě už asi nikdo nedotlačil, tak proč do sebe cpát nějaký ksindly?
Jestli budu rodit znovu císařem, tak hodně uvažuji o tom, že bych si to nechala udělat rovnou při porodu.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist