Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Kdy k lékaři?Kdy k lékaři?
Pavlinkav
10.2.2014 v 10:50:17

V souvislosti s Honzíkem od Bamisky mě napadla otázka. Některé z vás tam prosazují, že k dr. nechodí, protože mají své důvody. Já to beru, taky se snažím spoustu věcí řešit bez lékařů. Ale jestli si dobře pamatuju, tak jsou to ty, které jsou zatím nebo trvale doma. Nejsou v trvalém pracovním poměru.
Docela by mě ale zajímalo, jestli si dovedete představit, že zaměstnané budete? Já k lékaři s dětma musím už jen kvůli tomu, že potřebuju vystavit papír o ošetřování do práce (a následně na sociálku). Jak byste teda postupovaly v tomto případě, když tak odmítáte lékaře?
Taky nechodím s každou rýmičkou nebo kašlem. Snažím se všelijak. Ale minulý týden odpadla mladší s vysokou horečkou, opravdu musela zůstat doma a hlídání prostě nemám. Musím s ní zůstat doma já nebo manžel. Takže musíme do pár dnů k lékaři, aby vystavil OČR. Včera odpadla se stejnou horečkou i ta starší. S tou teda nikam nejdu, už mám OČR na malou.

Tak jsem zvědavá, jak to řešíte ostatní?

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1] 2 3 4
Danniella
11.2.2014 v 15:50:40

Vlastně možná ještě smutnější je, že spousta věcí se sice normálně ví, ale nepostupuje se podle logiky, ale spíš za účelem většího kšeftu.
Ale zas bych nebyla tak pesimistická, potkala jsem v životě pár doktorů, kteří mysleli víc na zdraví pacientů než na farm.

makinea
11.2.2014 v 15:36:35

A to, že jsou léky veliký byznys, to je myslím taky jasná věc a taky mi to přijde daleko za hranicí toho, co je ještě etické.
Já bych třeba reklamy na léky zakázala snad ještě spíš než reklamu na cigarety.

makinea
11.2.2014 v 15:34:17

Danielo, já se přiznám, že toto znám jen od pár maminek a těm rozhodně nikdo neřekl, že to spolu souvisí.
Navíc, pokud tomu taky takto rozumí, tak proč ty ekzémy nadále léčí tak drsnými prostředky.

Dá se říct cokoliv.. z obyčejných rým jsou pak bronchitidy a záněty středního ucha, potlačíš někomu akné nebo migrénu a pak má deprese atd.

Samozřejmě že vždy hraje roli i genetická zátěž, někdo láduje léků kolik chce, žije nezdravě a přesto je vcelku ok. Zatímco jinému stačí velice málo, aby se dostal do poměrně vážných problémů.

Danniella
11.2.2014 v 15:23:59

Makineo, jen taková poznámka – souvislost ekzému s astmatem snad nikdo ani z “klasických“ lékařů nepopírá, my jsme se o tom učili někdy v r. 1994 a měla nás tehdy starší doktorka z Karlovky, takže ani tehdy to nebyla žádná novinka.
Problém je spíš tam, že jsou odborníci tak odděleni a tím pádem nějaký celostní pohled na člověka vpodstatě není možný, protože na každý kus těla se kouká někdo jiný.
No, a když vidím reklamy na různé super léky, dělá se mi blbě. Pak si pro to lidi chodí houfně do lékárny a ne že stát prodělává, naopak, za svoje si lidi koupí léků až až, takže se to na dani zase vrátí. No, humus.

makinea
11.2.2014 v 14:37:53

Marinado, jasně :-)
Neznáme se,tak nemůžeš vědět, jak to přesně myslím. Já jsem cokoliv, jen ne nadužívač a plýtvač léků :)

Já právě celkově myslím, že dnešní společnost nadužívá léky a je to i jak psal Ježeček…že často jeden člověk má ty samé léky od různých doktorů nebo má léky, které jdou v podstatě proti sobě.
Ještě víc než nějaká ekonomika státu mě na tom děsí to, jak strašně se tím narušuje zdraví člověka… což se bohužel netýká jen jednotlivců, ale společnosti celkově. Stačí se podívat, jaké nemoci máme teď a jaké byly před lety. Spousta lidí namítne, že bylo strašné zemřít na černý kašel, ale už se kolikrát nepodíváme na tu druhou stránku téže mince… že nemoci jsou čím dál horší a horší.
Máme tu AIDS, rakovinu, psychiatrické diagnozy u malých dětí atd. Není to mnohem děsivější? (pro mě ano)
Někdo v tom vidí náhodu, já ne, já v tom vidím důsledek potlačovaní běžných nemocí čím dál drsnějšími prostředky.
Vznikne rezistence na atb, bakterie tím nezmizí, jen se posílí na ještě zákeřnější atd.
Když se někdo dívá na zdraví jako na celek, což samozřejmě homeopatie, která mě nadchla, dělá, tak to vidí.
Typický příklad je dítě s ekzémem… často se stane (po různě dlouhé době- záleží na síle organismu), že ekzém po neustálém mazání zmizí. A nějakou dobu na to se objeví astma. Klasická medicína si toto do souvislosti nedá. Hurá, vyléčili jsme ekzém!! A astma, to musíte na plicní, to s tím nesouvisí (byť i někteří klasičtí doktoři tuto souvislost už uznávají)
Ale faktem zůstává, že to dítě je na tom hůř… Je lepší a míň omezující mít ekzem, než se např. dusit.

TAkže toto je můj pohled na věc, já nemám nic ani proti doktorům, s preventivními prohlídkami nemám problém, určitá vyšetření taky mají smysl, samozřejmě některá léčba taky… ale dávat přednostně šanci organismu, ať se vyléčí sám… pokud to nejde, zkusit nějakou alternativu, která problém umí vyléčit a ne jen potlačit, no a pokud to nejde, tak ok, dejme ATB. Od té doby, co jsem změnila v tomto pohled na věc, tak jsme je nemuseli dát ani jednou.

nuninka
11.2.2014 v 13:31:37

Popravdě řečeno, vůbec netuším jak to budu dělat. Zatím to mám tak, že pokud to opravdu není nutné tak nejdu a vyzkouším osvědčené věci. Až budu v práci tak nevím. na hlídání, bych neměla komu dát, muž přes týden doma není.
No, mám se na co těšit.

jana231jana231
11.2.2014 v 11:17:46

Řešila bych to jako ty Pavlínko. Já na naší doktorku nedám dopustit, je to odbornice a ještě příjemná a ochotná poradit, pomoci. I když fakt je ten, že bych s něčím ne moc vážným typu rýma, kašlík hned nešla, protože naše zkušenost je taková, že si pak z ordinace “odnesem“nějakou virózu.
Takže možná tady budu za exota (i když nečetla jsem co jste kdo napsal), ale za mě určitě ano. Horečku bych nikdy nepodceňovala. Kdybych se řídila radami typu nechodit k doktorovi, nedávat žádný ATB, jak tady někteří prezentují,asi by to s naším chlapečkem tehdy špatně dopadlo:(

MarinadaMarinada
11.2.2014 v 10:52:42

Makineo, už rozumím :-)
U nás je v docela blízkém okolí non-stop lékárna, ale na Tvém místě bych to udělala stejně. A je dobře, že jste to zvládli nakonec bez ATB, to je jasné.
Nemyslela jsem to zle, jen mě štvou lidi, kteří mají plné skříně léků, které si vyzvedli, a už v té chvíli věděli, že je užívat nebudou. Ale u vás to byl úplně jíný případ, jen jsem to na začátku z těch pár řádků nepoznala…

makinea
11.2.2014 v 10:46:40

Marinado, u nás je situace trošku složitější v tom, že o víkendu, o svátcích lékárny nehrozí, jsou zavřené, nejbližší je asi 25km. To jsou ty situace, kdy jsem si atb vyzvedla preventivně.
Pro mě to zkrátka bylo jednodušší, než pak s dítětem, kterému je hůř, jet někam shánět otevřenou lékárnu.
A že bych měla kvůli tomu vůči státu výčitky, to opravdu nemám, jelikož jinak na našich výdajích těžce ušetří. Zas můžu říct, proč dítěti dávat 3 základní hexa vakcíny, když stačí dvě…pro stejnou ochranu atd.
Oproti tomu všemu jsou ty dvoje (nebo kolik) zbytečně vyzvednutá atb úplně o ničem.
A pořád mi přijde lepší je zbytečně vyzvednout, než zbytečně dát.

JežečekJežeček
11.2.2014 v 10:43:56

Marinado, předpis si nemůžeš vyzvednout až ve chvíli, kdy se rozhodneš, že léky použiješ. Platí pouze 7 dní, teď nevím přesně, zda se to nezměnilo, ale kdysi recept na atb platil jen 3 dny. Takže zase před víkendem chápu, že je lépe ho vyzvednout a pak třeba uložit. *

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist