Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » JesleJesle
Anonym
6.2.2014 v 16:30:30

Ahoj,

už skoro rok vybírám správné jesličky pro naše ratolesti a nakonec jsem se rozhodla, že se raději obrátím pro radu sem.
Dávali jste své děti někam a kam? Jakké máte zkušenosti? Starali se tam o ně a vzdělávali je, nebo to bylo zase jen o tom, děti někam strčit, ony se zabaví. Podobné špatné zkušenosti už mám, ale nevěřím tomu, že by to tak bylo všude. Můžou být klidně soukromé, ale hlavně dobré.

Děkuji za každé doporučení, Merenka

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
10.2.2014 v 18:33:41

Není tomu tak dávno, kdy jsem urputně tvrdila, že děti v jeslích (někdy i v MŠ) jsou chudáčci. Že pracující matky malých dětí jsou takové a makové a rozhodně jsem si je nepředstavovala jako milující matky. Můj názor byl hodně vyhraněný. Asi i proto, že jsem byla doma s dětma do 4 let věku i déle a byla jsem spokojená, vyhovovalo mi to, že jsem se jim plně věnovala a věnuji.

Moje názory byly chybné. Až když jsem poznala, jak jde krásně skloubit práci a rodinu, jak jsou děti v pohodě a vůbec nic to neznamená, pochopila jsem. Nyní mám kolem sebe maminky, co byly s dětma jen třeba 3 měsíce a nyní chodí do práce na částečný úvazek. Ano, vyžaduje to tolerantního zaměstnavatele a možnost skloubení práce s rodinou. Ale jde to velmi dobře a je to možná i plusem pro obě strany. Ty ženy nejsou špatné matky, vůbec nejsou sobecké, neochotné se starat o svá miminka, možná právě naopak. Práce je naplňuje, motivuje a i když pracují, pořád mají na své děti dost času a věnují se jim mnohdy lépe, než matky co jsou 24 hodin doma.

Osobně si myslím, že než jesle je lepší chůva. Pokud není ochotná babička. V případě tazatelky dotazu by třeba šlo rozdělit si práci na chvilky kdy dítě spinká, nebo se domluvit s tatínkem na nějakém střídání. Kamarádka má například domluvenou 15ti letou holčinu od sousedů, která ji chodí miminko vozit v určitou hodinu.
Jesle bych vážně volila až jako poslední variantu.

JarmuschkaJarmuschka
10.2.2014 v 15:09:57

V našem městě jesle zrušili, ještě než jsem se sem přistěhovala. V krajském městě jsou, pokud vím, jen jedny jesle.
Kdysi v nich pracovala mamka, ale dnes tam nemáme žádný kontakt, vůbec netuším, jak to tam funguje.
Já po tom ani nepátrala, protože holky potřebovaly domácí péči, co to šlo.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

MarinadaMarinada
10.2.2014 v 8:28:23

Danniello, přesně.
Moje dcera byla taky “nehoda“, ale má se jako v bavlnce :-)
A znám pár doslova vymodlených dětí, kterých je mi upřímně líto :-(

Danniella
10.2.2014 v 8:20:45

Jo, s tím souhlasím, mně přijde už dobré, že člověk, který děti nechtěl, je přijme a má je rád, chová se k nim dobře (doufám) :-) a hledá přijatelné řešení.

MarinadaMarinada
10.2.2014 v 8:15:22

Danniello, můj brácha do jeslí chodil a byl pořád nemocný, neustále do něj cpali penicilin a z toho se mu úplně zničily zuby. Takže já rozhodně souhlasím, že jesle nejsou pro malé děti to pravé.
V situaci Merenky (jestli jsem dobře pochopila, že s financema není problém) bych volila chůvu.
Ale prostě ten příspěvek o nezodpovědných matkách, neexistujícímu selhání antikoncepce a že dětem bude líp v jeslích – to už je na na mě opravdu moc, připadám si jako v době před cca 30ti lety a víc…

Danniella
10.2.2014 v 8:00:11

Marinado, souhlasím, akorát třeba mně je prostě těch dětí v jeslích líto vždycky, takže třeba k tomuhle se taky stavím asi víc pocitově než racionálně.
To, že někdo přizná, že děti nechtěl, to rozhodně neznamená, že jsou to chudinky, to už mi taky přijde trochu moc.
Merenko, chápu – živit se člověk něčím musí a pokud ve volném čase děti dostanou dost citu a všeho, co potřebují, zvládnou to asi bez větších problémů.
Jen si zkrátka nemůžu pomoct a ten pocit tam mám chtě nechtě – malinké děti v jeslích bez rodičů prostě chudinky opravdu jsou.
Tím nehodnotím nikoho, kdo je tam dává, to si každý musí vyřešit sám a pokud už, tak je rozhodně pozitivní, že se snažíš aspoň vybrat to nejlepší.

MarinadaMarinada
10.2.2014 v 6:46:45

Čtenářko, občas mi úplně spadne brada, když čtu Tvoje příspěvky…připadají mi tak strašně netolerantní, až je mi z toho smutno.
Myslela jsem, že naše společnost (a my všichni) už jsme někde jinde.

Anonym
10.2.2014 v 5:18:12

Děti byly nehoda. Děti nejsou niky nehoda, to spíš matka byla nezodpovědná, že přišly příliš brzy. A na selhající hormonální antikoncepci nevěřím. Pokaždé, pokaždé, když se veřejně nějaká oháněla otěhotněním díky tomu, tak se ukázalo, že ve skutečnosti vysadila sama a nebo to nebrala jak měla.

Tak je dej radši do jeslí. Jestli se jako o ně staráš, jak to jenom jde, tak je mi těch chudinek líto. Asi to nebudou mít lehké ani do budoucna. Jesle přežijou.

čtenářka

Anonym
10.2.2014 v 0:35:36

Souhlasím, že dávat jesle nejsou nejvhodnější řešení, ale tak co se dá dělat, asi je to lepší, než kdybys je měla pořád doma a byla kvůli tomu na ně zlá, takové matky taky znám. Je smutný, žes děti nechtěla a takových žen co chce nemůže mít žádné :( Aspoň, že k tomu přistupuješ trochu zodpovědně.

Nevím odkud přsně jsi, ale doporučila bych asi ProJesle. Mají “pobočky“ na několika místech prahy a o děti tam pečují kvalifikované zdravotní sestřičky, někde mají i zvířata atd. dokonce poskytují prý i nějaké logopedické služby, ale moc zkušeností nemám, já si ještě dítě nepořídila, ale slyšela jsem na to od kamarádky celkem chválu. Jestli chceš, koukni třeba sem: http://www.projesle.cz/personalni-obsazeni/

Lada

Anonym
9.2.2014 v 22:03:34

K zabírání místa, pokud má samoživitelka na soukromé jestle, tak na tom asi není tak špatně.
A ano, děti byly nehoda, a ještě z ní vzešla dvojčátka, nechala jsem si je trochu proti své vůli, ale i tak je miluju a starám se, jak to jde.
Ale vaše názory chápu. Každopádně pokud neodvedu práci, tak vzhledem k tomu, že vydělávám podstatně více než manžel, na tom nebudeme zase o tolik lépe než samoživitelky. A dětem možná život v chudobě nevadí, ale radši bych je tomu nevystavovala. Taky se mi to nelíbilo :)
Merenka

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist