Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » to už snad ne!to už snad ne!
bamiskabamiska
5.2.2014 v 20:46:03

Už nějak nevím co dělat a jak dál…..ani nevím kde začít Honzík byl zase na píchání ouška a dostal atb….ve čtvrtek měl teplotu, byli jsme v pátek u doktorky s tím že má zánět nosohltanu a dala mu kapky do nosu(neprofoukl to) na teploty jsem nic nedávala, snažila se aby to tělo si s tím poradilo(chtěla jsem to zkusit)…teploty ustoupily, rýma přestala ale přišlo mi to takové rychlé spíš zaražení…malej naštěstí vše zvládal v pořádku a nebylo na něm znát, že by mu vůbec něco bylo…. v pondělí do školky a dnes po školce s ním manžel jel na pohotovost (já vezla mamku z nemocnice) začalo mu vytékat z ouška trochu, tak jsem si myslela že mu to asi prasklo, neznám ale píšete tu o tom…no výsledek píchlé ouško, atb do kolektivu nesmí….

už to fakt nějak přestávám dávat, v prosinci mandle, v lednu píchnuté ouško, po týdnu teploty a ted tohle…nevím jak se k tomu postavit, co už je to správné dávat nedávat, ráno chci volat doktorce naší dětské….co dál vím že děti marodí ale tohle je prostě moc….už jsem to i obrečela, ani nevím jak to spumprdlíkujeme s hlídáním…..

nejhorší je že vidím že děti mají hnusnou rýmu ve školce a odsmrkají a víc jim až tak není…no a mi vodnatou rýmu a takovéhle konce….

doktor říkal jestli nebude pořádně smrkat že to tak bude pořád, ale nevím ani jak víc nebo líp ho to naučit. on smrká jde to nosem neouká pusou ale vysmrken trochu to co asi je v nosánku a to “hloub“ nezvládne ven nebo nevím…prostě kapesníky plné rýmy nemáme….

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
7.2.2014 v 11:02:51

Naprosto souhlasím s marikou, napsala to moc krásně a povzbudivě. A rovněž znám moc a moc dětí, co takhle bojují s imunitou. my měli to samé a teď maly chodí do školky téměř pravidelně. Takže Bami VYDRŽET holka, určitě bude líp!!!a držíme palce vám i všem marodům, ať jsou brzy fit!!!jana231

JežečekJežeček
7.2.2014 v 10:38:44

Bami, držte se! Zase bude líp! Taky jsme všichni teď na hromadě – TBC léčebna je proti naší domácnosti tichá a nekšlací společnost… :-) *

marika81
6.2.2014 v 22:22:27

Ken zkusím napsat náš problém, zkus tu mandli nepřehlížet a řešit……..ono vyčíst něco na netu o příznacích mi příjde trochu mimo………ona ta částečná hluchota pak i k tomu patří, máme to za sebou……….Honzík mi neslyšel, neustále plný nos/ a to smrká moc dobře i na ORL to tahá až z paty/………..nikdy, ale nikdy neměl problém s ušima, jenže on přestával slyšet, takže mandle šly ven, řešily se na sále i uši, zda zavést trubičky, ale nebylo prý potřeba, tak uši v narkoze píchly………..začal slyšet a mluvit………jenže ten problém v uších je pořád, mám chronický problém ve středouší, nemá rýmu, ale problém tam už bohužel je, má ztrátu na jednom uchu 30%…………mívá období, kdy měsíc slyší dobře, další neslyší, řešili jsme to profukováním přes nos, ale nic……….momentálně je ve sledování……….ale určo se nebraň řešení, co se týče mandliček…….když se na to dívám zpětně u nás, tak jsem si těchto věcí mohla taky všimnout dřív a začít je řešit a ne až ve 4-letech se začalo něco dít.

Bami, hlavu vzhůru, ona ta nemocnost ustoupí, neboj……..vždyť Honzík je teprve ted v pořádném kolektivu a musí si to i pořádně odmarodit, někdo má imunitu silnou, někdo oslabenější, ale znám moc a moc dětí, co jsou na hromadě, co měsíc, maminky z toho hlavu v dlaních……..on ten dětský kolektiv je fakt ráj pro všechny bacily, at chceš nebo ne, měla jsme to štěstí, že Honzík si to odmarodil jako kojenec/ vše dostal od Naty, když chodila do školky….a to byla zdravá, jí se nemoci ve školce vyhýbaly, ale byla nosič bacilů s donáškou do domu/ no Honzík to odnesl……..ťukám, je ve školce 2.rokem a jestli byl nemocný 5x to je moc :-)

Takže věř, že Honzík si to odbije teď a pak bude zdravý jako řípa :-)

keenspeedkeenspeed
6.2.2014 v 19:58:38

Bami reakce jsem nečetla, ale dnes jsme byli na orl na kontrole.

Dr. pokaždý říká, to dítě neumí smrkat, přitom neřekne, co s ním mám teda dělat, aby smrkal správně. Smrká nosem, jedna dírka, druhá dírka, a je to stejně špatně. Že prý nevysmrkal všechno a máme aspoň 1x denně odsávat. Horší je, že mu to jde většinou do uší, hl. do pravého.
Stále nás posílá na nosní mandli a já stále odmítám.
Už jsem to tady loni možná psala. CO jsem kde vyčetla za příznaky u zvětšené mandle…tomu prostě EL neodpovídá, ona mi povídá o možné částečné hluchotě, že se mu to prostě bude vracet.
Přitom od září bral Luivac na imunitu a že má ted potřetí rýmu, to se s loňskem nedá vůbec srovnat.

ATB měl naposledy vloni v únoru při zápalu plic, pak už jen jednou lokálně do ucha nebo nosu.

Je to otrava, to ti věřím, ale …. zvládli jste toho tolik.

Zkuste třeba taky alergo imuno doktorku, u nás to bud byla náhoda nebo opravdu Luivac pomáhá.

Držím palce.

alena5alena5
6.2.2014 v 18:04:16

Bami četla jsem i reakce druhých a napíšu ti naši zkušenost.Dcera od porodnice na ATB,celé dětství věčně nemocná a to i v době kdy ještě nechodila do školky,týden maximálně dva zdravá a pak zánět průdušek,zápal plic a časem to přešlo na angíny.ATB měla mockrát i když ne vždy to u nich skončilo.Naše doktorka je i homeopatka,takže jsme jich braly až až,přesto mi příjde že jí ty homeopatika nepomáhaly a peněz v nich bylo moc.Zkoušeli jsme všechno možné,co nám nejvíce pomohlo bylo že nám alergoložka-imunoložka psala na jaře a na podzim kůry Bronchovaxomu a nebo Luivacu,pak nemocnost klesla a taky lázně.Jezdily jsme od 4,5 let každý rok,vynechala jsem když jí bylo 6 a musela by už jet sama,ale za rok už jela.Nejhorší období bylo když jí bylo 7,5 a byla v druhé třídě,to měla 3 týdny horečky a z testů se postupně zjistilo že měla příušnice a mononukleózu,nakonec skončila i na týden na infekčním (a já v té době byla těhotná -to bylo šílené na moje nervy) a pak nesměla dlouho do kolektivu takže nebyla od půli května ve škole a pak šla až v září a v srpnu byla opět v lázních.Tímto už nemocnost pomalu končila a z dítěte s nejvíc zameškanýma hodina bylo za dva roky dítě co bylo nemocné jednou za rok,takže z toho v podstatě vyrostla.
A k uším- na ty trpěl zase syn,jednou mu ucho taky prasklo,ale předtím si na bolest v něm neukazoval (byly mu tehdy 2 roky) a doktor moc nadšený nebyl,sám říkal že je lepší ucho píchnout než aby prasklo že se lépe hojí a musím říct že od té doby co mu prasklo už v něm nesnáší vodu.

Anonym
6.2.2014 v 17:52:38

Lien, ty tvoje názory mě asi jen tak nepřestanou šokovat. Můžu prohlásit jenom, že s tebou nesouhlasím a to naprosto a radikálně. Neříkám, že jsou lékaři všemocní, ale moderní medicína je moderní medicína. Opravdu nemám chuť se jakkoliv vracet do středověku, kdy se čekalo, jestli se z toho někdo dostane a nebo ne. To raději fakt půjdu k lékaři. A s císařskými řezy jsem nikdy neměla problém. Sice jsem vždycky rodila normálně – jednou to byl docela drasťák přirozenou cestou, ale co vím, tak jsou po něm ženské ve větší pohodě než po klasickém porodu. Sousedka měla první císařský řez a po něm naprosto v klidu. Sice prý jizva trochu bolí, ale prý usneš a probudíš se s dítětem. Nepocítíš ani kapku bolesti. Po klasickém porodu byla doslova v šoku a hezkou chvíli dost špatná. Ona ta poporodní deprese je taky trauma z toho prožitku bolesti. A někdy je fakt císařský řez to menší zlo. Takže asi tak.

čtenářka

PeťkaPeťka
6.2.2014 v 17:41:56

Lien, ano, i to je možné.
Já to mám v hlavě asi jinak, já bych si to bohužel vyčítala. Stejně jako si vyčítám, že jsem hlava dubová a nejela jsem k dr. dřív, když mě osobně nebylo dobře. Mohla jsem si tenkrát ušetřit dny marodění.

P.S. Co se týká vejce a slepice tak odpověď je jasná. První bylo vejce, protože vejce kladl i dinosaurus. :-)

Anonym
6.2.2014 v 17:29:48

Peťko nevyčítala, mám to spíš naopak. Je to tentýž scénář jako u porodu, vystíhovaná maminka je nakonec vděčná za císařský řez a všude bude vykládat, že bez toho by dítě i ona umřelo. Co když je to ale tak, že kdyby byla sama v klidu, tak by se vůbec nic nezkomplikovalo? To je ale věčné téma, co bylo dřív, vejce nebo slepice, každý má jinou odpověď. L

PeťkaPeťka
6.2.2014 v 17:21:32

Bami, držte se. Věřím, že na jaře bude líp!

Lien:
Kdyby jsi o nějaké vodě nevěděla, nějaký dobrák by ti to neřekl, byla bys v klidu a bez strachu, že by mohl být hluchý občas by mu prasklo ucho /možná/ a i kdyby jednou nakonec hluchý byl, tak by to tak prostě bylo. Bez viny na číkoli straně.
Nevím jak ty, ale kdyby mi ohluchlo dítě, tak já bych si sakra vyčítala, že jsem nedělala nic a čekala na to, až slyšet nebude. A že se to u známé téměř stalo, kdy si šla svoji cestou a dítě slyšelo pořád méně a méně…pak už je pozdě říkat, kdyby jste paní přišla dřív, vaše dítě by nyní slyšelo/vidělo…

zuzina
6.2.2014 v 16:54:06

bamisko chápu,že je toho na tebe nějak moc :-(oddechni si,až se vyřeší jedna starost,tak řeš další…
nicméně hned na začátku mě napadlo,že všechno souvisí se vším a přikláním se k názoru,vzhledem co vše máte za sebou,že má Honzík těmi všemi zásahy/anestezie opakované,infekce,nástup do kolektivu atd./pořádně nízkou imunitu a na to ti HNED nezabere ani kdyby jsi mu dávala všechno najednou co už máš doporučeno :-)každopádně ti přeji ať najdeš to co je vhodné pro Honzíka i tebe a máte fakt už vybráno

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist