Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Na čem všem se dá s dětmi dohodnout?Na čem všem se dá s dětmi dohodnout?
PetraPetra
4.2.2014 v 9:15:35

Snad denně se přesvědčuju o tom, že dohoda s dětmi je k nezaplacení. To, na čem se spolu domluvíme, funguje nejlíp, navíc to nestojí žádné nervy (když teda pominu období předtím než mi dojde, že bych se mohla zkusit prostě domluvit).

Tak by mě zajímalo, na čem všem jste se dokázali s dětmi domluvit a co na základě domluvy funguje u vás (třeba i k vašemu údivu).

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5
PetraPetra
24.3.2014 v 15:58:36

Peťko, to muselo být bezva překvápko, takhle přijít domů, co?

Levandule, já mám pocit, že ta zábava přišla tak nějak sama právě s tím, jak to najednou do sebe zapadlo. Prostě odpadl ten stres kolem a pak už to jinak ani nešlo. Teda ne, že by všechno bylo k popukání, spíš je to o té pohodě kolem. Ale někdy se užije i zábava u jinak otravných věcí – třeba navrhujeme úplně absurdní řešení některých situací, samozřejmě se to nerealizuje, ale občas z toho vzejde něco použitelného a ještě je u toho vymýšlení zábava.

…neustrnout ;-)

LevanduleVLevanduleV
24.3.2014 v 15:49:06

Holky,ještě by mě moc zajímalo,já se dívala na kurz zdarma nevýchova,Katka tam mluví užívejte si to,je to legrace,jak to děláte,aby to legrace byla?
Daří se vám dělat dohody a zažívat u toho legraci?
Já se musím přiznat,že mě ty krátká videa z nevýchovy dala i hodně to,že děti budou plnit vaše očekávání,takže smýšlejme o nich raději v dobrém.Minule u nás byla naše kmotra a já jí říkala jaký je náš malý drant a rváč a ona na to: to ,nebo takový fakt bude,tak jsem si na to u toho videa nevýchovy vzpomněla.Docela by mě zajímalo,jak to děláte,abyste se přeply do legrace,já jsem celkově vážnější povahy,tak by se mi nějaké rady hodily.

LevanduleVLevanduleV
24.3.2014 v 15:21:20

Peťko,tak to je taky dobrý,že my mamky řešíme ten úklid co? Holky já to mám tak,že když máme doma uklizeno,tak nám jdou dohody super,ale jak se to nakumuluje a já vidím kolem sebe všude hračky do toho oblečení,tak už mám tmu před očima a dohody mi jdou blbě.Tak jsem dětem řekla,že potřebuju abychom měli doma pořádek,aby hračky s kterýma si nehrajou uklízeli,že je toho potom naráz moc a ani jim se to nechce dělat a je pravda,že se to snaží dělat.Malý třeba teď měl roztahaný hračky po celýmm obýváku,tak jsem mu řekla,že jsem z toho pak nervozní a uklidil si je a nechal jen zvířátka.

PeťkaPeťka
24.3.2014 v 15:10:27

Asi 14 dní jsem dceři říkala, ať si uklidí pokoj. Až jsem řekla, že má v pokojíku takový nepořádek, že už jí tam nebudu nosit čisté vyprané a vyžehlené věci, protože je nemám kam dát a že už ji tam nebudu ani luxovat. Řekla, že mám pravdu, že se jí ten nepořádek taky nelíbí, ale neví odkud začít. Slíbila jsem jí, že se do toho o víkendu pustíme a že jí tedy pomůžu. V pátek jsem přišla domů a bylo téměř vše uklizeno. Sama z toho měla radost a věřím, že tak bude ten pokoj lépe udržovat. Zkrátka nevěděla co s tím, měla plné šuplíky, nechtěla se toho zbavit, ale nikam se to nevešlo. Pak přišel den D a najednou to šlo. Dohodly jsme se, že si to už bude organizovat sama. :-)

PetraPetra
24.3.2014 v 13:02:09

Marinado, no to máš pravdu, nenudíme se ;-) Co se pamatuju, tak čerstvě narozený morčátka jsou úžasný ;-) tak uvidíme, jak to dopadne, zatím holky dohlíží i na celibát :-D

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
24.3.2014 v 12:24:45

Petro, to je paráda – máte doma veselo! (A budete mít asi ještě víc :-D )

PetraPetra
24.3.2014 v 12:11:49

Marinado, nebude, už je :-) a budeš mít radost – další morčátko ;-) Největší vtip je v tom, že neměli žádného kluka, takže máme k našemu klukovi holčičku. Bydlí každý zvlášť, ale pískají na sebe už teď přes celý pokojíček. Tak jsem zvědavá, kdy se nám zvěřinec znovu rozroste, tentokrát i nezávisle na holčičkách :-D

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
24.3.2014 v 11:33:10

Jé, Petro, rozšíření zvěřince závidím! A jestli to není tajné – co to bude za fešáka/fešandu?

PetraPetra
24.3.2014 v 11:14:01

Levandule, super ;-) Fakt by jeden neřekl, jaký rozdíl udělá taková drobná změna, co?

U nás jsme se o víkendu dohodli na rozšíření zvěřince, což jsem původně už nechtěla připustit za žádnou cenu :-D Nebýt předchozí dohody o ranním vstávání, která pořád skvěle funguje, neustoupila bych, teď už vím, že to, co naplánovaly, dodrží.

Dančo, úplně jsem zapomněla posledně napsat. Pomohlo ujasnit si společně 3 věci:
1. za co je která zodpovědná (svoje věci, případně co do pokojíčku nanosí, vytáhne apod.)
2. jak by to mělo vypadat (např. co a jak mají v šuplících, přihrádkách ve skříni apod, jim může být navzájem jedno, pokud to nepadá někomu na hlavu apod)
3. kam s věcmi, které se octnou tam, kde nemají být a jedné tam vadí (tj. z místa, kde vadí, je odstraňuje ta, které tam vadí)
…tohle pomohlo odstranit hádky kolem toho, co kdo bude nebo nebude uklízet. Nezajistilo to teda uklizený pokojíček, ale i ten klid kolem se už vyplatil.
S přiměřeným úklidem pokojíčku by měl pomoct ten zmiňovaný přírustek, ale to je zatím brzo na hodnocení.

…neustrnout ;-)

LevanduleVLevanduleV
24.3.2014 v 10:05:57

My jsme se teď o víkendu domluvili s dětma o úklidu,nejdřív jsme chtěli uklízet dopoledne v sobotu,já na tom docela trvala o oni mi navrhli,že by chtěli v neděli ráno,tak jsem jim říkala,ale určitě teda zítra ráno a oni v neděli bez upomínání šli a bez upozorňování fakt utřeli prach.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist