Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Kojit roční dítě? copak jsme ve středověku???Kojit roční dítě? copak jsme ve středověku???
mimkysmimkys
1.2.2014 v 11:32:57

Až si přečtete moje zkušenost, tak pochopíte…
Mám skoro roční holčičku, kterou kojim už jen v noci. Antikoncepci nejim, menstruaci jsem poprvé od porodu dostala v prosinci a tedka v lednu. Dneska po půlnoci jsem z ničeho nic, v půlce cyklu, začala hrozně moc krvácet. Lekla jsem se, a tak ráno jsme jeli na pohotovost do nemocnice. Krvácení trošku ubylo, ale stejně, jistota je jistota…Při příjmu trošku starší doktorka mě vyslechla, řikám ji o menstrauci, že kojim a ona na mě: Vy ještě kojíte? Skoro roční dítě??? a já na ní ní kojim, je to třetí, které kojim tak dlouho…ani mě nenechala doříct, co bych jí ráda řekla o kojení a ona: mladá paní, proboha, nežijeme v 19 století, ale v moderní době, kdy plně kojit max. do 4 měs. max. do půl roce od toho je název kojenec! A ne roční dítě! To se pak nedivte, že máte takový rozházený cyklus! Okamžitě přestante s kojením, zatáhněte si prsa, učitě neberete ani antikoncepci co? Zavrtěla jsem hlavou a ona šla do mdlob…
Pokračovala,jak mám přestat s kojením IHNED a já jí řikám ale já nechci přestat, malá se už stejně pomalu odstavuje ale pořád kojim! A ona tak to je marný, tady něco vykládat, když si stojíte za svým a neřídíte si mými radami!!! Podepiště revezr, hospitalizovat vás nebudeme, anti.nechcete, tak se nedivte a naschle..
No ještě něco říkala o ženských z afriky, že ty kojí dlouhodobě a je jim jedno, když krvácí několikrát do měsíce, ale mě totálně vyléčila z toho, co mi řekla! Jsem paf z toho, krvácet jsem z toho přestala a ještě jsem z toho totálně rozhořčená a já nevim co ještě!!!!

Stránky: [1] 2 3
zbynula
4.2.2014 v 20:12:56

Tak to je silné kafe…. Asi bych se musela držet, abych zůstala v této situaci slušná. Syna jsem kojila 13m a s velmi těžkým srdcem odstavila (budil se 20x za noc na prso) a dcera se mi začala sama odstavovat v 10 m a do roku jsem jí to prso cpala násilím, pak už ale opravdu nechtěla.

konipaskonipas
4.2.2014 v 16:51:29

Já kojila starší dceru do 21 měsíců. V té době už mi začalo vadit, jak se po mně sápe, gynekolog i moje alergoložka vyjadřovali zásadní nelibost asi od 15 měsíců věku dítěte(argument gynekologa už si bohužel nepamatuji, alergoložka tvrdila, že dceři kojením neumožním trénovat si její vlastní imunitu, protože s mlékem pořád dostává moje protilátky). Už předtím jsem dceru ale vedla k tomu, že si to necháme jen na doma, kojit venku dítko, co už samo chodí, přijde třeba z pískoviště a “maminko, já chci mlíčko“, mi připadalo divné. Takže nakonec z toho bylo jen jedno kojení před odpoledním spánkem a končily jsme povídáním “mlíčko už není, už jsi ho všechno vypila“. A WHO a UNICEF podle informací na stránkách Laktační ligy doporučují výlučné kojení po dobu 6 měsíců a v kojení – s postupně zaváděnými příkrmy – pokračovat do 2 let věku dítěte, i déle. Doufám, že si na tyhle argumenty vzpomenu, až mi budou zase moji lékaři rozmlouvat kojení u mladší dcery (4 měsíce korigovaného věku)… Zatím ani nepřikrmujeme, pediatr tvrdí, že není důvod, když jí to “kojení tak krásně stačí“ (tj. když tak přibírá). Na druhou stranu, jedna paní, s kterou jsem ležela na pokoji v nemocnici, vyprávěla o své známé, co prý kojila 10letého (!) syna – prý kvůli tomu i odcházel ze školy během vyučování – a utekla před ním na čas do zahraničí, aby ho odstavila… Takhle dlouho rozhodně kojit neplánuji. :-)

… doživotní starost ještě o někoho jiného.

Anonym
4.2.2014 v 9:34:46

Doktorka zřejmě zakomplexovaná stará panna:)V krvácení u kojení bych neviděla problém, vše se dá vyřešit. Mám roční holčičku, ojím tak 2-3x za den a 1x v noci. nedávno jsem kvůli krvácení byla na kyretáži. Jedno kojení po narkoze jsem odstříkala a vylila a jinak pokračujeme bez problémů dál.je to to nejhezčí pro matku a nejzdravější pro děťátko, to asi paní doktorka neví.

MarysekMarysek
3.2.2014 v 13:16:41

to asi ani nemá cenu komentovat…

v naší nemocnici maji podobné chování na dětském…slyšela jsem toho tolik, že tam s dětma nepůjdu, kdybychom museli…

Anonym
3.2.2014 v 11:06:06

mimkys,

nečetla jsem ostatní reakce. Ale první co mě napadlo je: KRÁVA jedna.
Myslím, že není co řešit a okamžitě bych si na její chování stěžovala.

Lussy

nuninka
2.2.2014 v 15:42:29

mimkys, tak to byla teda pěkná k…a.
Já jsem měla něco podobného. I když jsem nezačala hrozně krvácet, měla jsem to dost rozházené a na etapy krvácela tři měsíce. antikoncepci beru. Přesto se stalo to, že při změně fregvencí kojení se to rozhodilo. Vydržela jsem, gynekoložka mi dala nějaké prášky a přešlo to.

Jinak dr. byla opradvu blbá. Bych chtěla vědět co by řekla mně? Malý bue mít tři roky. :-)
Doufám, že tě to od kojení neodradilo. Zajdi si za svojí gynekoložkou a uvidíš co ti řekne ona.
Ta moje mi řekla kojte dokud můžete. :-)

katka2000katka2000
2.2.2014 v 9:34:32

mimkys – pokud je teď všechno dobré, tak bych normálně pokračovala, ale kdybych měla krvácet co týden, tak bych asi o ukončení uvažovala.
Ještě pak můžeš vyzkoušet antikoncepci při kojení, ale já vyzkoušela a krvácela jsem s ní snad neustále. Někdo ji ale snáší dobře.
Ukončení kojení bych brala jako poslední možnost, protože ta náhrada mléčné dávky může být u některého dítěte opravdu problém.

katka2000katka2000
2.2.2014 v 9:31:49

čtenářko – ono s tou umělou to není vždy tak jednoduché. Dcera jednoduše odmítala všechna mlíka, co jsme vyzkoušeli a dokonce i odstříkané z flašky. Prostě jsme to do ní nedostali. Takže jsem kojila zhruba do roka a půl a pak jsem chtěla už sama přestat. Ovšem od té doby byla dcera bez mlíka, takže jsme nahrazovali mléčnými výrobky. Mléko začala pít až kravské asi ve 3 letech

O tom plném kojení do 4 měsíců jsem taky nedávno četla. Připadá mi to sice brzo, ale prý je to nejvhodnější doba pro zavádění příkrmů, aby dítěti nevznikly alergie. Ještě nevím, jak to budu dělat. Co si ale pamatuju u dcery, tak její příkrm znamenal jedna čajová lžička čehokoliv za den, tak to asi s tím příkrmem není zas taková trága :-D

Co se týká menzes, tak první mi naběhla měsíc po šestinedělí, pak někdy po půl roce a pak chodila po 3 měsících. Celkem mi to vyhovovalo :-)

Anonym
2.2.2014 v 7:15:47

Bože to ráno… Tři týdny po šestinedělí… :D

Anonym
2.2.2014 v 7:14:53

A ještě jedna věc. Ohledně toho menstruování, tak poprvé je pravda, že jsem až do odstavení neměla menstruaci, ale tentokrát mi naběhla hned 3 týdny po porodu. Jako bych ani nerodila a normálně menstruuji bez ohledu na plné kojení. To mlíko jednou za 2 měsíce na to mít takový vliv nevěřím, že má. Navíc maličká si tu dávku navíc stejně vypije. Ještě si u prsu brumlá, že je toho najednou tolik. Takže asi tak. :D

čtenářka

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist