Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Sportem k trvalé invaliditě...Sportem k trvalé invaliditě...
JarmuschkaJarmuschka
28.1.2014 v 18:58:37

Ach jo.
Zavedla jsem včera děti do školy, já šla do práce. Ani ne za hodinu mi zvonil telefon – volala jejich pančelka, že se v tělocviku děti houpaly na kruzích, Any se smekla ruka a ona spadla. Na loket. Tak jsem dodělala nejnutnější, Any vyzvedla a jely jsme do nemocnice. Vyšetření na chirurgické ambulanci, RTG, zpátky do ordinace. Verdikt – zlomený “loket“. Kvůli velkému otoku dostala Any dlahu, kontrola druhý den, tj. dnes.
Sundali dlahu, znovu RTG – Any to celé probrečela. Kvůli otoku jí vrátili zase jen dlahu a kontrola v pátek.
Nálada jak na houpačce – chvilku je v pohodě, pak zuří, že nic nemůže, že je závislá na pomoci ostatních. Naopak Lu žárlí, že se všichni točí kolem Any…
No radost.
:(

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
7.4.2014 v 20:04:12

no pane jo holky to si dětičky užívají s nohama díky sportu….a napadlo je někdy se na to vykašlat, nebo pak zase naskočí stejně a rády?
hlavně aby nic nemělo následky(co ten úhel?) a vše se zahojovalo jak má

MarinadaMarinada
4.4.2014 v 16:47:40

Zuzi, já měla díky sportu na střídačku těžké výrony kotníků od cca 12ti let do 16ti let. Vždycky jsem se dostala do formy, lup a bylo na čtvrt roku vymalováno. Moc držím Tvé dceři palce a jen jestli můžu poradit, ať si dá pozor, ať zbytečně nezatěžuje druhou nohu víc. U nás byl třeba cvik skákat 100x po pravé noze a 100x po levé – já na levou nemohla kvůli nedoléčenému zranění, tak jsem to musela dělat 200x po pravé…a ten pak lupnul časem z únavy taky a tak to bylo pořád dokola :-(

zuzina
4.4.2014 v 15:58:10

jarmuschko tak se vám to pěkně zkomplikovalo :-(bohužel musím souhlasit s názvem tvé diskuze,dcera/aktivní sportovkyně/ prodělala v lednu výron kotníku,natažené vazy ji stále bolí a č měla nohu v sádrové dlaze,zinkoklihu,prodloužené rahabilitace,ale na to,že duben,tak po prvních závodech opět nohy,bolest :-(
tak držím palečky ať Lu ruku rozhýbou,protože omezení to je nepříjemné :-(

…láska na celý život :-)

MarinadaMarinada
3.4.2014 v 7:21:13

Jarmuschko, ona bude mít trvalé následky? Jestli tomu dobře rozumím, tak jí nepůjde proponout loket do úplného natažení? To je docela síla. Držím palce!
Jinak s těma bandážema je to dvojsečné – když se nosí, tak zase ochabují svaly a to je pro klouby špatně.

PeťkaPeťka
2.4.2014 v 17:42:13

Jamuschko, co znamená 30°? Úhel hybnosti?
Jinak hypermobilní klouby má diagnostikovány dcera také, je to docela nářez, neustále vymknutý kotník či něco podobného. A to je aktivní sportovec, což nevadí, ale měla by si klouby před tréninkem vázat nebo nosit bandáž.

JarmuschkaJarmuschka
2.4.2014 v 17:11:07

Tak už asi měsíc chodím s dcerou třikrát týdně na rehabilitaci – vířivka, magnet, individuální cvičení.
Z původních 30° jsme se k dnešnímu dni dostali na 10°. V rehabilitaci ještě pokračujeme, cíl je 5°.
Mimochodem jsme se dozvěděli, že má dcera hypermobilní klouby (hádejte, po kom…), takže omezení hybnosti je vlastně ještě větší…

…obavy i radosti až do smrti.

PetraPetra
5.2.2014 v 8:19:26

Teda koukám, že jste si to v pátek pěkně užily :-( Tak hlavně ať už máte všechny peripetie za sebou a loket je brzo v naprostém pořádku :-)

…neustrnout ;-)

bamiskabamiska
5.2.2014 v 7:49:43

tak to je fajn že se to takhle ustálilo a jde to dobře, hlavně at to za těch 14 dní sundají a pak pomalu rozcvičovat ono to asi bude bolestivé…n o a k doktorovi tak nějak nemám slov aspoň že byl už pak milej asi se dobře napapal :D

nuninka
4.2.2014 v 22:26:26

Jarmuschko, co to je za doktora? Tak hlavně, že už je lépe. :-)

JarmuschkaJarmuschka
4.2.2014 v 22:17:37

V pátek jsme byly na kontrole.
Čekárna narvaná, ale fungovaly tři nebo čtyři ordinace.
Jenže náš doktor se asi půl hodiny před koncem ordinační doby vzdálil. Když se nevracel a Any už chytala nerva, šla jsem se zeptat na recepci, na jak dlouho je doktor pryč a jestli nás nemůže vzít někdo jiný – v jiných ordinacích byli dávno vyřízení i ti, co přišli až po nás.
Prý, že musíme k tomu našemu doktorovi. A pan doktor že šel na oběd, že se střídají. To jsem se podivila, že na dveřích je psaná nějaká ordinační doba, kterou pan doktor prostě nedodržuje ani zhruba. A tak jsem se ptala, jestli když se doktoři střídají na oběd, jestli by se mohli vystřídat i při kontrole pacientů. Any totiž předchozí kontrolu těžce nesla – sundávali jí sádru a ruku rovnali, kvůli RTG. K tomu byl doktor dost nepříjemný. No kloudné odpovědi jsem se nedočkala.
Doktor se vrátil zhruba v době avizované jako začátek polední pauzy a zbytek té doby vyvolávali jen osobu, která očividně v čekárně nebyla.
Deset minut po dvanácté nás volali kupodivu do jiné ordinace. Kontrola proběhla jen slovně.

No a dnes opět kontrola. Zase u “našeho“ doktora. Byl jak vyměněný. Vtipkoval, zajímal se o to, co Any čte. Opět RTG – přes dlahu. Než jsme se vrátily z RTG, už nás volali do ordinace a že je vše v pořádku a jen to Any dosádrují.
Na kontrolu jsme zvané za dva týdny. Jestli jsem to dobře pochopila, už by měli tu sádru i sundávat. Tak snad je to na dobré cestě.

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist