Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » První vysvědčení, jaké bylo to vaše?První vysvědčení, jaké bylo to vaše?
nuninka
27.1.2014 v 8:32:27

Prvňáčci si ve čtvrtek přinesou domů své první vysvědčení. Už se na něho těší?
Když jsem řekla Natymu, že tento týden dostane vysvědčení, tak se namně díval jako kdychych spadla z višně. :-) Vůbec mu nepříjde, že už i on si domů ponese své první vysvědčení, ale řekla bych, že mu to bude jedno i na konci roku. :-)

Těší se děti na své vysvědčení? A když zavzpomínáte, jaké bylo to vaše?

Stránky: [1] 2
supicesupice
1.2.2014 v 9:46:56

Dcerka má na školu ještě čas, ale věřím, že bude šikovná – a když to nebudou samé jedničky, určitě z toho nebudu dělat vědu.. :) Já měla vzorové vysvědčení – samé jedničky do páté třídy. Potom jsem přešla na Gymnázium a už to nebylo tak jednoduché, ale nic hrozného. :)

…mít to největší štěstí na světě! supice

marika81
29.1.2014 v 22:13:18

Nuninko, měla jsem to samé, nesměla jsem donést horší známku, než dvojku a běda, jak byla horší :-( i ta dvojka vadila, hlavně otci, byla jsme prvorozená, takže se ode mě očekávalo hodně, šrotila jsem se doma a ještě musela doučovat sourozence, protože ti si v klidu nosily trojky, čtyřky………..takže jelikož jsem byla drezurováná ohledně známek, tak jsem měla samé jedničky do třetí třídy, pak tam skočila myslím dvojka z vlastivědy a na druhém stupni jsem měla vyznamenání, až do konce, však jen jsem zmizela z dohledu otce na intr, tak šly i známky dolů, trojky byly normál a dokonce myslím i jedna čtyřka byla na vysvědčení a představ si, že to už bylo v pohodě :-)

matodatomatodato
29.1.2014 v 11:21:20

Já měla v prvním pololetí jedničku a ve druhém jedničky a dvojku z hudebky a výtvarky. Holt kdo neměl výtvarný talent či hudební sluch, měl smůlu. Dodnes si pamatuju, jak stojíme před tabulí a zpíváme. Učitelka kolem chodila s nastraženýma ušima. Kdo byl falešný,zakryla mu rukou pusu, aby dál nezpíval.

aladin10aladin10
29.1.2014 v 10:03:11

Já jsem měla také velkou jedničku.
U naší Terezky zatím ještě známky nemáme, je ve školce.
V pondělí byla ale už na zápise ve škole a uspěla, tak nás to čeká přesně za rok.

Jelínková

ŠárkaŠárka
29.1.2014 v 9:23:58

Taky jsem první třídu odchodila v době, kdy se psaly velké jedničky …vysvědčení mám doma schované všechny. Dokonce i “mokré“ z plavání, a protože jsem byla vždycky sportovně “nadaná“, tak jsem měla furt jen želvu, výjimečně jednou i kapra, ale na delfína jsem nikdy neodsáhla ;-)
Nevím, jestli se moje děti těší přímo na vysvědčení, spíš taky na to volno, které po něm bývá, ale určitě se těší zítra na to, že půjdeme všichni společeně na pizzu…

nuninka
29.1.2014 v 9:14:03

Myslím si, že dříve se známky řešily daleko více než teď. I dvojka byla tragédie. Znám (znala) jsem holčinu, která byla bita za to když donesla dvojku. U nich, teda u ní, protože její mladší sestra mohla nosit i trojky, to bylo opravdu něco. :-( Vždycky mi jí bylo líto. Pořád jenom seděla u učení, a bylo jedno jestli je pátek nebo svátek.

PetraPetra
28.1.2014 v 22:06:15

Jo a ještě bych dodala, ti dva s tou velkou trojkou pak sice nikdy nijak neexcelovali, ale ani to nebyli propadlíci.

…neustrnout ;-)

PetraPetra
28.1.2014 v 22:04:58

Hlásím se k velkým jedničkám :-) Dodnes si pamatuju,že po pololetí se přistěhovaly nějaké nové děti (dostavěly se nové bytovky na sídlišti) a dva z nich si z původní školy přinesly vysvědčení s velkou trojkou, takže mi nijak nepřišlo, že by dvojka byla nějaká extra hrůza. Naopak tchýně dodnes vzpomíná, jaká to byla potupa, když manžel donesl tu velkou dvojku :-(

…neustrnout ;-)

LienLien
28.1.2014 v 21:09:30

Pamatuji si zcela jasně velkou dvojku /snad jediná a pak ještě jeden chlapeček, co šel do zvláštní/, tak na to se asi zapomenout nedá. Stejně jako na to, jak jsem se jednou fakt hodně snažila “krásně“ psát, protože právě pořád byly dvojky a když jsem vyvinula tu největší snahu a říkala jsem si, jak určitě dostanu jedničku, tak mi paní učitelka dala čtyřku.

No vůbec, moje první třída fakt super, oproti tomu, že jsem se začala znovu počůrávat a vůbec nezapadla mezi ty o rok starší děti, učitelky mi připadaly jako tyranky, které mě nenávidí, byla nějaká dvojka na vízo procházka růžovou zahradou.

Moje starší dcera bude muset nastoupit povinnou školní docházku příští rok, ale udělám vše pro to, aby takové zážitky neměla.

PeťkaPeťka
28.1.2014 v 19:12:05

Pamatuji, jedna velká jednička. :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist