Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Už mají prvňáčci své první pero?Už mají prvňáčci své první pero?
nuninka
13.1.2014 v 10:15:05

Děti už za sebou mají 4 měsíce školy a tak se ptám, zda už mají své první pero?

Natyho třída stále píše tužkou. Když byla v první třídě Markétka, pero dostala v listopadu. Naty zatím stále nic. Tak jsem zvědavá, kdy bude mít napsáno, že už si ho může donést.

Stránky: [1] 2 3 4
Králíček4Králíček4
30.1.2014 v 7:59:01

U nás začali psát perem až minulí týden a není kam spěchat,musí mít uvolněnou ruku a hlavně nerýt.U nás tím nastal problém s chybami,tužka jde vygumovat a pero už ne.A když užije zmizík,tak už nejde přepsat,gumovací pero máme také,ale nemá trojboký úchop a špatně se mu asi drží,nechce ho.Má to zahnuté stabilo a pak pera s trojbokým úchytem a píše jen s tím co si sám vybral v papírnictví.Prý ho mají děti a je voňavé.

Anonym
17.1.2014 v 8:25:43

Jak to tak čtu tak tak jen jedna maminka píše že taky v říjnu. Zdálo se mi to dost brzo ale učitelka prostě řekla že už musí perem a potom taky dětem nadávala že to musí být pěkné hned. S novou učitelkou píši perem až od prosince. Je lepší dát dětem čas vždyt hned druhý měsíc přejít na pero je moc rychlé. Jak píšete někde až třeba v lednu ale jen někdo, né celá třída. Tak to je podle toho jak to komu jde a né hned celá třída, to je dobrý přístup učitelky.

Anonym
17.1.2014 v 6:58:28

Pavlínko, díky za vysvětlení, já to fakt nevěděla, myslela jsem si, že jde o to, aby pěkně psali.. a že bombičkové kaňkují.. :-):-):-)

Pokud jde o ten přítlak, tak vnímám tedy jako nesmysl, když začíná perem psát celá třída najednou, protože je nelogické, aby všichni najednou netlačili… :-):-):-)

a pokud teda nejde o krasopis, tak Kuba netlačí na tužku od začátku…takže nerozumím, proč s ním ještě nemá dovoleno… Jako mi to nevadí, jak jsem psala, ale asi se nudou názory fakt lišit…. Díky za vysvětlení.

Pavlinkav
16.1.2014 v 20:11:39

Ctiradko, ale děti nepíší tužkou a následně perem kvůli úpravě… doba per, které dělaly kaňky, už je opravdu pryč. Nové pera s iridiovou špičkou kaňky nedělají.
Děti přecházejí na pero, až mají dostatečně uvolněnou ruku a netlačí na tužku. Nic jiného v tom není.
Dcera dávala přednost tužce docela dlouho, i když už “mohla“ psát perem. Nezačali psát všichni houfně, ale postupně přecházeli na pero právě podle přítlaku.
Opravdu vůbec nejde o gumování.
Já dceři zmizík do školy nedávám, máme ho jen doma. Ona ví, jak má chyby opravit, p.uč. je k tomu vede. Raděj vidím chybu v závorce nebo přeškrtlou, než pětkrát přegumované a roztrhlou stránku k tomu (to jsem dnes měla v páťáckých sešitech několikrát – protrženou stránku, děs).

Ale je na rozhodnutí každého, čím dítě píše. I každá p.uč. na to má svůj názor, takže bych respektovala hlavně to a přání dítěte. (Já teda dávám na výběr bombičkové a Tornádo/Torpédo, dcera píše jak kdy, podle nálady. Gumovací nemá naštěstí ve třídě nikdo a tak nejsou žádné problémy s tím, kdo co má…)

…objevovat doteď nepoznané…

mysicka1407mysicka1407
16.1.2014 v 19:30:18

Vašík píše perem od konce října.

Michaela Knoppová

Anonym
16.1.2014 v 6:57:41

Nuninko, díky. S tou snahou to možná bude fakt, prostě když ví, že vygumují… Ale i teď u tužky Kuba ví, že vygumuje, občas ale spíše gumuju já, on sám výjimečně – nebude si přece sám přidělávat práci. :-):-):-)
Já netrvám na úplně dokonalém psaní, gumuju, když už je to opravdu “hodně“, nebo když už má několikerou chybu za sebou, na kterou ho zase upozorním a on u dalšího písmenka udělá totéž… takže z toho pohledu mě nenapadlo, že někdo by se s gumovacím perem snažil méně.

nuninka
15.1.2014 v 20:41:49

Ctiradko, protože je to pak pořád láká gumovat a pak to psaní podle toho vypadá.
Ta snaha mít to hezké je pak o něco menší, protože se děti začnou spoléhat na gumování nebo zmizíkování.

MajulkaMajulka
15.1.2014 v 20:15:08

Péťa píše perem někdy od prosince, celá třída začala najednou, ale do matematiky tužkou. Píše docela dobře, až mne to překvapilo, myslela jsem, že bude hůř.

ludlinkaludlinka
15.1.2014 v 20:14:49

zrovna dnes vzpomněla paní učitelka na třídních schůzkách pero s gumou, říkala,že se s ním dětem píše lépe jak s tornádem, gumování by samozřejmě neměli používat pořád, dále doporučila tornádo stabilo, nepíší s ním děti prý tak tvrdě jak s obyčejným tornádem

Anonym
15.1.2014 v 19:58:13

Nuninko, a proč myslíš, že nepatří prvňáčkovi do ruky? Co ti na tom tolik vadí? Mě by to zajímalo.
ctiradka

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist