Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Neobvyklá jménaNeobvyklá jména
janca.masjanca.mas
11.1.2014 v 13:11:36

Na tuhle diskuzi mě vlastně navedla Petra, když se mne ptala, jak říkáme naší malé zdrobněle. A tak mě zajímá, zda máte doma dítko s ne až tak běžným jménem nebo dáváte přednost klasickým českým jménům? A co vaše okolí, rodina, kamarádky, známí? Znáte někoho s neobvyklým jménem?

Stránky: [1] 2 3 4 5
supicesupice
1.2.2014 v 11:09:37

Já mám radši jména neobvyklá, ale ne zase ztřeštěná. Dcerka se jmenuje Gabriela – to zas tak neobvyklé není, ale přeci.. Další díte sice plánujeme až za nějakou dobu, ale některá jména už máme sepsaná a jsou vesměs málo používané. Hledím ale taky na ty zdrobněliny. Např.jméno Vanessa – líbí se mi, maličká Vanesska,ale dál? Vany? Nevěděla bych.. Každopádně bych nechtěla dítko s obvyklím jménem jako Jan, Hana, ..

…mít to největší štěstí na světě! supice

zbynula
13.1.2014 v 19:37:09

Nelíbí se mi jména exotická a “cizí“. Mám raději jména, která už v Česku zdomácněla. Nechtěla jsem ani jméno, které má moc dětí. Jsem učitelka a mít jedno jméno ve třídě čtyřikrát…To se dá zvládnout, ale nechtěla jsem, aby se to stalo mým dětem. Tak uvidíme, ve školce jsou sami. Syn je Zbyněk, tam jsme se setkali s obdivem i nepochopením (proboha proč, když není po tatínkovi?). V naší generaci se sem tam Zbyněk objevil, ale u nynějších malých dětí asi moc ne. Dcera je Magdaléna, to moc neobvyklé není, ale tatínek si to vybral :-) Mně se víc líbila Mariana, ale teď už bych samozřejmě neměnila.

jana231jana231
13.1.2014 v 16:21:36

teď po sobě čtu, co jsem napsala:(v první větě má být, že mi jména přijdou fajn a ne zas až tak neobvyklá. A pak překlep Eliša-má být samozřejmě Eliška:) já teda dneska boduju:( A ještě dovysvětlení jména Kubík a Eliška jsou pěkná, ale je jich poslední dobou nějak moc. Honzíků vlastně taky:)

Anonym
13.1.2014 v 14:14:29

Ale přesto jedna výjimka. Honzík je můj favorit z klučičích jmen:)jana231

Anonym
13.1.2014 v 14:13:15

Mně jména Linda, Laura a Karin nepřijdou fajn zas až tak neobvyklá. To samé se Sofií. Neobvyklá jména mi absolutně nevadí, pokud nejsou nějak škaredá-třeba Jenufa anebo ty staročeská-Tonka:(Spíš je lepší méně často dávané jméno než nějaké tuctové typu Kubík a Eliša:(Jména jsou to pěkná, ale je jich prostě moc. Já sama jsem Jana-v mé době nejčastější jméno a ve třídě jsme byly tři. O nevýhodách netřeba vykládat:(jana231

janca.masjanca.mas
13.1.2014 v 12:39:59

Po Lindě taky máme v plánu dát typické české jméno a to Honzík. Holčičí jméno se momentálně ani neuvažuje a manžel na toto téma, vždy prohlásí, že nechápe, co řeším, když to bude stejně kluk. :-) Tak tam pro jistotu napíši Elišku.

matodatomatodato
13.1.2014 v 11:33:58

My máme v příbuzenstvu chlapce – Adriana a Kristiana.
Já dala klukům jména česká. Vlastně mezinárodní – téměř ve stejné podobě jsou i v anglicky mluvících zemích. Takže pokud budou v budoucnu cestovat, nebude jim nikdo v cizině jméno komolit.

MarinadaMarinada
13.1.2014 v 8:40:43

Já bych neobvyklé jméno nedala – bohatě mi stačí moje neobvyklé příjmení. Kdybych měla ještě vysvětlovat, jak se píše dcery křestní jméno, tak by to zabralo moc času :-)
Zároveň bych ale nedala ani staročeské jméno, protože v kombinaci s tím příjmením by to bylo strašné.
Líbí se mi jméno Anna, mám Anetu. Pro naší starší sousedku to ale asi neobvyklé je, protože dceru vytrvale oslovuje “Ivetka“ :-)
Moje největší kamarádka vyvdala typicky české jméno…a syny pojmenovala Samuel a Oliver. Myslela jsem, že si dělá legraci, když o tom v těhotenství mluvila a ono ne :-) A už si neumím představit, že by se mohli jmenovat jinak :-)
Jen sama časem podotkla, že chtěla originální jména, ale tím, že se to stalo módou, nakonec ta jména vůbec originální nejsou, protože je použilo hodně maminek.

ludlinkaludlinka
13.1.2014 v 8:10:09

Nejsem velký zastánce neobvyklých jmen.
Můj bratr má Nikolase a můj taťka se s nima dlouho nebavil, protože čekal, že to bude Jiří, další pokračovatel rodu.
A moje známá má dvě malé děti Justina a Angelinu.

MarysekMarysek
12.1.2014 v 20:23:13

no dvojčata se jmenují Ellen a Julie – my jsme se nemohli dlouho shodnout… nějakou exotiku jsem nechtěla…a nedávno jsme potkali holčičku Julinku…a Elen byla s náma v porodnici…

Mi se třeba líbí Anežka, Laura, Leontýnka :D ale o tom chlap nechtěl ani slyšet :)

Z klučičích Viktor či Šimon…

Marek se teď kamarádí s Kvidem :)

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist