Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Chodí k vám Tři králové?Chodí k vám Tři králové?
nuninka
5.1.2014 v 20:50:38

Už od včerejška u nás chodí Tři Králové .Dneska přišli také k nám domů.
Líbí se vám tento zvyk?
U nás chodí každý rok stejná skupinka. Je to rodina se třemi dětmi.
Děti se mezi sebou znají, je to pěkné.

Ještě přijdou koledovat děti ze školy,tak musím nachystat něco dobrého,. :-)

Stránky: [1] 2
jana231jana231
8.1.2014 v 14:36:10

U nás nechodí, pouze se konají nějaké akce ve městě.

MartinkaMDMartinkaMD
6.1.2014 v 22:21:14

U nás chodí (jen v centru města), ale k nám se nedostanou nebo máme dole v baráku zavřeno, musel by je někdo pustit, což se asi nestane….je to škoda nebo ráda bych je uvítala “ukázala dětem“ a hlavně přispěla pro dobrou věc (samo těm třem “pravým“) :-)

PetraPetra
6.1.2014 v 22:02:56

Tak u nás už byli v sobotu, tentokrát to vyšlo, že k nám přišly spolužačky od holek (chodí děti ze školy se sbírkou pro Charitu). Chodí každý rok, vždycky v sobotu kolem toho 6. ledna. Letos jim počasí vyšlo slušně, jeden rok pamatuju, že strašně mrzlo, že jsem se divila, že vůbec chodí.
Chodí u vás i koledníci “jen tak“, nebo je všude jen ta sbírka?

…neustrnout ;-)

PeťkaPeťka
6.1.2014 v 21:29:01

Matildo, díky za vysvětlení. Jak říkám, u nás nikdy nic. Škoda.

MatildaMatilda
6.1.2014 v 21:19:48

Dostali jsme se k tomu přes kamarádku, která je v občanském sdružení s ostatními lidmi z Charity z blízkého města. Vždycky chodila Tříkrálovku sama a bylo toho na ni moc, obejít za dva dny celou vísku… Ono se to nezdá, ale je to nesmírně vyčerpávající, nesmíte minout žádný dům, a třeba tři hodiny v kuse s těmi dětmi v tom mraze obcházíte vesnici, musíte se usmívat a mít dobrou náladu a navíc, tady nás každý zná, ve městě je to víc anonymní… Takže lidé si i chtějí popovídat, děti venku mrznou a když před sebou mají ještě vidinu, kolik toho musí stihnout, tak je třeba to i dost korigovat… :-)

Pravidla jsou taková, že s každými koledníky musí být osoba starší 18-ti let, ta má sebou průkaz vystavený Charitou a kasičku, která je zapečetěná. Do kasičky přímo lidé vkládají penízky, ale je fakt, že sebou musíme mít i batůžek na tu hromadu sladkostí a ovoce, kterou hodní a dobří lidičkové věnují těm malým zmrzlým koledníčkům….

Je to moc krásné, nohy ušoupané a prsty promrzlé, hlasivky vyzpívané a koutky úst ztuhlé, ovšem stojí to za to, vybrané peníze nejdou nikdy nikam dál, použijí se pro potřebné v daném okolí a třeba u nás za to i děti, co koledují, dostanou nějakou odměnu, loni jsme pro ně ve sdružení pořádaly noc na místní faře, pekly jsme jim pizzu, udělaly a nakoupily dobroty, uspořádaly hry a pak noční promítání pohádky, do rána bylo veselo… :-) Někdy se třeba za to pozvou děti do kina, někdy na bazén, záleží, co jim udělá radost…

alena5alena5
6.1.2014 v 21:05:38

k nám chodí,ale jen jako sbírka pro charitu a pravidelně to vždy výjde na sobotu ,kdy máme oslavu narozenin.Byli tu i tuto sobotu

PeťkaPeťka
6.1.2014 v 20:23:36

Ano, já to mám právě spojeno se sbírkou na charitu. Proto mě zmátlo, jak někdo psal, že dává dětem sladkosti.

Anonym
6.1.2014 v 20:12:51

matildo super!!! ;-)
Meggii

Anonym
6.1.2014 v 20:09:11

Nuninko ano chodi,kazdy “bozi“rok,je to zde silna tradice a krom kolednicke basnicky maji i kasicky,coz je zde vse na charitu,velice silne zakorenene,nejen na tri krale(napriklad i “sekace“-cely vydelek jde na charitu,napr.v jednom co pracoval syn-zadarmo,tak jde vydelej na deckou leteckou zachranku..den pred vanocema jel okolo nas na sanich(obrich,sviticich,i Santa a dum od domu skritci a sbirali na charitu,ten Santa je uzasny zazitek kazdy rok..)

Prisli Tri kralove vcera a me ta povodnova situace a vichr tak dojala,ze jsem tam hodila vice,nez davam a jeste jsme si popovidali a pul hodiny pred tim jsem vytirala vodu z chodby a to “jen “diky“ vichru ktery nam “naval“vodu prez dvere domu….vsecko mne to “dostalo“..
Ja mam “druhe zamestnani“i praci pro charitu,nemocne a ikdyz jsem otrkana,srdci neporucis..

Me se Trikralova tradice moc libi..
A hlavne vim,ze opravdu kazdy i momentalne“bohaty“,muze kdykoliv pomoc potrebovat..
Meggii

Kukačka
6.1.2014 v 19:29:00

Nevím, jak je to u vás, ale u nás i v jiných městech, kde mám známé, je to Tříkrálová sbírka od České katolické charity, pokud lidé chtějí, můžou tak přispět na různé organizace sociální nebo humanitární pomoci, hlavně v tom kraji, kde se konkrétní sbírka pořádá, ale i jinde. Takže není to koledování, i když si to někteří lidé pořád pletou. Kasičky se pak zapečetěné předávají organizátorům, spolu s dokumenty. Naše děti chodí, letos byla třetí král i naše Lucinka v kočárku :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist