Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » 4 děti v dnešní době... co vy na to?4 děti v dnešní době... co vy na to?
EnAlGa
16.12.2013 v 12:19:40

Ahoj maminky, snažilky, těhulky a tak vůbec. Jsem třicetiletá máma tří dětí ve věku od 4 do 11ti let. Mám práci, kde bydlet, máme co jíst i nějakou tu kačku dokážeme ušetřit, když jsou v obchodě akce. Jenže se nám teď s mužem zachtělo ještě jednoho dítka. Vždy jsem milovala ten pocit rostoucího bříška,každou UTZ kontrolu, kdy byly na monitoru vidět všechny pohyby nenarozeného tvorečka, dokonce jsem si užívala i všechny porody, kojení, převinování a podobně. Říkám, si, že ve třiceti ještě nejsem tak stará, manžel po dalším potomkovi také silně touží. Je to skvělý táta, výborně se o nás stará a děti miluje jako nic na světě. Na druhou stranu spousta mých známých a kamarádek tvrdí, že na dnešní dobu je i jedno dítě velký luxus. Já si ale myslím, že čím více je dětí, tím stmelenější rodina je. Ty starší se snaží pomáhat a starat se o ty mladší, děti po sobě “dědí“ hračky i oblečení, zkrátka, když se najde způsob, tak peníze nehrajou až zas tak velkou roli. Co si o tom myslíte? Máme do toho jít, nebo je čiré bláznovství?

Květa

Stránky: [1] 2 3
supicesupice
1.2.2014 v 11:20:59

Je to věc názoru, my máme s mužem v plánu druhé dítko a asi dost. Možná třetí, ale víc určitě ne. Ale pokud si to s manželem přejete a budete to zvládat, proč ne? :)

…mít to největší štěstí na světě! supice

supicesupice
1.2.2014 v 11:20:58

Je to věc názoru, my máme s mužem v plánu druhé dítko a asi dost. Možná třetí, ale víc určitě ne. Ale pokud si to s manželem přejete a budete to zvládat, proč ne? :)

…mít to největší štěstí na světě! supice

PetraOPetraO
20.12.2013 v 19:59:14

Mé srdce říká 4, ale onen rozum mi už konečně naběhl (jsme už myslela, že se tak nikdy nestane), takže se nacházím ve fázi, že 3 stačí-zatím (uvidím, až se do toho vloží nějaké ty biologické hodiny :-))…Každopádně dnešní doba nednešní doba, vždy nějaká doba byla a nikdy nebyla ideální, aby vlastně člověk vůbec ty děti měl…, a s podmínkama to samé…Ale moc Ti rozumím, také to mám vše ráda….(teda až na to období vzdoru a pubertu u dětí jsme ještě nezažila, tak si asi počkám, jestli to vůbec duševně ustojím :-)). PS. Osobně si také nedovedu představit zůstat případně sama se třema malýma dětma (on to je problém i s jedním dítětem-třeba jen najít si práci s vhodnou pracovní dobou), ovšem zůstat sama se čtyřma, to už je podle mě prakticky prašt´ jak uhod´.

Anonym
19.12.2013 v 23:11:19

Souhlasím s holkama a rovnou říkám, že čtyři děti bych nezvládla. Mám dceru, která vydá za tři. Takže ono nezáleží na počtu, ale spíš na těch dětech. Pokud máte pohodové děcka a finančně na to máte, tak proč ne? Já zas teď řeším, jestli dvě nebo tři. Srdce říká tři, rozum dvě:)jana231

slepenina
18.12.2013 v 15:56:34

Já osobně mám 4 děti a to poslední bylo už vytoužené, dvě jedno bylo dospělé a další na středná škole na internátu a na ně mělo jít i třetí dítě a tak jsem si pořídili 4, nechtěla jsem zůstat doma bez dětí a jsem velmi ráda za nejmladší, ty tři bydlí už mimo s vlastní rodinou a ta nejmladší je ještě doma a je to pro mě prostě lepší život než přijít domů a jen já a manžel a nikdy litovat nebudu. Tak když to tak cítíte určitě bych do toho šla a řeknu to tak, nebýt nějakých problémů a to nejmladší tak bych chtěla další, nyní tedy už by to nešlo.

Piškotka
18.12.2013 v 14:14:58

Vždycky jsem záviděla těm, kdo mají velkou rodinu, protože jsem byla v podstatě sama. Z tvého psaní cítím velké rodinné zázemí a oporu manžela, takže jděte do toho, moc vám to přeji :-)

Anonym
17.12.2013 v 14:56:57

Marinado ja ti rozumim!!
Ale ver tomu,ze napr.ta kamaradka jeji deti vazne nestradaji a znam zde rodiny ve skole vetsinou 3,4deti a maji se dobre a znam i s 1ditkem a nemaji se dobre,pohybuji se v tim kazdy den .. ;-) Ale je fakt,ze zde je to poctatne jednodussi..
Ale rozumim ti..
My jsme byli sice “jen“ 3 deti a presto jsme nestradali atd maminka to umela a ja mam take 3 a muzu jim dat “vse“.. ;-)
Meggii

MarinadaMarinada
17.12.2013 v 14:47:29

Meggii, finančně se to podle mě zvládnout fakt nedá – sama se 4 dětma(ve smyslu, aby nikdo nestrádal, aby všechny děti mohly jet se školou na výlet, atd., hlady by nikdo neumřel, ale to mi ke spokojenému životu nestačí), ale Tvůj příspěvek je moc krásný, díky.

meggi41meggi41
17.12.2013 v 14:22:20

Marinadko zlato-to ano, ale zvladla bys to!!My zeny jsme totiz sikovne,2,nebo 4deti,zvladla bys to!! Ono s timto musi clovek pocitat..ja mam “jen“ 3,kamaradka tady ma 4 a je sama,muz sel za dvacitkou .. A zvlada to supr ;-)

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

MarinadaMarinada
17.12.2013 v 13:20:51

Tak ono nejde až tak o to chtění, ale já bych se prostě bála, že třeba zůstanu jednou se 4 dětma sama a to bych nezvládla…a ten strach z toho, že děti neuživím, by byl u mě silnější než to chtění.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist