Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak vaří dětem ve školní jídelně?Jak vaří dětem ve školní jídelně?
nuninka
9.12.2013 v 23:18:20

Pamatujete si na jídla ze školní jídelny? Myslím, že mnozí díky tomu, některé jídla nejí dodnes. A jak je tomu dneska? Vaří našim dětem lépe?

U syna ve školce se snaží vařit pestře a zdravě. Přiznám se, že některé jídla jako kroupy atd.. nemusím, ale jinak vaří docela dobře. Slabinou jsou jenom polévky, ty jsou celkem o ničem.

U dcery to už je horší. Přestože si může vybrat denně ze dvou jíden, chodí domů nespokojená a hladová.

Jaká je vaše skušenost? Vaří dětem pestrá a také zdravá jídla? Jsou děti spokojené?

Diskuze týdne 50/2013

Stránky: [1]
LienLien
17.12.2013 v 15:15:02

V naší školce ve vsi na výběr není, je to jedno jídlo a je takové, jako jsme je měli my, když jsme byli malí. Ale paní kuchařka vaří opravdu dobře, klasická česká kuchyně, dobře ochucená (pro školku bych řekla až dost), jen “zdravá strava“ bych to nenazvala.

Ve školce, kam chodí holky teď se vaří převážně z domácích zdrojů, nebo biopotravin, pokud není domácí a vaří se opravdu extrémě zdravě :-), samé zrní, tráva apod., ale je to vše přes souhlas rodičů, jinak by to samozřejmě nešlo, protože by to nesplňovalo nějaké normy.

Ivča a DomčaIvča a Domča
10.12.2013 v 10:50:07

Nuni, tak to jsi mi připoměla mojí negativní zkušenost na školní jídelnu na základce. Učitelka mě tam tehdy donutila sníst drštkovou polívku – pak jsem jí vyzvracela. Od tý doby – jen o čemkoliv z drštěk mluvím, chce se mi zvracet. Nejsem schopná je ani koupit a něco uvařit:-( Přítel je má rád, tak na to chodí čas od času k mamince:-)

semelkasemelka
10.12.2013 v 10:40:19

ve škole zatím dobrý, Mates poctivě hlásí co jí a co nejí, 3 dny v týdnu mají na výběr ze dvou jídel, tak se snažím preferovat, to co by jedl, ale obvykle nemám problém s pestrostí – jednou týdně má rybu a jednou týdně sladké, čočku mu dám ale fazole ne, prostě kompromisy… a k hranolkám – od září je ještě neměli ;) učitelky hlídají kdo jak jí ale nenutí, když nesní jednou, nic z toho nedělají, když nesní dvakrát zarazí se a třikrát volají rodičům, že je problém se stravováním
jinak máme možnost přijít na “kontrolní oběd“ před 11 zazvonit a vedoucí kuchyně je povinna nám kontrolní porci dát
u nás taky dělají svačinky, Mates je chce – jednou týdně mají mléčný výrobek a jednou týdně sladké pečivo, jinak pečivo s pomazánkou a za sezóny tam bývala i čerstvá zelenina.

ve školce .. no s těmi menšími dětmi je to horší – naše učitelky mají zásadu “aspoň jedno z toho co máš na talíři sněz“ – včera byla čočka s vejci a okurkou .. tak snědl okurku :D učitelce vyhověl, tak mu nemohla nic říct (aspoň polívku prý snědl)

jsem ráda že se do jídla děti nenutí, já ve školce vždy vyblila to, co mě nutili a mamka jim tam musela udělat pěkný kravál, aby změnili přístup
ve škole taky stála učitelská hlídka a vracela nedojedené – ale na druhou stranu to byla bezva bojovka “komu se podaří jídlo pronést“ :D

halinahalina
10.12.2013 v 9:39:01

Naše školní jídelna vaří denně 2 jídla, kuchařky připravují i dopolední svačinky, docela dost dětí si je objednává. Vaří opravdu výborně, pestře, snaží se zařazovat nová jídla odpovídající zdravé výživě. Jenže… právě ta zdravá jídla (luštěniny, ryby, saláty, zeleninu ani ovoce) děti nejedí. A přitom je to tak chuťově výborné. Ale když na Mikuláše byly vyjímečně hranolky, tak 75% dětí bylo na hranolkách a zbytky nebyly. A polévky jí fakt málokdo, a přitom jsou také tak dobré. Když někdy vidím, jak to děti odnášejí, aniž by to ochutnaly, je mi smutno. Takže ono je to asi i v těch dětech, určitý vliv má i ten pubertální věk. Nevím. Ale naše kuchařky fakt vychválím do nebes. :-D

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

bamiskabamiska
10.12.2013 v 8:12:18

Vašík na učnáku si chválí že se nají a maj toho hodně…jen že jsou často knedlíky, ale ono také co té bandě kluků vařit :D má možnost výběru každý den ted nevím jestli dokonce né ze tří jídel jsi mě zarazila

Míša má možnost výběru také a občas si na něco postěžuje ale i pochválí, takže si myslím že spíš mu sem tam něco nechutná jako klasika

ve školce…někdy dobré někdy si říkám ta gulášovka šla kolem jíšky, no a čočkovou si také nepředstavuju jako vývar :D děti si chodí ale přidávat tak to je asi dobré…každému občas něco nejede ale to je normální…

nuninka
10.12.2013 v 8:07:23

Marinado, jo jo, naštěstí to není jako za nás, kdy učitelé stály a hlídaly ty co nemají snězeno. Od okýnka vracely atd….
Jenomže i tak, stravné není zrovna nejlevnější a když chodí děti na obědy tak očekávám, že se nají a ne, že příjdou domů, kde mají nachystaný ještě jeden oběd, protože mají hlad.

MarinadaMarinada
10.12.2013 v 7:22:31

U nás je to bohužel dost špatný, stěžují si děti i učitelé. Ale oceňuju to, že tam do jídla nikoho nenutěj (teda kromě dětí v družině, ale tam dcera právě kvůli tomu nikdy nechodila).
Ale do jídelny chodí dcera ráda jako na společenskou událost dne a co se tam někdy děje, to mi lezou oči z ďůlků a to se dozvím určitě jen slabý odvar reality :-)
Dceři jsem říkala, že je zmlsaná a že ta jídla určitě nejsou tak hrozná, jak mi je popisuje…a párkrát to nafotila a toho bych se fakt nedotkla (kydnou jim hroudu směsi na talíř a vypadá to, jako by to už před nima někdo jedl a vyplivl zpátky, fakt nechutné).
Dřív vařili dvě jídla, teď už jen jedno, aby to prý mohlo být kvalitnější – hahaha.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist