Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Jak se dětem líbil dnešní Mikuláš ať už doma nebo ve škol(c)e?Jak se dětem líbil dnešní Mikuláš ať už doma nebo ve škol(c)e?
nuninka
5.12.2013 v 13:24:39

A je to tady. Dneska děti netřpělivě vyhlížejí čerta, mikuláše a andílka. Někteří se bojí jiní zase ne.
Jak se dětem dnešní den líbíl?

Naty má ve škole asi smůlu. K prvňáčkům už Mikuláš s čertem nechodí. Letos bude chodit asi jenom ke školkáčkům.
A to jenom proto, že ve škole je tento týden inspekce. Alespoň, že večer příjdou k nám domů. Tak jsem zvědavá jak to proběhne. Tatínka mrzí, že to propásne, ale bohužel, s tím se nedá nic dělat.

Napište jak se dětem čertovská nadílka líbí(la). :-)

Stránky: [1] 2
Anonym
7.12.2013 v 22:24:29

22:24 jana231

Anonym
7.12.2013 v 22:24:00

Tak u nás to bylo natřikrát. Doma jsme měli jen Mikuláše, pocity jen a jen pozitivní:), pak ve školce měl malý trio Mikuláš+čert+anděl a dnes jsme se ještě zúčastnili Mikuláš.odpoledne s dětmi ze školky, různé soutěže a v kostýmech. malý se moc nezapojoval (jen tancoval), ale nebylo to o strachu, ale spíš o stydění:(Až na tu hlasitou hudbu byly děti celkově nadšený ze všeho. Aspoň doufám:)

lnorilnori
6.12.2013 v 10:10:47

Páni, to teda koukám, jak tu tradici bere každej jinak.
Já se přikláním k těm, kteří si dokážou užít i toho čerta. Líbí se mi to těšení na něj, zdravý překonávání strachu bez pláče, natož aby se z toho mělo dítě počůrat :(
Ivčo, ani čertů na staromáku se nemusíte bát. Taky to jsou lidi a poznaj, kdo je raubíř, koho si můžou dovolit postrašit sebráním do pytle a naopak na koho třeba jen vypláznout jazyk. My jsme tam byli loni a proběhlo to v klidu, navíc tam od půl devátý byla Mikulášská fireshow, prostě nezapomenutelný, škoda bejt doma. Letos se nepovedlo počasí, ale stihli jsme Mikulášskou historickou tramvaj a ono je těch čertů dost i jinde. Letos už byla dcera kurážnější. Bála se, ale z loňka věděla, že čerti ve skutečnosti nikoho neodnesou (Viděla kluka, kterýho strčili do pytle a pak ho zase pustili. A oni dobře věděli, že v tomhle případě si to dovolit mohli, ustrašenýho drobečka by nechali mamince.) Rozlišovali jsme opravdový čerty a lidi s rohatou čelenkou. Taky jsme měly čelenky, a když mi pak chtěli dceru vzít do pekla, protože má taky rohy a tím pádem do pekla patří, tak se sama bránila, že má jenom čelenku a do pekla nechce. Těší mě, že se dokáže bránit a zároveň má před nima respekt. Nabádám jí totiž, aby je zatahala za kožich, ale na to si netroufne :) Užily jsme si to tak, že jsem ani nestihla fotit :)

Anonym
6.12.2013 v 10:02:34

U nás byli celkem fajn – postrašili – dcera je tedy poznala,ale stejně se trošku bála. Malý se bál, ale krásně jim řekl každému zvlášť básničku, byl milej… Z nadílky měli radost oba velikou, tak se to snad vydařilo. Kšanda

Ivča a DomčaIvča a Domča
6.12.2013 v 9:48:19

I když je to tradice, nesnáším tenhle svátek, oslavy, kde je čert. Mám bohužel velmi nepříjemné zážitky z dětství a nesu to v sobě dodnes. Líbí se mi jen to hezčí, tj. Mikuláš, andílkové.
S dětma nechodím ani na Staromák, kde se to hemží fakt vyvedenými čerty, nechci je strašit. Jdeme se jen vždy projít tady do okolí, chodí tady spíš děti kolem 10-13 let,mnohdy v doprovodu rodičů i mladší. Je to milé – nemají sice tak super oblečení a nevypadají tak hrozivě, ale je to s nimi takové milejší, než když vybafne někde za rohem super navlečený dospělák v roli čerta.

Včera jsme taky byly se projít, bylo to fajn, nějaké jsme potkaly, Domča zazpíval písničku a s Kačkou dostaly bonbonky. Doma pak na ně čekalo malé překvapení.

nuninka
6.12.2013 v 9:43:17

Marinado, já nemám ráda to strašení, kdy se děti bojí tak, že jsou hysterické, od někud nechtějí vylézt atd…..
Ale nějaký respekt by z čerta být měl. Ale strašit tak, že se dítko strachy počůrá, to už je moc :-(

Děti se bály, ale sotva se zavřely dveře, tak všichni byly velcí hrdinové. Doma nás bylo více, protože jsme tu měli i sousedy, tak to čert měl při jednom. :-)

MarinadaMarinada
6.12.2013 v 9:42:06

Lien, tak to samé jsem říkala dceři od malička taky (ale bála se jich stejně). Od loňska už se spíš bojí čerti jí – doráží na ně, ale když se po ní oženou, tak s pískotem utíká :-)
No ale přiznám se, že když jdu kolem čerta, tak taky nemám nejlepší pocit. Ne že bych se ho bála, ale hrozně se vždycky leknu, když se prudce otočí, atd. :-)

ludlinkaludlinka
6.12.2013 v 9:39:47

Včera u nás chodili, Zdenda s klukama za nima lítali celý večer, úplně jsem si vzpomněla na sebe a dětská léta, na Terezku jsme čerty nevolali i když by si zasloužila, balíčky jsem jim nechala na chodbě, Terezka si pro něj byla až dnes ráno,asi se bála

nuninka
6.12.2013 v 9:39:34

Semelko, to jsou ty maličkosti, které dětem neuniknou :-) Raději někoho cizího, nebo nezapomínat měnit hlas, sundat brýle atd…

nuninka
6.12.2013 v 9:38:25

Ježečku, dobrá fotka :-)

U prvňáčků čert nebyl, ale doma joo a ten teda byl. Stáhnu fotky a vložím :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist