Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » jak Mikuláš u vás doma a ve školkách????jak Mikuláš u vás doma a ve školkách????
bamiskabamiska
29.11.2013 v 23:10:04

Dnes jsem si v práci připravovala věci na příští týden, mám téma Mikuláše. Připravila jsem si kousek uhlí(malému jsem v penny koupila do balíčku), květináček a musím sesumírovat nějaký dopis aby jsme květináček zalévali(vodu do petky načerním) a jestli nám z toho něco vyroste tak ve čtvrtek do školky dorazí návštěva. Jeden den vyrostou roky, pak hlava a pak celý čertíček…..
Ještě nemám v hlavě dopis co napíšu, protože budeme mít jen Mikuláše, čertíkem se u nás nestraší…..tak se docela těším a jsem i zvědavá na malého jak řekne Mikulášovi básničku.

Před chvílí jsem nandala věci do tašek, pro ty moje raubíře doma, něco málo musím ještě dokoupit….

Jak jste na tom vy – nakoupeno,připraveno?
Chodí k vám MIkuláš s čertem, nebo jak předáváte balíčky?

A ještě jeden dotázek ze zvědavosti učitelky. Jak probíhá Mikuláš ve školce u vašich dětí?

Stránky: [1] 2 3
alena5alena5
11.12.2013 v 19:40:50

U nás ve školce se všechny děti sejdou v jedné třídě,pak za nima příjde Mikuláš s čertem a andělem,každého si volají k sobě a musí říct básničku nebo písničku.Nakonec všem rozdají čokoládový kalendář.Letos byla novinka že zlobivým dětem dávali i kousek uhlí,takže máme uhlí doma :-) Když jsem viděla fotky tak bylo vidět že synátor nemá čisté svědomí ,protože se bál,ale dlouho mu to lepší chování nevydrželo.

bamiskabamiska
11.12.2013 v 16:34:31

kubajz děkuju :D hezky se to čte :D

u nás kalendářík i dolepování obrázku má úspěch, děti si to hlídají :D paní ředitelka v pondělí zapomněla měla ranní a odpo jsme to dotáhli a už lepí také a paní ředitelka s úsměvem hlásí že úkol splněn :D

malj o čerty přišel, v sobotu jsme měli rozsvícení stromečku na obci, měl zvýšenou teplotu tak nedorazil a radši jsem ho nechala doma….no a kdo by chtěl juknout na malou vesnickou akcičku tak tady..
http://mikilouda.rajce.idnes.cz/Rozsveceni_vanocniho_stromecku_2013/

kubajzMDkubajzMD
11.12.2013 v 13:18:12

Bamiska: Nemáš za co děkovat.Když tady vidím Tvé aktivity,tvé názory ….. ,fakt mě mrzí,že takovou učitelku u nás ve školce nemáme ;-)
Jinak, poprvé za tři roky co zveme Mikuláše,měl Kuba hysterický záchvat.Ani nechtěl výslužku.Ale neni čert jako čert,v sobotu už se nebál.

vdaná

bamiskabamiska
5.12.2013 v 15:34:56

nuninko těším se ještě na ty co fotila paní ředitelka, já jse seděla u něj na básničku a pak si šel pro balíček tak na chvilku jsem popadla foták a hlavně ho mámm na heslo a občas než ho rozhýbu je to doba ach jo :D

nuninka
5.12.2013 v 15:29:41

Bamisko, pěkná fotka :-)

bamiskabamiska
5.12.2013 v 15:22:54

tak k nám přišle Mikuláš přinesl dětem sladkosti, pytlíček s ovocem a metličku od čertíka, s tím že maminky si jí doma můžou pohladit v případě potřeby :D
děti pochválil za co jsou hodné a to co není moc pěkné tak at zepší….bylo to fajn…

malej byl bezva takhle jsem ho viděla prvně….když se Mikuláš ptal ostatních na to mám tu napsáno že koušeš kamarády, tak malej křičel jo kouše atd…ale jak měl předstoupit on tak jsem mu dělala doprovod….a Mikuláš na něj jestli náhodou nejí špatně a pomalu a že na té posteli je jak blecha…a tvrdil mu že on teda jí :D i přeříkal písničku…

makinea
4.12.2013 v 23:09:19

Tak mně se moc líbí, jak Mikuláš probíhá u nás ve školce.
Už se na zítřek těšíme.
Děti se vždycky převlečou buď za čertíky nebo andílky a paní učitelky taky – samozřejmě jdou všechny poznat, takže se jich děti nebojí. Společně si zazpívají a zatancují nějaké písničky k tématu. Potom většinou paní učitelky zahrají nějaké divadlo. Většinou je čert v roli totálního dobromyslného poplety, takže myslím, že se děti opravdu nebojí.
Myslím, že je všem jasné, že to jsou jen převleky. Jediný, kdo chodí doopravdický je Mikuláš a ten jen děti vyvolává jménem a předá jim naplněnou punčochu, kterou každé dítě mělo pověšenou ve třídě.
Vždycky je to i pro rodiče.

Doma většinou už jen dáváme něco přes noc za okno.

lnorilnori
3.12.2013 v 10:08:41

Bamisko, ten kalendář je pěknej, taky jsem si myslela, že u vás zbývá do vánoc podezřele málo dní, než jsem si přečetla vysvětlení s víkendy.

Kšando, i já napoprvé pochopila, že děláš diskotéku se soutěžemi doma. Tu tvoji potřebu dělat to i pro svoje děti dost chápu.

Já teď chodím jako klaun dělat oslavy cizím dětem a to moje doma pak škemrá, že tam chce taky jít nebo chce taky oslavu a nemám odcházet a podobně. Já si to stejně potřebuju nacvičit, tak nejdřív je bugr doma (ideálně i s dětmi od sousedů) a potom jdu do terénu. Tuhle sobotu jsem měla oslavu, která zatím neměla s Mikulášema nic společnýho, v neděli už jsme byli všichni jako hosti na Mikulášské na letišti, teď ve čtvrtek dopoledne budu v naší třídě ve školce malovat dětem na obličeje masky čertíků a andílků. Odpoledne mám Mikulášskou oslavu pro cizí děti v kostýmu klauna a večer se chystám s malou jako loni do ulic Prahy, už máme koupený svítící rohy a těšíme se, až vytaháme nějakýho opravdovýho čerta za kožich :D V sobotu budu v kostýmu anděla ve výtvarné dílně na firemní akci, tam se mnou může i malá (bude tam jako anděl rozdávat jiným dětem drobnosti a může se taky zůčastnit soutěží), snad zvládnem pořídit i nějakou fotku :) Z těch akcí se ke mě moc fotek nedostane, protože je lidi nechtějí zveřejnit (pochopitelně :) ) Fakt se na to všechno těším a nakonec se těším, až bude po všem a dám si doma rande s nevyžehlenou horou prádla :)

Anonym
3.12.2013 v 8:17:39

…byly soutěže samozřejmě:) omlouvám se za překlep. jana231

Anonym
3.12.2013 v 8:16:42

Bamisko, nádhera!U nás v mš byli včera soutěže a přišel i Mikuláš, malý to zvládnul bravurně, zazpíval s dětmi písničku a paráda. Bohužel nám v poledne volala nám paní učitelka, že malý dostal horečku horečku. Takže k nám Mikuláš nepřijde. Jsme z toho zklamaní, protože od března se malý držel- bez teplot, ale co naděláme?jana231

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist