Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » náměsíčnost...co s tím?náměsíčnost...co s tím?
bamiskabamiska
27.11.2013 v 23:33:45

Mladej mi začíná v noci pochodovat čím dál víc. Je mu dvanáct, vždycky měl tvrdé spaní, občas se sebral a prošel se…myslím že je to pokaždé tím že se mu chce na záchod, jen zahne jinam…
No včera jsem měla neklidnou noc s malým a do toho Míša se probral dvě hodiny po usnutí a šel do koupelny a že si jde čistit zuby, nahnala jsem ho čůrat a spát…no a cca za tři hodinky jsem pořád s malým nespala kouknu a v pokojíku se svítí jdu tam sedí na posteli, v pokoji rozsvíceno a otevřený šuplík u stolku a sedí….
Před chvílí šel zase na záchod – do koupelny, tak jsme ho převedli vedle a místo umití rukou pak vypláchnul pusu a šel spát….
Docela začínám přemýšlet co s tím a jestli s tím vůbec něco jde? Nemáte nějakou zkušenost, neslyšeli jste nebo někoho neznámte? Kam by jste s tím šli????
Poslední dobou je to teochu víc časté, byl už klid… si tak říkám aby se nerozhodnul si uvařit polívku, nebo otevřít okno atd….

Stránky: [1] 2
LussyLussy
2.12.2013 v 10:07:09

bami,
já bych to nebrala na lehkou váhu. zažila jsem to jako dítě, pak se k tomu přidali noční děsy a hodně těžko jsem se toho až v dospělosti zbavovala.
My třeba neměli ústřední topení, ale v každé místnosti kamna a já se probudila šílenou bolestí – chodila jsem po ložnici a až když jsem rukou sáhla na rozpálená kamna jsem se vzbudila…
Nebo jsem odešla na chodbu, šílenou ledárnu a tam jsem si ustlala na dlažbě a ráno mě máma našla úplně promrzlou a já nevěděla kde jsem se tam vzala.
Zkusila bych třeba kineziologii, každopádně nečekat že z toho vyroste.

nuninka
29.11.2013 v 20:13:48

Bami a máš odkoukáno, kdy je to nejčastěji? Jestli při úplňku, když je unavený, nervózní atd…..
Na internetu jsem našla toto:
http://zivotni-energie.cz/somnambulismus-namesicnost-emocionalni-porucha.html
Ale věřím, že toho už má také nastudováno spoustu. :-)

ludlinkaludlinka
28.11.2013 v 15:41:20

Bami, Zdenda je taky náměsíčný,má to po manželovi, tchýně taky povídá, jak musela kontrolovat dveře a jednou sešel ze třetího patra až dolů.
Nejhorší je to při úplňku, hlavně se na tyto lidi nesmí promluvit natož zakřičet. Po přečtení jednoho článku o náměsičnosti jsem schovávala i nože.
Jednou v noci jsme syna přistihli jak čůrá do odpodkového koše, manžel jen prohodil, jsem zvědavej jestli spláchne :D
a jednou zase do vany.

semelkasemelka
28.11.2013 v 12:46:36

přidám ať je tady veselo :D asi jsem to měla podobné jako halinina sestřenice – chodila jsem kontrolovat, zda je zamčeno, jestli jsem pověsila ručník a samozřejmě i na záchod, kam jsem obvykle došla a spláchla a odešla bez vykonání potřeby, ale jednou jsem čůrala do boty, v noci jsem o tom neměla ani páru, ale ráno mi to došlo, když bota byla mokrá :D

halinahalina
28.11.2013 v 10:21:15

Bami, pro pobavení – moje sestřenka chodila občas v noci plnit úkoly, na které přes den “zapomněla“. Takže ji třeba ve dvě ráno našli luxovat v obýváku, zalévat kytky apod. Ona si ráno nic nepamatovala, ale její podvědomí asi pracovalo. Bylo to kolem jejího 13.roku, trvalo to asi třičtvrtě roku a jak to přišlo, tak to odešlo.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

semelkasemelka
28.11.2013 v 10:07:12

moje osobní zkušenost je, že mě to samo přešlo ještě na základce – v 8mé třídě jsem si začala ráno uvědomovat, že jsem v noci někde chodila, nástupem na intr to samo přešlo

janca.masjanca.mas
28.11.2013 v 9:12:27

Bami, ta eft poradna mě taky napadla, to bych určitě zkusila jako první. Najdi si na VD poradny-psychologická a je tam i odkaz na webovky http://www.mojeEFT.cz.

LienLien
28.11.2013 v 9:09:39

nevím jak to¨tam je Psychologická??

bamiskabamiska
28.11.2013 v 9:03:50

lien jakou poradnu eft jsi myslela – nevidím tam žádnou takovou značku…

jani no právě u nás to bylo takové sem tam šel a čůral do koše na prádlo at…přijde mi to spojené opravdu s tím čůráním…..no a ted mě to zarazilo že tohle, v tu chvíli ani pak samozřejmě nic neví…

LienLien
28.11.2013 v 8:52:52

co zkusit tady poradnu EFT, tam by třeba padnul tip na řešení. Já bych šla cestou nějakých regresních terapií, kineziologie nebo tak.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist