Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » vánoční akce - zámky, trhy, dílníčky??vánoční akce - zámky, trhy, dílníčky??
bamiskabamiska
24.11.2013 v 14:31:05

Švagrová včera byla na adventu v Hrádku u Nechanic. Velmi si to chválila, že tam jsou vánoční stromečky v různých barvách, různým způsobem nazdobené a povídá se o zvycích atd. Řekla mi to dlouho a dnes by jsme nestihli prohlídku, ale příští týden se pokusím vyrazit.

Máte kolem sebe nějaké také vánoční akcičky, kterých se máte možnost zůčastnit?

Tak jen píšu jako možný typ na výlet a zpestření….

Třeba připíšete i vy něco hezkého, kdyby někdo připsal jak probíhají trhy v Praze ty vánoční a poradil kdy, na co se zaměřit, vyvarovat..prostě postřehy byla bych moc ráda. Loni jsme nestihli a letos bych ráda vláčkem malému udělala výlet.

Stránky: [1]
PetraPetra
5.11.2014 v 10:33:16

Myslím, že hodit se budou pozvánky po celé ČR, kdo o něčem víte, vložte je prosím do Kalendáře akcí – http://www.vasedeti.cz/kalendar-akci-pro-deti-a-rodiny-s-detmi/?action=insert

…neustrnout ;-)

pistrakon
5.11.2014 v 10:12:27

Nemáte někdo nějaké tipy i na letošní rok v Hradci Králové nebo v Pardubicích nebo v okolí Hradce Králové nebo Pardubic? :-)

JanaKJanaK
25.11.2013 v 12:20:27

Ahoj Bamisko :)
My občas do Prahy na trhy jezdíme, ty lidi se mi tam taky nelíbí, proto jezdíme spíš ve všední den, jednou jsme byli v sobotu a to se opravdu nedalo hnout. Jestli letos napadne sníh, tak bych spíš vyrazila na procházku Prahou – od Hradu juknout na neobvyklá místa, chci se domluvit s pár rodinami a připravit pro děti pár úkolů, ono se líp jde, když je za čím. Jen tak bloumat po ulicích se jim nelíbí.

U nás je trh s rozsvícením stromečku teď v sobotu, akce jsou připraveny někdy již od 8 hodin a kromě tradičních trhů a vystoupení se budou vyrábět věnce, pořádat výstavy a prohlídky, no je toho hodně (informace jsou na stránkách města www.celakovice.cz).

Jelikož kamarádce v sobotu vezu adventní věnce na dveře i stůl, tak budu na advent ve Zdibech (kousínek za Prahou), tam se to odehrává na zámečku ve špejcharu – výtvarné dílny, občerstvení, vystoupení dětí, ochotníci, soutěže.

Jestli byste chtěli delší výlet, nejlépe s pobytem, tak doporučuji Ježíškovu cestu na Božím daru, je to pochodování, ale dětem se líbilo.

pvosapvosa
24.11.2013 v 18:43:03

Vánoční ART PIKNIK je v Hradci Králové

…mít smysl života.

zuzina
24.11.2013 v 17:24:58

pvoso a kde to je?nechce se mi rozklikávat odkaz..

…láska na celý život :-)

zuzina
24.11.2013 v 17:23:54

Basmisko v našem malém městečku kousek od ostravy,se advent zahajuje jarmarkem s rozsvícením vánočního stromku příští týden.program zajišťují mateřská a základní škola,potom spřátelené město z Polska a vystoupení nějaké skupiny.Mě nejvíce lákají samozřejmě vystoupení dětí/letos se předvedou na pódiu obě dvě,v knihovně jsou pro děti dílničky,kde asi děti mohou vyrobit třeba vánoční dekoraci,andílky atd,je přístupný kostel a křížová cesta.prostě nastane taková ta předvánoční atmosféra.
Na trhy klasické jezdíme ještě do Ovy,projdeme stánky,jsou tam zvířátka atd a lidí tak akorát..

…láska na celý život :-)

pvosapvosa
24.11.2013 v 16:59:30

Srdečně Vás zveme na Vánoční ART PIKNIK – trh s originálními vánočními dárky, šperky a oblečením, doplněný o domácí laskominy a přátelskou atmosféru
- těší se na Vás místní kreativci, výtvarníci a řemeslíci, kteří Vám chtějí ukázat a nabídnout svoji tvorbu a výrobky
- čeká Vás domácí občerstvení v podobě muffinů a koláčků, výborná čokoláda nebo skvělé kafe z místního Central Baru
- vstup je zdarma
- akce se koná ve vstupní hale Bio Central
- od 6 prosinec v 15:00 do 7 prosinec v 21:00
https://www.facebook.com/events/670144183025888/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

…mít smysl života.

Ivča a DomčaIvča a Domča
24.11.2013 v 14:52:59

Bamisko, v Praze jsou trhy (největší) na Václavském a Staromětském náměstí, info zde:
http://www.trhypraha.cz/akce/vanocni-trhy-praha-2013/informace

Mě osobně se na Staromáku extra moc nelíbí, je tam šíleně lidí – je to tam dost malý prostor a kvanta cizinců k tomu, takže se s dětma člověk doslova musí procpávat mezi davem lidí a nijak si to neužije:-( Na klobásy se dlouho čeká a není místo, kde si to sníst (ten jeden stoleček je věčně zabraný, takže ideálně se musíš odebrat přes celý Staromák ke kostelu a sehnat lavičku – když budeš mít štěstí, nikdo ti to nevyrazí z ruky:-)
Ceny na stáncích jsou doslova úděsné – chceš-li vánoční ozdoby, dporučuju tady fakt nekupovat, je to ale hezký na pohled (ceny fakt pro cizince, jen žasneš:-(

Pro děti je tam ohrada se zvířátky, sice hodně dětí, ale dá se to. Mají tam za pár korun i krmení pro ně. Vedle bývají ukázky z řemesel, třeba kovář naživo atd. Tady dole na Staromáku, těch lidí teda tolik není, výš u stánků a pódia je fakt k nehnutí.

Na Václaváku je to takové o ničem, tam je to hlavně pro cizince už tuplem,málo stánků, tam nechodím vůbec.

Jinak na okraj musím poznamenat, že mě se trhy v Praze nelíbí – je to takové o ničem. Pro děti nic moc. Musím vyzdvihnout trhy v Německu, konkrétně za mě Dráždany (známí jezdí do Norimberka a taky nemůžou vynachválit), tam je to skutečná nádhera, pro děti kvanta atrakcí, všechno nazdobený a hlavně – nikdo se necpe, všichni se k sobě chovají moc hezky – což bohužel tady říct nejde…Fotky mám ve foťáku z minulýho roku, když najdu čas, hodím do fotogalerie pro porovnání:-)

pvosapvosa
24.11.2013 v 14:47:33

Zámek Chlumec nad Cidlinou

30.11.-1.12, 7.-8.12.a 14.-15.12.2013: vánoční prohlídky (pět místností a každé vyzdobené dle státu a povídání o vánocích vdané zemi – Itálie, Rusko, Amerika, ČR,…):

Jinak 8.12.2013 – Vánoce na zámku: 10.00 – 16.00 hodin. Adventní trhy, koledy, posílání dopisů Ježíškovi, speciální prohlídky zámku a další doprovodný program.

Vánoční prohlídky i na hradu Kost
- OTEVŘENO OD 26.12. – 31.12.2013 OD 11.00 – DO 15.00 KAŽDOU HODINU

Více na: http://www.kinskycastles.com/

…mít smysl života.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist