Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Oblečení všude, jenom ne ve skříni.Oblečení všude, jenom ne ve skříni.
nuninka
15.11.2013 v 14:21:06

Když bamiska psala o věčně špinavém umyvadle,http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&t=13643.0
Napadlo mě tohle téma a zajímá mě, zda to je tak i u vás doma. :-)
Když přijede domů tatínek, nacházím oblečení všude. Na každé židly něco je, pokračuje to sedačkou, křeslem v ložnici. když do toho přidám pracovní oblečení, je všechno i v koupelně.
A dcera je v tomhle po tatínkovi, oblečení rozházené všude. Jak jí mám naučit ho uklízet, když tatínek je v tomhle stejný? :-)

Pochlubíte se jak, to je u vás?

Stránky: [1] 2
uznevimcouznevimco
21.11.2013 v 17:30:36

Ještě že jsou počítače! Když je u Míši v pokoji velký nepořádek, stačí pohrozit zákazem počítače.

Lennis85Lennis85
21.11.2013 v 9:54:37

U nás jsou taky hromádky oblečení všude možně, ale snažím se to likvidovat, dělá to spíš tatínek, ale občas i já. :) Prckovi je 11 měsíců, tak tomu uklízí maminka.

papen75papen75
20.11.2013 v 17:18:52

U nás je to obráceně, maminka má věci všude a Honzík to má po mamince. A já to po nich uklízím.

JežečekJežeček
20.11.2013 v 10:17:27

Když to tak pročítám, tak je to sranda :-)
Já naučila chlapa nosit si prádlo do koše se špinavým ta, že jsem prostě ignorovala jeho hromádku pod židlí. Peru to, co je v koši, nehodlám chodit po baráku ahledat, co by kde, kdo mohla mít schované a dalo by se vyprat. Pak jedhoho dne přišel s tím, jestli budu prát, na odpověď, že jsem prala včera byl překvapený, že nám v čem chodit a kupa je v ložnici. Tak jsem mu to vysvětlila, jak to je a od té doby to funguje :-D
Děti vedu k tomu, že si mají uklízet, ale to je zatím jen mluvení pohádek. Ikdyž některé dny jsou tak naladěni, že si uklidí, prádlo zanesou do koše se špinavým, ale musím jim to říkat při převlíkání do pyžamka. Ale věřím, že to bude jen lepší… Ikdyž při čtení vašich příspěvků se toho začínám bát a dostávám se do fáze, že si mám užívat toho krásně uklizeného pokoje, až budou větší, že to tak nebude… :-D ;-) *

JežečekJežeček
20.11.2013 v 10:10:24

Ještě, že máme 6 židlí, kdybychom koupili jen 4, tak nemáme na čem sedět! Budoucí bývalý stále okupuje jednu židli svými věcmi a nedávno jsem koukala, že už je málo, tak začal používat druhou. To jsem rezolutně zatrhla. Věci doslova hodila na tu jednu židli. Koupila jsem krásný věšák, na odložení věcí, pověšení na ramínko, dokonce i mřížka je na ponožky dole.. Ale kdepak, židle je židle! :-)
Ten věšák mi max vyhovuje. Nemám ráda, když se dává použité oblečení do skříně s čistým a do špinavého to taky ještě není, takže nechat větrat na té židli nebo věšáku je ideální. Ale opravdu jedna židle a pár kousků oblečenení, ne, že tam jednoho dne najdu celou skříň. Ale zase, jedhoho dne by byla ta skříň prázdní a mohla by se dost dobře uklidit… :-D :-D *

zbynula
19.11.2013 v 21:49:15

Manžel má svoje “hromádky“ mimo skříň, které mě občas vyvedou z míry. Ale nemůžu říct, že bych jeho oblečení nacházela různě po bytě, to ne. Děti vedu k pořádku, zatím se docela snaží.

konipaskonipas
19.11.2013 v 19:04:50

Dcera nedávno vymyslela “zlepšovák“ – věší oblečení na “neviditelný věšáček“, což v praxi znamená, že ho pohází v předsíni na jednu hromadu (i když se tváří, jako že to opravdu věší a že nemůže za to, že to spadlo)… Snažím se jí přimět k tomu, aby používala věšáčky viditelné (má jich k dispozici několik na místech, kam dosáhne) a aby si oblečení na druhý den chystala na židličku v pokojíku. Průběžně ale nacházím špinavé ponožky apod. všude, kde se naposledy převlékala – nedaří se mi ji přesvědčit, aby to vždy odnesla do koše s prádlem. No, bude to ještě boj.

… doživotní starost ještě o někoho jiného.

MajulkaMajulka
17.11.2013 v 18:36:16

Tak toto téma je u nás otevřeno denně. Vždy když vejdu ke klukům do pokoje. Když se nechci rozčílit, tak se nerozhlížím. Dokud byli mladší a ještě víc poslouchali maminku, tak to docela šlo. Ale od té doby, co mají pocit, že jsou dospělí a mohou si tak nějak o sobě rozhodovat, tak to u nich vypadá každý den jak po výbuchu. Zrovna před chvilkou jsem se s nejstarším zlobila, že by si to tam mohl trochu poklidit. Tak po hodině a asi po třetím upozornění si to tam “uklidil“. Já pak po jeho úklidu ještě našla na zemi 6 triček, několik ponožek, 2 pyžama a ještě spoustu věcí. Tak jsem mu to posbírala a vložila vše do klína. Trochu jsem ho tím vyrušila v hraní nějaké strašně zajímavé PC hry. Tak teď jdu zkontnrolovat, co s tou kopicí hadrů udělal. Můj tip je ten, že to vše odnesl do koše na prádlo, abych to vyprala. To je totiž to nejjednodušší třídění a uklízení.

bamiskabamiska
16.11.2013 v 19:41:41

já i manžel jsme pořádní a tohle nás míjí :D z práce se hned převlékáme a máme určené místo kam to skládáme…..kluci jsou na tom hůř, ale kupí to na jedno místo ale mluvím o horách…
neumí odnést do koupelny spodní prádlo co večer sundaj..v tom jsou líní na krok…a důležité je jim to jedno … :D

nuninka
16.11.2013 v 18:36:31

Jo jo, u dcery skříně taky raději neotevírám :-)
Syn má skříň celkem uklizenou, čisté a vyžehlené prádlo mu zatím uklízím já.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist