Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Opilci a bezdomovciOpilci a bezdomovci
semelkasemelka
13.11.2013 v 22:13:57

Potkáváte s dětmi bezdomovce nebo opilce? Jak na ně reagují děti? Co dětem říkáte?
V Pze jsme bezdomovce potkávali často popíjející víno z petek nebo krabic. Mates to tehdy ještě nijak zvlášť nevnímal, na otázku proč smrdí stačilo odpovědět, že se nemyje…
Ale teď mi mamka vyprávěla, jak šli ze školy do školky a na konci ulice ležel ožralý bezdomovec na chodníku. Mates mu chtěl jít hned pomoci, zkontrolovat, jak mu je a zavolat doktora (nedávno měli ve škole akci “malý zdravotník“). Babička honem vymýšlela, jak mu vysvětlit, že ne každý potřebuje jeho pomoc. Nakonec řekla, že pán “jen uklouzl“ a určitě za chvíli vstane a že půjdou teď do školky pro Míšu a jestli tam ten pán bude i potom, tak že mu zavolají pomoc. Chlap naštěstí za těch 15 minut zmizel. Musím říct, že to babička vymyslela docela kulantně, nevím, co bych asi zvládla za “pohádku“ vymyslet já…. a popravdě řečeno, nečekala jsem, že i v novém bydlišti bychom na bezdomovce narazili tak snadno a ještě k tomu u školy…

Stránky: [1]
uznevimcouznevimco
16.11.2013 v 9:04:38

Michálek je naštěstí už dost velký, tak zná pravdu. Opilců a bezdomovců se štítí a bojí a je ochoten obejít půl města, jen aby je nepotkal.
Má v sobě sociální cítění jako každé dítě a dříve měl také snahu chodit pomáhat. Vysvětlila jsem mu, že nikdo na ulici zůstat nemusí, pokud sám nechce. Potom jsme byli v Krkonoších. Sám viděl inzeráty, že na různých boudách se hledá domovník, údržbář, pomocná kuchařka…… a to s ubytováním a celodenní stravou. Takže pochopil, že být bezdomovcem nikdo nemusí.

nuninka
14.11.2013 v 14:39:54

Marinádo, to je síla.Ale máš pravdu v tom, když se nechají otevřené dveře. Když jsem ještě bydlela v OV, tak se často stávalo, že takto chodily do sklepa a já mívala strach dojít k výtahu. :-(
Teď potkáváme ve městě. Děti akorát řeknou, že smrdí a proč se neumyjou.
Vadí mi, že loudí peníze a pak je člověk vidí jak popíjí alkohol.

MarinadaMarinada
14.11.2013 v 14:10:41

Inori, no zvát je ke stolu nehodlám :-) Oni stejně nikdy nebylí k probuzení (volala jsem sousedovi, jestli by je mohl vyhnat a měl s tím docela problém).
Jinak ale přítelova matka opravdu u každého jídla dávala jednu porci stranou (do takové skříně), přišlo mi to moc hezké, ale trochu to narušoval přítelův mladší bratr, který do té skříně chodil dost najisto a většinou to slupnul :-)

lnorilnori
14.11.2013 v 13:30:52

Marinado, to je síla. Co si představuješ u vánočních pohádek, když čteš ty pasáže o štědrovečerní večeři, kdy máme prostřít o jedno místo navíc, abychom mohli pohostit žebráka?

lnorilnori
14.11.2013 v 13:28:04

Taky potkáváme. Nejhorší je, že někteří si s těma dětma chtějí povídat. Jedna pochybná se s dcerou chtěla dělit o čokoládu, urazila se a já trnula v očekávání další reakce. Potkáváme i normální lidi, který se zašpiněj a lehnou si s kloboukem na zem, zažili jsme i takovýho, co se po chvíli zvednul a nadával, že mu nikdo nic nehodil.
A nebo takovýho, kterej se vymočil přímo na zastávce mezi lidma, na toho hned někdo zavolal pohotovost.
Já se v tomhle směru s žádnýma omáčkama okolo nepářu. Vysvětluju dceři, že se musí v životě pořád snažit, učit, pečovat o sebe a svoje okolí atd., aby jednou nedopadla podobně. Teď jí je pět.
Když jí byly asi dva roky, tak jsme se před jednou ženskou běžely schovat na poštu mezi lidi. Paní chtěla peníze, načež na mě začala křičet, že by mě neubylo, ona je nutně potřebuje! Dneska už se tomu směju, ale bylo to hrozný. Já s taškama v rukách, dítě, který je rádo, že už umí chodit, natož aby utíkalo a nasraná ženská v patách, která naštěstí pajdala a tak nás nedohnala.

Co jsem vypozorovala, tak nejvíc jsou v ohrožení samotný děti, co jdou už před polednem ze školy. Lidi jsou v práci a na ulicích jsou tak hlavně děti a bezdomovci. I já sama mám nehezký zkušenosti spíš přes den než večer a v noci.

bamiskabamiska
14.11.2013 v 8:31:54

marinádo tak to překvapení u rohožky je fakt síla….také odpovídám jak to je nebalím to do ničeho….a to nemluvím o těch co vybírají popelnice….když to člověk sleduje tak je to široká škála lidí…pěkně oblečená důchodkyně u kontejneru s papírem..neivím se noviny a časopisy jsou drahé, pak jsem viděla maminku se 4 dětma a s kočárkem a objíždyli taky po ulici také papírové kontejnery sbírala sběr…ale řvala na ty děti ach jo…no a pak takové ty hledače…no a i jsem viděla přímo jíst z kontejneru naštěstí to bylo v minulém bytě ze 4 patra a tak to nebylo s detailem …..ty lidi lituju a taj nějak jedno jak se tam dostali jestli svou či cizí vinou nebo že chtějí…nechtěla bych se do té situace nikdy dostat …

no a jinak je mi to nepříjemné oboje potkat at s dětmi či sama…tak nějak člověk neví co je napadne…

MarinadaMarinada
14.11.2013 v 7:05:39

Semelko a s tou záchrankou je právě problém. Před xx lety jsem volala záchranku, kdykoliv někdo někde ležel. Teď, díky ožralům a bezdomáčům, to už nedělám a kolikrát si říkám, že třeba není opilý a potřebuje pomoc a já jí nezavolám. Je to dilema. Nedávno tam ležel na lavičce cyklista – mladý, spící, slušně oblečený…a já fakt nevěděla. Když jsme šly po třech hodinách zpátky, ležel tam furt. Tak to už jsem k němu šla a ptala se, jestli potřebuje pomoct…a prý že ne, ani mi nepřišel opilý. Tak nevím, asi měl nějaké starosti…ale takhle se bojím, že pak jednou nezavolám pomoc tomu, kdo jí bude opravdu potřebovat :-(

MarinadaMarinada
14.11.2013 v 7:00:33

Potkávám je denně, dcera taky při každé cestě do školy a zpět. Některé už od vidění známe a nebojíme se jich, horší to je, když nějaký cizí ožralý spí na místě, kde to člověk nečeká – pak se dcera bojí. Jinak dcera ví, kdo bezdomovec je, žádné pohádky jsem jí ohledně toho nikdy nepovídala + kupujeme společně Nový Prostor, takže i vidí, že není bezdomovec jako bezdomovec.
Nejhorší je, když někdo v zimě špatně zavře barák…my jsme v posledním patře a už na nás čekalo dvakrát nemilé překvapení – spící ožralý bezdomovec vedle rohožky. Strašný, to se pak bojím i já :-(

MartinkaMDMartinkaMD
13.11.2013 v 23:12:42

naštěstí nepotkaváme, ale asi bych řekla, že se hodně napil piva :-D …samozřejmě záleží na věku dítěte (babička to pěkně “okecala“) :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist