Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Byli/y jste dnes volit?Byli/y jste dnes volit?
PadméPadmé
26.10.2013 v 18:20:28

Ahoj a pěkný večer Vám všem,

v době voleb se upřímně divím, že tu ještě nikdo nepoložil otázku – byli/y jste dnes (či už včera) volit?

A sledujete výsledky? Jak to dopadlo? Co na to říkáte?

Za sebe – “ano“, volit jsem byla dnes.

A výsledky sleduji a jen tiše doufám, že se “chlapci“ nějak domluví….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
PadméPadmé
5.11.2013 v 19:30:07

Ahoj Miney, děkuji Ti za odpověď.

A víš, že mě napadlo něco podobného? Taky jsem si tak říkala, blesklo mi to hlavou, jestli nechodí volit “ta stará garda“, která je naučená chodit k volbám a jsou to tzv. zodpovědní voliči (což se ovšem ukazuje jako nevýhoda pro nás, bohužel).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

miney777miney777
5.11.2013 v 14:50:59

volit jsem byla (i manžel) v pátek, ale výsledek – (hlavně strana, která měla nejvíce procent a 3 místo) mě nemile překvapil :-( je vidno, že podle mě, měli mladí lidé (a střední věk) plnou pusu keců – když mám být slušná, a většinu odvolili důchodci… jinak si to nedovedu představit…

…padat únavou na hu… ústa :-D

PadméPadmé
31.10.2013 v 18:58:01

Bami, nenapsala jsem, že je to špatně – takovéhle soudy nejsou na mně – možná jsem se jen vyjádřila nepatřičně (nebo ne výstižně). Víš, mně osobně to smutné přijde. Promiň mi to. Když člověk přestane věřit, domnívám se, že to musí být smutné. Pro duši. Je to jakoby jeden malý kousek z Tebe “zemřel“.
Ale to je jen můj názor a Ty si to myslet nemusíš ;-).
Jsem zřejmě nenapravitelný optimista, promiň :-).
Když to nejde, říkám si, že to půjde :-).
A když ne teď hned, tak to půjde potom :-).

Makineo, děkuji Ti za napsání i za vysvětlení. Jsem ráda, že se na mě nezlobíš. Já jsem si totiž poté – po tom, co jsem to napsala – říkala, jestli jsem nepřestřelila a jestli se Tě to třeba nedotkne (prostě – jestli to budeš umět přijmout v tom pozitivním tónu, bez postranních úmyslů a bez předsudků).

No… a k tomu, co teď odehrává v ČSSD…. mám jen jediný komentář …. je to “tragická komedie“… je to k pláči a zároveň k smíchu…. a protože nechci být vulgární, tak to dál rozebírat nebudu… snad mi budeš rozumět….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

makinea
28.10.2013 v 21:48:46

Ne Padmé, já se vůbec nezlobím, před rokem bych to asi napsala stejně… a věřím, že za další rok to zas budu vidět stejně. Prostě krize.
Ani já nečekám, že někdo splní program na 100procent. Mně dokonce ani nevadí, kdo se s kým jak domluví, dokonce bych byla ochotná přežít i že si někdo dá vyšší odměny atd., ale vadí mi, že za těmi lidmi není vidět téměř nic kloudného.
To, co prochází jsou samé kraviny… Např. s-karta – vždyť to nemělo logiku už od samého začátku – kdyby se zeptali obyčejných lidí, lidí, co se v tom pohybují… vždyť bylo tak jasné, že to je jen zas pro někoho kšeft, protože to k nějakému zlepšení vést nemohlo.
To stejné všelijaké ty nefunkční registry… vždyť bych řekla, že toto budou dělat profesionálové…
Zákony se mění pořád dokola, co se zavede se příští rok zruší…
Třeba vezmu naše malé město – já si nedělám iluze, že jsou všichni svatí a že si někdo z nich sám sobě něco nepřihraje, ale je za nimi i vidět kus práce, pro nás, pro město.
V tom státním to prostě nevidím.

Ale jak říkám, dřív jsem kolikrát zvolila i stranu, která pro mě byla menším zlem…
Ale tentokrát mi nepřišlo o nic menší zlo tam nejít vůbec.

No a to co se dnes odehrává v čssd, to je taky hnus. Zajímalo by mě, co na to říkají jejich voliči. Já teda levici nevolím, ale toto by mě teda pěkně namíchlo.
Hlavně že se všichni ohánějí stabilitou země a sotva je po volbách, tak hurá do boje o koryta.

bamiskabamiska
28.10.2013 v 18:36:22

podmé já nepsala že nemám ideály, ale nevím co je špatného na tom když jim nevěřím, vidím to tak jak to vidím a nemám na očích růžové brýle – to jen že jsi psala jak je smutné číst že jsme bez ideálů…..já bych spíš řekla že to vidím realisticky…..před víc jak dvaceti lety zvonilo na náměstí spoustu lidí s ideály……no a já vidím realitu…. :D na pohádky věřím jen ve školce

PadméPadmé
28.10.2013 v 16:08:40

Ahoj Nuninko, děkuji Ti za odpověď.
Víš, nejsem si jistá, jestli jsem zcela správně pochopila Tvůj “druhý“ příspěvek – mám pocit, že máš nějakou myšlenku v hlavince, ale netuším, zda jsem si ji správně vyložila.

Makineo, doufám, že se na mě nezlobíš – za to “malé mínus“, co jsem Ti “udělila“ :-). Nemyslela jsem to nijak zle a ani Ti nic nevyčítám (spíš jsem to myslela s humorem a nadsázkou). Je to Tvoje rozhodnutí (nejít volit).

I když mě osobně to mrzí, když někdo nejde k volbám. Všichni tu žijeme a chceme žít (v naší zemi) a nic jiného – než to, že půjdeme k volbám – jako ti obyčejní a normální lidé – udělat nemůžeme. A asi právě proto to vnímám tak trochu jako svou “povinnost“. I když to povinnost není v tom pravém slova smyslu. Ale já si toho cením. Cením si toho, že můžu jít a vybrat si. Už i jen za to jsem ráda. Že si můžu vybrat a nikdo mi nepřikazuje, co musím.

Dovolím si s Tebou nesouhlasit. A to v tom, že nikdy nikdo nezíská tolik hlasů…. já věřím, že se to jednou stane…
Najde-li se někdo, kdo bude vnitřně silný a nezlomí ho (ostatní politici, zkorumpovaný systém atd.), dokáže vytrvat ve svém úsilí a nezradí své postoje (radikálním způsobem), splní alespoň polovinu toho, co slíbil…. lidé za ním půjdou…. Chci říct, že nečekám splnění slibů na 100%. Uvědomuji si, že to v podstatě nejde, že je to neprůchozí (je-li nutná koalice atd.). Ale když uvidím posun, uvidím snahu… ocením to…
Každý jeden nový zákon, který bude propracovaný a rozumný, bude “pro lidi“, má smysl a význam a zaplať Pán Bůh za něj.

Ano. Já jsem také byla zklamaná. Dřív. Z voleb. Po volbách. Je spousta věcí, které jsem si představovala jinak. ALE – holt se věci dějí tak, jak se dějí. A i když se mi to nelíbí, nebudu se tvářit, že se mě to netýká. Týká. A týká se mě to každý den. A právě pro to, že to nechci – nechci, aby to takhle pokračovalo – jsem k těm volbám šla.

Takže asi tak…. můj úhel pohledu…..

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

makinea
28.10.2013 v 15:30:49

Já jsem tentokrát skeptická byla a nedokázala jsem to překonat a proto jsem k volbám nešla.
Já věřím, že někteří lidé v politice jsou slušní a jsou schopní a nesemele je to…
Jenže otázka, jestli splní sliby… Nikdo nezíská nikdy tolik hlasů, aby mohl dodržet, co nasliboval.
Koalice jsou nutné, ale co se týče voličů, tak skoro k ničemu.
Protože strany se vzájemně drží v šachu a ustoupit nechce nikdo. Takže nakonec nic podstatného neprojde a řeší se kraviny, co jsou k ničemu a co problémy země a lidí moc nevyřeší.
Takže pro mě je velká otázka, jak dalece se zajímat o volební program, když je stejně nereálné jej prosadit.
Vždyť i když spolu všichni souhlasí (např. přímá volba prezidenta), tak to trvá věčnost, než se něco změní.

A ještě jsem si uvědomila, že jsem se spletla…, že jsem volit nebyla ani ve druhém kole prezidentské volby (v prvním ano). Ale tam mi přišli oba kandidáti oba stejně hrozní a bylo mi úplně jedno, kdo z nich vyhraje. Líbilo se mi přirovnání, že to je jako volit mezi ptačí a prasečí chřipkou.

nuninka
28.10.2013 v 15:21:10

Já byla jednou kandidátka za jednu stranu a fakt mě překvapilo kolik jsem dostala hlasů.
A na tvoji otázku. Malá ryba má jenom malou moc.

nuninka
28.10.2013 v 15:17:38

Ano, hned v pátek.

PadméPadmé
28.10.2013 v 9:42:17

Bamisko, Ježečku, díky za odpověď. Mladý holky a bez ideálů, to se nečte moc dobře. Já si pořád říkám, že se to nesmí vzdát. A pořád mě napadá, že se jednou někdo objeví, koho to nesemele. A když to půjde “zeshora“ (ta náprava), tak si myslím, že by to jít mohlo.
Já asi neumím “nevěřit“ :-).

Danniello, děkuji Ti za napsání. Tvé smýšlení a názory jsou mi srozumitelné a blízké. Souhlasím s tím, že pokud se má něco “vyjednat“, tak to musí být “dohoda“, ve které každá strana v něčem sleví a něco si prosadí.

K těm výsledkům voleb – pokud bych měla být opravdu upřímná a otevřená, tak jediný, kdo mi tam skutečně vadí, jsou komunisté. Jakmile slyším řeči o rovnosti, spravedlnosti a státních podnicích, automaticky mi naskočí Husák a jemu podobní, prostě moje dětství a mládí. Holt jsou nějakým způsobem poskvrněni historií (pro mě) a už jim prostě nevěřím, nejde to.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist