Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Co s dětmi o prázdninách?Co s dětmi o prázdninách?
veamveam
23.10.2013 v 9:38:26

Hezký den..ráda bych věděla co děláte s dětmi o prázdninách,jarní,letní,podzimní,zimní..řešíte tohle babičkama?Já jsem už 2 roky na důchodě a tak se moc ráda o vnoučky postarám..Jezdíme na výlety,na mini dovolené..mám je tu 4..Pátý vnuk už je velký..Když jsou nemocní,tak je tu mám taky třeba celý týden..mám je moc ráda :-) jak to ale řešíte vy kteří nemáte babičky a ani tolik dovolené?Dříve tolik prázdnin nebývalo..

jsem babička 6 vnoučátek…

Stránky: [1] 2
MatušenkaMatušenka
25.12.2013 v 17:34:23

veam Chtěla bych tě za babičku.-:)))).Já mám s prázdnina docela problém.Babičku mám jen jednu a to moje mámu a na ní se nedá spolehnout .Je to podle její nálady.Tchán pohlídá ,ale jen výmečně,ale když byl malej starší syn tak odmítal hlídat úplně i tchýně.Takže si beru paragraf při nemoci a o prázdninách se s manželem a se starším synem střídáme.

Anonym
25.12.2013 v 15:48:48

Teď o vánočních prázdninách můžete vyrazit na různé výlety. Zkuste si přitom i zasoutěžit s Českou spořitelnou. Na http://www.honzapokladem.cz/mapa-vyletu jsou výlety, za které když na ně vyrazíte, dostanete body a poté se vám může zobrazit mapa s pokladem v hodnotě až 70 tisíc korun. Docela dobrý nápad, jak teď v tomto počasí dostat děti ven.

nuninka
29.10.2013 v 16:32:39

Tak dneska jeden nevydařený výlet.největší výstava panenek, skončila včera, přestože podle informacích na netu měla ještě být. :-(
Tak doufám, že zítra to vyjde. :-)

veamveam
28.10.2013 v 11:36:07

včera jsme byli na rozhledně Vartovna..nbylo nádherně..ale dost foukalo na hoře..

jsem babička 6 vnoučátek…

veamveam
25.10.2013 v 9:24:20

Jarmuschka a babička jim neuvaří?nechápu babičky co se o vnoučky nechtějí postarat,ne že bych se chtěla chválit,ale kolikrát přemýšlím proč ty babičky nechtějí..pro mě i když někdy mě to i trochu unaví,ale je to fakt radost je hlídat..

jsem babička 6 vnoučátek…

JarmuschkaJarmuschka
24.10.2013 v 23:13:31

My hodně využíváme nabídky Domu dětí a mládeže. Teď třeba budou mít Halloweenské nocování.
Letní dovolenou jsme plánovali podle toho, jak byly otevřené školky – chození do náhradní se holky nevyhnuly, ale nemuseli jsme dojíždět nikam daleko.
Podobně je to i teď – dovolená v době, kdy není žádný příměstský tábor, pak poskládáme pobytový a příměstské tábory. Když je nejhůř, je tu ještě babička. Ale tu využíváme jen výjimečně. Je v místě a holky tam nechtějí spát. Navíc bych musela furt něco vařit. Takže pro mě lepší zaplatit příměstký tábor…

…obavy i radosti až do smrti.

MajulkaMajulka
24.10.2013 v 22:26:19

Když to jde, tak si vezemem dovolenou. Někdy jsou prázdniny v době, kdy musíme být v práci, tak vypomůže babička s dědou. Jsou v důchodu tak hlídají a doufám,že rádi. Teď to zrovna tak vyšlo. Manžel je o podzimních prázdninách služebně vzdálen a já musím taky do práce. Ale babička se sama nabýdla a malej už tam dlouho nebyl, tak se všichni na sebe těší. Když jsme doma s ním my, tak se snažíme nějaký program vymyslet.

Veam ty mi připomínáš mou mamku, ta si taky vždycky na takové prázdniny vzala všechny vnoučata a strašně ráda si s nimi užívala. Bohužel mamka už mezi námi není a mě strašně mrzí, že jí náš nejmladší nepoznal a ani ona jeho. Takových babiček moc není.

danasidanasi
23.10.2013 v 15:52:47

veam řešíme to tak, že platím za hlídání. A u nemocného dítěte se částka vyšplhá na dvojnásob.
O prázdninách ještě fungují starší děti jako hlídači. Ale již se také šprajcují. Ale zase mají dosti kamarádek a divila by ses i kamarádů, kteří rádi za peníze pohlídají. A kluci jsou fajn. Poslední, co hlídal si tenkrát 4-letou oblíbil natolik, že když měla narozeniny přišel popřát a donesl kufřík na malování.

V telefonu mám uloženo například: Hanka-hlídání, atd. Když je nouze postupně volám ze seznamu a vždy někoho seženu.

Momentálně jsem doma na mateřské a tak zase vypomáhám já ostatním maminkám. O prázdninách letních jsem poslední 2 roky měla doma denně alespoň 3 cizí děti. Peníze jsem brala jen za jídlo. A vyplatilo se. Nyní, když je 9M nemocná jiná maminka nezištně zajíždí zpět na opačný konec vesnice, aby mi vzala prvňačku do školy.

…být neskonale šťastný

bamiskabamiska
23.10.2013 v 14:48:48

veam …. tak to je fajn že to takhle u vás funguje a pomoc babičky je na blízku :D tak to jsou mladí jistě rádi…

no a u mě babička v nutnosti pohlídá, ale kluky už mám dva velké 17,12 a ty už se postarají o sebe sami…jsem učitelka v mš a tak jsem si je mohla v případě prázdnin brát do školky tam bylo také vždy méně dětí….nebo jsme se střídali s manželem vždy se to naštěstí vyřešilo
posledního mám tříletého zatím chodí do školky a tak uvidíme jak to budem lepit dál, ale nějak to snad půjde…

Anonym
23.10.2013 v 12:46:40

My jsme zatím neměli problém – byla jsem doma. Teď učím jen pár hodin, takže prázdniny jsem taky doma. Ale hledám práci a jestli se mi povede ji najít, vůbec nevím, jak takové věci jako prázdniny nebo nemoci budeme zvládat. Babičky totiž ještě obě pracují… (Potvrzuji příjem):)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist