Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jak jí vaše dítě ve škol(c)e ?Jak jí vaše dítě ve škol(c)e ?
janca.masjanca.mas
22.10.2013 v 21:29:05

Chodí vaše dítě ze škol(k)y hladové? Máte pocit, že platíte obědy naprosto zbytečně? Co se týče školky vzpomenete si na nějaké ’pomazánkové hity‘ ?
U nás je to např.bramborová, tvarůžková a brokolicová :-) Ale jinak musím říct, že vaří velmi dobře.
Ovšem bez toho aniž bych donesla odpoledne malé alespoň suchý rohlík to prostě nejde:-)
Pokaždé mi hlásí: maminko, pomazánka zase neklapla:-)

Stránky: [1] 2
janca.masjanca.mas
28.10.2013 v 21:01:20

Teď jsem mrkla na jídelníček na příští týden (je stejný pro školu a školku)-začíná to pěkně: česnečka + vepřové v kapustě, vepřové na česneku, čočka na kyselo…. :-) jestli k tomu budou pomazánky – hitovky ve stylu cibule je zdravá, tak to bude veselé :-)

Anonym
25.10.2013 v 13:23:15

Lussy, špagety u nás taky bodují a kupodivu zelí hlavně když je kyselý :-) Jen se obávám, že malá sní jen to zelíčko :-)

PetraPetra
25.10.2013 v 10:15:54

Teď jsem narazila na pěkný článek – je to teda o školní jídelně, ale myslím, že hlavně s ohledem na ta zprotivená jídla, se to i sem hodí:
Jak se vaří ve škole, kde si děti přidávají i nenáviděné ledvinky

…neustrnout ;-)

LussyLussy
25.10.2013 v 10:00:03

Včera byly špagety a obě učitelky hlásily, že každé mé dítě si 2x přidalo, takže to byl den, kdy ani nesvačily a až večeřely :-)
Jinak většinou cestou ze školky jdeme do obchodu a malý se dorazí většinou houskou.
Ale jinak ho chválí, že k svačině sní celý chleba a obědy si přidává.

A traumata ze školkových jídel – takže od školky nejím ryby (rybí pomazánka a filé -rozmražené a smíchané s vajíčky na kaši), nic z droždí (drožďová pomazánka a polévka) a dodnes si pamatuju jak mi do krku rvali vaječnou pomazánku, která odporně smrděla, ale tu kupodivu jím.
A ve škole mi zhnusili nudle s mákem a rýžový nákyp a koprovku, to dodnes nemůžu ani vidět.

fiedlerovam
23.10.2013 v 13:30:25

S učitelkami mám domluveno, že ho nebudou do ničeho nutit. Při představě co ve školce nutili učitelky do mě mu takové trauma udělat nechci. Vzpomeňte si všichni, kdo co nejíte kvůli traumatu ze školky? (Potvrzuji příjem.)

janca.masjanca.mas
23.10.2013 v 8:14:55

Omluva, ten anonym jsem já:-)

Anonym
23.10.2013 v 8:14:08

Včera bylo ve školce podzimní tvoření. Musela jsem malou jako jediné dítě ve školce nakrmit banánem, aby byla vůbec schopna něco tvořit :-) (oběd snědla, ale brokolicová pomazánka neklapla) Za hodinu jsme odcházely domů s tyčinkou, doma snědla kuře na paprice (maminko, jsi tak hodná, že jsi mi nechala) a nájezdy na ledničku pokračovaly v hodinových intervalech až do večera:-) Jsem ale ráda, že jí pořádně alespoň doma. Znám děti, které nejí skoro vůbec (malý od kamarádky snědl kolikrát jen dva rohlíky za celý den).

zambrota
23.10.2013 v 1:26:16

Tak náš synek ze školky chodí hladovej a to přesto, že jí všechno, dokonce si i přidává, ale sotva ho přijdu vyzvednout, podotýkám, že hned po obědě, tak první co ho zajímá, je jakou dostal svačinu co si nese ze školky. Pravidelně se pak ještě něčím “dorazí“ doma. Ale jinak mu tam chutná. Samozřejmě až na nějaké ty pomazánky, ale to chápu, nebyla jsem jiná. (Potvrzuji příjem.)

LucieDulikova
23.10.2013 v 0:15:15

No tak náš malej jedl ve školce vše, nebylo nic, co by nesnědl do mrtě. Ikdyž ale jedl ve školce všechno a hodně, tak hned po příchodu domů se ptal co jsem vařila a ať mu naberu.:-) Takže my sme neměli nikde nikdy vůbec žádný problém se stravováním. No ale jak to bude snašema ostatníma dětma to ještě nevíme, jeden půjde do školky až příští rok a dvojčata až za 4 roky. Takže to je ještě tajemstvím :-)

(Potvrzuji příjem.)

janica252janica252
22.10.2013 v 22:04:48

Tak malá teda po příchodu ze školky taky dělá nájezdy na domácí zásoby, ale prý jí docela slušně… akorát dělá to co doma – sní trochu a když se jí dál nechce, tak to sní pouze když ji někdo krmí :D taky prý ve školce od jídla odbíhá :)

jinak mám k tomu i vtipnou historku, kdy mi paní učitelka hlásila, že malá vyhazuje svačinky do koše (vysledovala, které dítě to dělá), což doma v životě neudělala… no, nakonec jsem zjistila, že je to ode dne, kdy byla pomazánka z tresčích jater, asi jí to nechutnalo, tak to radši vyhodila a tvrdila, že to snědla :D

(Potvrzuji příjem.)

…už nikdy nemyslet jen sám na sebe

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist