Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Ranní filtr ve školce - funguje nebo ne?Ranní filtr ve školce - funguje nebo ne?
janca.masjanca.mas
18.10.2013 v 11:16:57

Už se vám stalo, že vám dítě nevzali ráno do školky, protože mělo rýmu? Nebo naopak jsou paní učitelky tolerantní a ví, že dítě v tomto počasí má rýmu téměř pořád a neřeší to.
Jak funguje či fungoval ve vaší školce tzv. ranní filtr tj.pokud má dítě v době předávání učitelce příznaky akutního onemocnění ( kašel, infekční rýma, zánět spojivek, bolesti břicha… ), nebude dítě učitelkou do kolektivu dětí převzato.
Jaké jsou vaše zkušenosti?

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
Anonym
18.12.2013 v 8:29:15

ach jo holky,vsem preji at jsou ty vase poklady brzo fit a hlavne na vanoce a ten zanet hrtanu-velka dcera,kdyz byla mala,volavali jsme i vicekrat rychlou,takze soucitim a drzte se vsichni!!
Docela koukam,sestry deti taky nedavno meli zanet oci,usi i kasel..
Meggii

MANKAš
18.12.2013 v 8:02:21

Tak kukačko u nás to samé, začínající laryngitida u mladší, tak mám radost, doufám, že se to nějak moc nerozjede a dětem bude brzo dobře…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Kukačka
17.12.2013 v 23:49:57

Tak školku už (nebo zatím) neřešíme, ale zrovna je u nás aktuální nemoc – včera Pavlínka přišla ze školy s tím, že jich bylo ve třídě míň jak polovina (ostatní nemocní), a dneska jsem ji už nechávala doma s počínající laryngitidou (štěkavý kašel, dušení – naštěstí už to není tak dramatické, jak to bývalo). Řekla bych, že u mě je to spíš naopak – i když jsem na rodičovské, tak dítě nikam necpu, spíš mám tendenci je nechávat doma víc, než kdybych chodila každodenně do práce.

janca.masjanca.mas
17.12.2013 v 20:10:16

Tak vidím, že těch zánětů spojivek je teď hodně. To mi potvrdili i na očním, hned jsme vyfasovali ATB kapky. Sice nejsem z ATB dvakrát odvázaná, nicméně ničím jiným bychom ten žlutý hnis (či jak to nazvat) asi nevyléčili. Držím všem pěsti, ať jsou brzo fit.

Pavlinkav
17.12.2013 v 14:56:36

Mankoš, ona si to ze školky přinést musela, doma jsme byli všichni OK… teď budu doufat, že to nechytnem nikdo jiný.

Marinádo, to si taky vždycky říkám, že tomu děcku taky není dobře a já bych ho někam cpala. Stejně se malá po mě jen plazí, pořád mě volá, dlouho u ničeho nevydrží, jak je nevrlá…

No já jdu ještě do práce, bude s ní manžel (budou mít prodloužené vánoce… asi jim závidím oběma ;-), ale mám ve škole rozjeté věci, které musím do Vánoc ještě dodělat a taky budou besídky… to bych nemohla těm svým darebům udělat, abych tam nebyla ;-))

…objevovat doteď nepoznané…

MarinadaMarinada
17.12.2013 v 10:19:56

Pavlínko, tak ať je dcera brzy fit, do Ježíška to určitě stihne. Udělala jsi dobře, že jsi jí nechala doma.
Ono tady nejde jen o nehleduplnost vůči ostatním, ale jde i o to, že nemocné dítě má být doma s někým blízkým, přijde mi to kruté, vyhnat dítě, které se necítí dobře, do kolektivu.
Ale pak zase musím říct, že rýmu a takový ten běžný kašel my doma za nemoc nepovažujeme a vůbec by mě nenapadlo s tím dceru nechat doma (pokud se teda necítí špatně, ale to poznám) a klidně po škole ještě vyrazíme do bazénu, bruslit, atd…
Ale zase když měla jednou střední chřipku, nechala jsem jí doma ještě o dva dny dýl než je běžné a když měla neštovice, zůstala doma dokonce o týden dýl.

MANKAš
17.12.2013 v 9:13:01

No Pavlinkov jako by jsi byla u nás ve školce, ale zase včera jedna maminka říkala holčičce, proč nemá punčochy, že je nemocná, tak ať si je ve třídě nesundává…Jinak u nás ve třídě včera tři děti zánět spojivek, takže i tohle se šíří rychle, dneska tam dvě nebyly, ale jeden chlapeček se zarudlýma očkma byl.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Pavlinkav
17.12.2013 v 8:08:43

Tak jsem si právě vzpomněla na tuto diskusi… zůstala jsem doma, malá má asi zánět spojivek.

Ale proč píšu. Opravdu se mi otvírá kudla v kapse, když dojdu do školky (včerejší situace) a v šatničce se ptá maminka kluka – a nekašlals moc? Bylo to dobrý? Ta maminka je na mateřské s mladšíma dvojčatama. Takže si ho může nechat doma. Ale proč by měla doma tři, že? Ještě by ten uchrblaný ty dvojčata nakazil… Takže fakt super. Měla jsem se co držet.

Já jsem včera váhala, malá měla očka začervenalé, ale jinak nic, tak jsem došla k závěru, že jí tam nafoukalo, že to bude dobrý. No dnes už to dobrý nebylo, takže jsem zůstala doma z práce. Ještě že už budou ty Vánoce ;-)

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
11.12.2013 v 19:30:54

janca.mas – já tím nechtěla říct, že to dělají jen matky na RD – spíš, že pro ně nemám fakt ani kapku porozumění. Mně se tedy nelíbí ani, když tam matka na RD nechává dítě celý den – proč? Ale to už je jiná kapitola. Jinak také si lidí, kteří jsou ochotni ve školce pracovat vážím – měla jsem tu možnost si to vyzkoušet a opravdu to nic jednoduchého není…a před těmi, kteří to zvládají navíc tak, že můžou mít pocit z dobře vykonané “práce“ smekám dvojnásob. Kšanda

janca.masjanca.mas
11.12.2013 v 14:51:43

Prostě vše je o lidech. Jsou matky a matky na RD nebo pracující a jsou učitelky a učitelky. My máme ve školce v oddělení kam chodí dcera naprosto skvělé paní učitelky. Ovšem to nemohu říct o druhém oddělení, kde bývají odpoledne často děti spojované z různých tříd. Paní uč. nic neřeší, že má dítě bouli na hlavě a odřenou bradu…ticho po pěšině. Žě se děti dívají odpoledne na tv…pohoda. Že si jdu vyzvednout dceru a učitelka nikde… apod.
Ale musím říct, že si této profese vážím,já ač pracuji ve školství (momentálně sice na mateřské), nevím, jestli bych na ty malé špunty měla nervy :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist