Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Kroužky pro předškoláčkyKroužky pro předškoláčky
janca.masjanca.mas
16.10.2013 v 21:09:13

Škola i školka jsou už v plném proudu a většina dětí už ’kroužkuje’. Zajímá mě jak jste na tom vy? Odkdy začaly vaše děti chodit do kroužků (už ve školce nebo až s nástupem školy)a do jakých? Podle čeho jste je vybíraly?
Zjistila jsem, že najít kroužek pro 4-leté dítě bez nutné přítomnosti rodičů je docela problém. Máte stejnou zkušenost? Díky za příspěvky do diskuze.

Stránky: [1] 2 3 4
janca.masjanca.mas
31.3.2014 v 17:17:38

Jinak od 16.4. máme ještě kroužek taneční a pohybové výchovy :-) Už jsem zakoupila sukýnku a balerínky :-)

janca.masjanca.mas
31.3.2014 v 17:15:30

Peti, kolem 25-30 dětí. Hned první hodinu asi po 10 min. jsem dostala sprdunk, že si malá dělá, co chce a neposlouchá paní učitelky. Byla z toho všeho tak vydivočená, že se tam předváděla, navíc tam měla kamaráda ze školky, tak to tam spolu pěkně rozjížděli. No, nicméně hned je paní učitelka ’rozesadila‘ a byl klid a nakonci dostala i pochvalu a kokinko :-)

PetraPetra
31.3.2014 v 17:01:53

Jančo, to zní bezvadně, hlavně jak je malá nadšená, to je super. Kolik tam těch prcků mají?

…neustrnout ;-)

janca.masjanca.mas
31.3.2014 v 16:53:42

Ahojky, vrací se zpět k tomuto tématu, protože je u nás momentálně aktuální :-) Má 4 letá dcera už měsíc chodí na cvičení pro předškoláčky (bez rodičů) pořádané tělovýchovnou jednotou a je naprosto nadšená. Objevila jsem to úplně náhodou a musím říct, že paní učitelky jsou fantastické. Je jich tam asi 5 a mají vždy pro děti připravené různé soutěže. Cvičení trvá 75min.! Poznámka na závěr: naše dítě místo, aby bylo unavené, je ještě více nabité energií :-) A každý den kňourá, kdy už bude zase to cvičení. :-)

DostalovaPaja
6.11.2013 v 8:28:29

ahojky, já spíše reaguji z druhé strany. Jsem učitelka v mš a musím říct, že někteří rodiče jsou nezodpovědní a chtěli by aby jejich ratolesti chodily na všechny kroužky a tak rodiče měli co nejméně starostí a nemusli se svými dětmi trávit moc svého času. Já jsem zastánce výroku “Líný rodič šťastné dětství“, ale ani toto se nesmí přehánět. A tak kroužky Ano ale všeho s mírou!

…každý den vstát a jít o něco dál!

halinahalina
5.11.2013 v 20:00:32

Ono podle mých zkušeností také záleží na té malé osůbce. Některé dětičky jsou už ve čtyřech letech schopné vydržet samy na kroužku bez maminky, některé ale ne. Sama to vidím na gymnastice, kde mám letos holčičky od 4,5 do 6,5 roků. A některé ty 4,5 leté tu maminku v těklocvičně ještě potřebují, některé ale mamku vyhánějí pryč….

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

ŽOFINKAŽOFINKA
5.11.2013 v 19:13:08

Krásný den všem.
Má zkušenost je z menšího města.
Máme tu Dům Dětí a Mládeže, který nabízí celkem slušnou řádku možností (nejen) pro děti.
S mrňaty je to kapánek horší, ale i tak mladší 4letá dcerka 2 kroužky (flétna, aerobik) navštěvuje, a to i bez nás dospěláků.

…spoustu radosti,
ale také i starostí :O)

JežečekJežeček
5.11.2013 v 14:13:20

Článek mě dokopal zajít i sem :-)
Chtěla jsem si přečíst reakce, ale odkládala jsem to na větší klid. Teď se objevil článek, já sepsala reakci pod něj a zjistila, že to vlastně asi patří spíše sem. Takže vkládám a večer si opravdu přečtu vaše zkušenosti!!!

Mám z toho pocit, že takto se snaží škola vydělávat. U nás máme výtvarný, pohybový a angličtinu. Kromě angličtiny jsou to věci, které jsou v běžném školkovém režimu. Jak cvičení, tak kreslení.
Co mi vadí, je to, že ty kroužky jsou v době školky. Tzn. že děti vytrhnou z kolektivní hry, odpoledního klidu, dopoledních aktivit a jdou na kroužek. Podle mě by to tak být nemělo. Je to něco navíc, tak by to měl být i čas navíc, který ta učitelka věnuje. Tedy to 15:30 je školka a pak může začít kroužek.
Já jsem malého zapsala do toho cvičení, baví ho to, ale já z toho nemám dobrý pocit, právě z těch výše jmenovaných věcí. Ale říkám si, že je důležité, že tam chodit chce a je to za 300 Kč/rok. Takže minimum.
A ještě je v angličtině. Tam nevím, protože doma mluvit nechce, nikdy mi neřekl, co si povídali. Učitelka je ale mladá a velmi sympatická. Dříve tam učila paní, která přednášela na VŠ, což mi vcelku přišlo divné, že kantor, který má průpravu na přednášky může učit předškoláčky. Ptala jsem se na to, pokývali hlavou (učitelka a ředitelka), jako že mám asi pravdu, ale neřekly nic a letos tam už neučí. Tak nevím, zda jsem byla zdrojem něčeho…
Ze školkové angliny toho moc nevím, doma, když si hrajeme, tak je učím, nebo říkám jim barvy anglicky a to opakují oba dva. Ale prcek je ještě opravdu prcek… Uvidím, zda ho dám ještě i příští rok. Tady už je cena poněkud vyšší 200 Kč za měsíc. Není to moc, ale když si zase vezmu, že děti jsou přes zimu častěji nemocné, tak kolik toho tam odchodí? No, je to vždy sázka do loterie.
CO se týká zájmů a aktivit, vše záleží na tom, kolik máme financí. Takže letos máme zaplaceno, co bude příští rok se uvidí… *

Magda K.
5.11.2013 v 11:27:06

Tak u nás mladší syn (2 3/4) je se mnou ještě doma na RD a chodíme na cvičení rodičů s dětma do Sokola, moc se nám to líbí a chodila jsem tam i se starším. Ještě chodíme do takového “hudebního“ kroužku pro malé děti. Máme to jako zpestření a počítám, že jak budu v budoucnosti v práci, tak to omezíme na cvičení. Je něco jiného, když je dítě doma nebo ve školce. A malé 3 – 4 leté dítě, které je celý den ve školce, si myslím nepotřebuje další kroužky. Musí toho mít ažaž. A každé dítě má jinou potřebu a samozřejmě i rodiče, prostě každého věc. Ale taky kroutím hlavou, když některé děti mají každý den něco. Starší syn (skoro 8)to měl stejně, opakujeme se. Teď má už své aktivity,věnuje se sportu, chodí do ZUŠ, ve škole nenavštěvuje žádné kroužky ani družinu, co má,tak bohatě stačí. Co si pamatuju, v necelých 4 začal chodit do hokejové přípravky, kde se učily bruslit i děti, které se dále nevěnovaly hokeji, on u něj ale zůstal. A pak se přidal kolem 6 roků fotbal, ten ale není časově náročný. Je jen pár měsíců na podzim a na jaro, v létě a zimě ne. To už chce všechno sám. U nás nejde děti vypustit na ulici,aby si hráli,takže to je částečně i místo toho, hlavně ten fotbal.

…mít největší štěstí v životě

bamiskabamiska
18.10.2013 v 20:13:00

jani souhlasím s kšandou,(pod to co napsala se plně podepisuju) obě to asi máme to tak máme i díky tomu že jsme uč v mš….ale je fajn když to zkusíte pokud po tom holčina tak prahne a jak píšeš s rozvahou…..určitě doufám že sem zabroušíš a písneš jak jí to baví, co tam dělají i pocity jestli se jí splnilo to co očekávala neto i to že to není to co jste čekali…

já jak už jsem psala kluci nikam moc chodit nechtěli, já i bych snad byla ta která by si ta přání plnila a byla ráda kdyby chtěli…ale oni nechtěli a tak jsem je nenutila…..od zuš na klavír jsme se obraceli od dveří když jsme se šli přihlásit a on nechtěl…nelituju….na zš měli kroužky v rámci družiny a byly všestranné a je to bavilo, vzali si to co chtěli a když začali říkat že něco nechtějí, tak jsem jim to odsouhlasila ale až po odchození určitého obdobé co měli zaplacené ….sice to bylo na nich že nechtějí ale i to mělo trochu svá pravidla…

staršímu je 17 a před dvěma rokama přišel že chce hrát na kytaru….sice jsem si říkala že je to dlouho….a preluduju tu neskutečně hezky, chodil rok na kroužek, pak díky netu si pouští a hraje….a je to na něm do ničeho ho nenutím a z pokojíku zaznívá hraní i tak….kdybych ho donutila když byl malý tak si myslím že by to byly boje aby cvičil…

stejně tak druhý 12 letý také druhým rokem chodí na street dance, sám si to dohodl přinesl mi přihlášku a já slzím na každé jejich soutěži, protože mi tím splnil neskutečný sen aniž bych to někdy čekala když mám bandu chlapů….letos budou tancovat na písničku z Katlíkovi továrny na čokoládu a on bude Karlík ani nevíš jak se těším…

no co přinese ta moje poslední tříletá prdelka nevím ale jednou nám to ukáže…
tak jsem ti vypsala to svoje :D a uvidíš ono to nějak se vykřeše a kroužků vás čeká spousta, hlavně přeju aby se líbilo a našla se v nich….

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist