Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Hráli si s vámi vaši rodiče?Hráli si s vámi vaši rodiče?
LussyLussy
11.10.2013 v 12:24:33

Tak jako ludlinku inspirovala nuninka svou diskuzí k založení diskuze o spotřebičích, mě napadlo další téma – hráli si s vámi vaši rodiče?

Já si myslím, že díky všem moderním vymoženostem máme právě mnohem víc času na své děti.

Dělali jsme doma černou hodinku, jednou za čas a pamatuju si to dodnes. Všude se zhaslo, plížili jsme se s bráchou a našima po domě a bafali na sebe.
Když jsem byla nemocná, četl mi táta pohádky.

Ale tím to tak hasne. Máma byla pořád u plotny, pamatuju se, jak jsme jí s bráchou prosili, ať si jde hrát a ona nás odháněla, že musí vařit. Když nevařila, tak uklízela. Když neuklízela, tak jsme šli s ní pro trávu králíkům, pomáhali jsme jí na zahrádce anebo si hráli sami.
Neměli jsme automatickou pračku, ale fakt strašně dlouho, ještě v 90. letech, jen tu vířivku, takže máma prala napůl v ruce a já jí musela pomáhat. Ústřední topení si naši dělali, už když jsme byli s bráchou dospělí, do té doby jsme tahali popel a uhlí a dřevo.

Utkvěla mi věta mámy, když jsme žadonili, ať jde s námi na procházku: Nemám čas, mám moc práce, až budeš mít vlastní rodinu, tak to sama poznáš.

Takže tomu se bráním zuby nehty a radši se vykašlu na domácnost a jedu s dětma na výlet.

A když jsem tohle téma jednou nadhodila mé babičce (84),tak tu to vyloženě pobavilo. Museli hlídat mladší sourozence, pást husy a když byli větší tak i kravku, nosit vodu, chodit 5 km do obchodu na nákup a hlavně žádné hračky neměli, měla jednu knížku a jednu poděděnou panenku.

Diskuze týdne 41/2013

Stránky: [1] 2 3 4
pivatkopivatko
25.3.2015 v 11:15:24

si pamatuju,že jsme jako děti hrávali s rodiči furt člověče,nezlob se, karty, pexesa….

jewelinkajewelinka
24.3.2015 v 19:37:55

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale když se k tomu vracím, tak si se mnou mamka taky nehrála, když mi bylo 7 měsíců šla zpátky do práce, dělala v jesličkách, tak jsem sice chodila s ní, ale hrát si se mnou nemohla a když jsem byla větší, tak mě po škole hlídala babička a mamka chodila domů utahaná a většinou mě akorát dala spát.
Navíc když mi bylo 8, tak bráchové už měli vlastní děti a o víkendu bývali u nás a zase nebyl čas na mě.

Ale za to tatínek rád jezdil se mnou na výlety, když to šlo, tak jsme někam vyrazili, hrady, zámky, opevnění, zoo atd. (mamka nerada jezdila s námi, prý hrabat se někam do kopce nebude). Také se snažíme s klukama vyrážet na výlety, co to jen jde, aby měli jako já na co vzpomínat :-)

verka1302
23.3.2015 v 13:13:39

Já si pamatuju, jak nám táta hrál loutkový divadlo. Byla to děsná legrace, měnil hlasy a dával lputkám hrozně srandovní jména a když jsme byly se ségrou větší tak už trochu přisprostlá. rodiče byli ale často v práci a my se ségrou chodily do školky takže jsme si to odbyly tam. dost časot nás hlídala i babička, která nám pletla oblečky na panenky a vždycky nám udělala místečko, kde jsme jakože se ségrou vařily. asi hodně velká výhody byla v tom, že jsem měla sourozence a že jsme si vystčily samy, tak jsme nepotřebovaly tolik asistenci rodičů. to samé se snažím praktivoat u svých dětí.

jaeny
23.4.2014 v 18:27:34

moje mamka si vubec s nami nehrala, nemela cas, stale jen uklizela,ja se snazim svim detem venovat vic a čas si vzdy najdu,prace doma přece neuteče ta počka

supicesupice
1.2.2014 v 12:12:12

Se mnou si maminka hrávala často a já mám v plánu si se svými dětmi také hrát. Jsou to pro mě krásné chvíle a děti to potřebují. Samozřejmě je ale také důležité, aby byly děti samostatné a uměly si taky hrát sami.. :)

…mít to největší štěstí na světě! supice

Anonym
16.10.2013 v 22:39:45

Pořád mám v paměti zážitek z hraní s mojí maminkou:-) Hráli jsme si na školu a měla jsem namalovat obrázek – snažila jsem se vymáčknout zelenou temperku do mističky, protože se mi zdálo, že mi jí maminka dala málo a tempera mi vystříkla na hlavu:-)))) Druhý den jsme se ve školce fotili a já jsem byla zelená jako vodník – dřívější tempery měli lepší barevnou stálost a ne a ne je vymýt z vlasů:-)

Anonym
16.10.2013 v 17:20:17

Pamatuji si, že mamka mi věčně něco vyprávěla, hrála se mnou různé hry a jezdily jsme spolu na dovči, kde se mi také věnovala. Asi to bylo i tím, že táta s námi nežil a vlastně jsem ho neznala, tak mi to asi chtěla vynahradit.
Stejně se věnujeme s mužem teď i našim dětem, jedno je sice už dospělé, ale máme i pětileté a to si teď užíváme. I když někdy je to fuška :-))

katka6katka6
16.10.2013 v 10:41:04

Můj tatínek si se mnou hrál,na podzim jsme pouštěli draka,v zimě se mnou chodil sáňkovat,bobovat. Byl to skvělý táta,lepšího bych si ani nemohla přát. Mamka se mi bohužel moc nevěnovala,ted‘ si sice rozumíme,ale jako dítě jsem tíhla více k tat’kovi,ten mi vše vynahradil.

PavluschkaPavluschka
16.10.2013 v 8:50:00

Mamka nám vždycky večer četla a usínala u toho a my ji budily. AŤ u toho nespí (-:
Neděle po obědě byla vyčleněná pro nějakou společenskou hru – člověče, šachy, karty – hlavně všichni spolu. Jinak každý jak uměl…

zbynula
16.10.2013 v 5:59:14

Určitě si s námi nehráli. Museli jsme si vystačit sami, a to i když jsme byli nemocní. Brácha si se mnou hrál občas, je starší skoro o 4 roky, tak většinou už byl jinde než já. Ale měla jsme pěkné dětství, naši nás hodně brali na výlety a dovolené, což zase v té době nebylo úplně obvyklé. Také se nám dst věnovali babička s dědou. Dědá nám vyprávěl pohádky, to jsme milovali. Usínal u toho a my jsme ho pořád budili.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist