Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Školní automat na zdravou výživuŠkolní automat na zdravou výživu
PeťkaPeťka
3.10.2013 v 15:09:10

Tak nám dcera přinesla ze školy kartičku a hned žadonila, abych ji na kartu nabila hotovost.

Prý mají ve škole nový automat a všichni si tam kupují.

Koukla jsem tedy na webové stránky o co se vlastně jedná.
Máte u vás ve škole také automat na zdravou výživu a pokud ano, přijdou vám výrobky opravdu “zdravé“ a vhodné?

Stránky: [1] 2 3 4 5
PeťkaPeťka
16.10.2013 v 15:47:02

Mě to tedy v pořádku nepřijde.
Proč máme učit děti, že toto je zdravá strava, když není?
Proč nemůže mlékárna Kunín dodávat mléko pro děti bez přidaného cukru, bez škodlivých látek, ochucovadel? Mě už přijde šílené, že to vůbec vyrábí.

Neváhala jsem a zeptala jsem se na jejich stanovisko. Odpověď byla taková, že přidané látky nejsou zakázané a cukr je přidáván z toho důvodu, že děti mají rády sladké.
Tj. já z toho chápu jediné, nacpeme tam tunu cukru a děti to budou kupovat. Přidáme trošku sajrajtu, aby to mělo hezkou barvičku, když to není zakázané, tak proč ne. Zkrátka byznys.

A ještě se budeme tvářit, že potraviny z automatu jsou to nejlepší pro naše děti. :-(

Anonym
16.10.2013 v 15:20:22

Souhlas s Marinadou..bohuzel,opravdu by clovek uz nemohl jist nic,jen domaci maso,chleba,mleko,cukrovinky by taky nemohl kupovat,karmin je prirodni ,muze u citlivejsich vyvolat alergie,muze,stejne jako muze vyvolat hyperaktiv.,ale to je asi tak vse,muze,ale stejne jako cukr,ci jine potravina,vyvolavajici,podporujici hyperakt. a tak je to ze vsim.
Karmin neni uplne bez rizika,ale jelikoz je to prirodni ,z hmyzu,tak je drahe,a bohuzel se nahrazuje syntetickyma ,coz je daleho horsi svinstvo,koukala jsem o tom dokument a takto je to ze vsim.

MarinadaMarinada
16.10.2013 v 14:03:40

Peťko, nevadí mi to. To mi mnohem víc vadí špinavý vzduch, který denně dýcháme.
Jsem zastáncem hesla “Všeho s mírou“. Ať už se to týká čehokoliv. Takže dceři dávám normální jídlo, aniž bych kontrolovala do detailů složení. A velká většina rodičů v mém okolí to dělá úplně stejně, děti si mezi sebou jídlo dělí (když chtějí) a žijí normální život, nejsou to žádné skleníkové kytičky.

PeťkaPeťka
16.10.2013 v 13:26:45

Marinádo, díky za napsání.
A tobě tedy nevadí, že cereální tyčinka má tolik energie jako pro sportovce. Ochucené mléko obsahuje např. karmín? Ten se vyrábí z vysušených těl hmyzu červce. Což je přísada vysloveně zdravotně škodlivá, způsobující hyperaktivitu, alergie. Nevhodná pro děti. Navíc mlíčka obsahují tunu cukru.
A ještě to je pod záštitou zdravé stravy.

MarinadaMarinada
16.10.2013 v 7:00:41

Happysnack ve škole máme, kartu dceři nabíjím od 1.třídy a nikdy nebyl žádný problém. Občas si kupuje jahodové mléko, občas nějakou cereální tyčinku, když má hlad. Občas koupí něco i kamarádce, nebo se o tu tyčinku rozdělí. Svačinu jí dávám, ale třeba když je hnusný oběd, jsem ráda, že nezůstane celé odpoledne o hladu. Většinou má týden, kdy si každý den něco koupí a pak další 4 týdny nic (předpokládám, že to souvisí s aktuální náplní automatu :-) ).
Bufet ve škole mají taky, ale dcera tam ještě nikdy nic nekupovala, celkově na jídlo moc není.
Chápu, že rodičům “žravých“ dětí může automat a bufet ve škole vadit, já to naopak vítám.
Jen mě překvapilo, že ty cereální tyčinky mají ve školním automatu dražší než u nás na poště, kde jsem je nově objevila…

zbynula
16.10.2013 v 6:14:20

Nemáme naštěstí ve škole žádný automat ani bufet. Kdysi jsme měli ten mléčný, asi před šesti lety, moc zdravých věcí tam nebylo. Teď máme projekt Ovoce do škol pro první stupeň a je to fajn. jednou za dva týdny dostanou děti zdarma krabičku ovoce. Většina z nich to sní, nechám je to jíst na začátku hodiny, povídáme si přitom, to mají rádi :-)

ctiradkactiradka
14.10.2013 v 23:34:09

Peťko, obávám se, že si nedělají legraci, ale že to myslí vážně.. :-(
…myslím ty kecy o zdravém ochuceném kontrolovaném mlíku, bez kterého by děti nepřežily a nejspíš ani nevyrostly.. :-)

PeťkaPeťka
14.10.2013 v 23:12:47

Toto je právě akce – Mléko do Evropských škol.
Po přečtení garanta projektu už vážně nevím, jestli si dělají z rodičů blázny, nebo si vážně myslí, že jsou rodiče úplně mimo.

Garantem projektu je Poradenské centrum Výživa dětí. Profesionální nutriční terapeutky pečlivě hodnotí složení každého výrobku a jeho vhodnost pro dopolední svačinu dítěte, která by měla dítě zasytit na dobu, než přijde čas hlavního jídla. .
….a dále zde:
http://www.happysnack.cz/skolni-automat/garant-projektu/

Nebo také:
Mléko pro evropské školy je program, kdy se Evropská unie a Česká republika podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u dětí z mateřských, základních a středních škol. V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

A poslední:
Činnost školy, spojená s provozem mléčného projektu, se řídí Nařízením vlády (ES) č.1234/2007, Nařízením Komise (ES) č.657/2008 a nařízením vlády ČR č.205/2004 Sb. v platném znění.

JanaKJanaK
14.10.2013 v 22:42:29

Ve jedné z našich škol, jsou automaty mléčné, s dobrůtky (od brambůrek, po bagety), i s teplými nápoji. Ovoce není v žádném, jestli si dobře pamatuji, tak loni různé ovoce dostávali ve čtvrtek, ale nevybavím si, zda každý, nebo jednou za měsíc.
Já jsem to vyřešila tak, že kartičku nemá ani jeden – dceři stejně mléko nechutná a synovi raději udělám pořádné kakao než ty dobroty z automatu.

Mockrát se u nás rodiče pokoušeli změnit nabídku automatů, vždy neúspěšně. Jelikož je na jedné chodbě i bufet, alespoň bylo prosazeno, že první stupeň na tuto chodbu o přestávkách nemá přístup.

ctiradkactiradka
14.10.2013 v 22:22:17

Peťko, u nás na škole to bylo prý už minimálně loni… A vzhledem k tomu, že jsme velká škola (jen první třídy jsou čtyři), tak i kdyby se nás našlo pár, k ničemu to nebude.. Navíc si děti mlíka evidentně kupují (poptávka je), tak proč by to někdo rušil, že…
Třeba minulý týden byly mlíka vybrané, a hádejte, jaké ještě zbyly? ty neochucené… :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist