Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Akce v MŠ s rodiči...Akce v MŠ s rodiči...
bamiskabamiska
2.10.2013 v 8:33:07

Včera u nás ve školce proběhlo první společné tvoření s rodiči. Tvořil se Podznímníček. Akcička to byla hezká přišla část maminek (polovina), zasmálo se, vytvořil se pařízek, děti si pohrály a šlo se domů… tedy doufám, že to tak vnímaly i maminky.


 • A proto se ptám máte takovéto akce rády a účastníte se jich?
 • Jaké u vás ve školce probíhají?
 • Jaké by se vám líbily a nejvíce vás oslovily?
 • Jakým způsobem probíhají a jsou organizované?
 • Co by se vám líbilo jinak a změnily byste?

Podzimníček Honzíka – věci jsem měla nachystané, ale myslela jsem, že bude pobíhat s dětmi a on hučel, že chce také něco tvořit, tak trhal listy podával oříšky. Ve finále jsem myslela, že necháme ve školce u dveří, ale mermomocí si ho chtěl vzít domů, že u postele na skříňce má místo :). Takže dnes spal s náma.

Stránky: [1] 2 3
Anonym
20.10.2013 v 19:59:15

My máme podzimní tvoření od tří hodin, taky žádná výhra, z práce jsem to stíhala taktak:-(

bamiskabamiska
20.10.2013 v 17:47:32

tak nás tenhle týden čeká dlabání dýní spojené s pouštěním draků….

no 14,30 je neskutečně debilní čas, jinak to nazvat ani nejde…která zaměstnaná matka si to může dovolit….chápala bych takhle akce kdyby se to nějakým způsobem rozcházelo v tenhle čas domů, a tím bych viděla že tak prostě ti rodiče čas mají…no ale to by bylo velmi vzácné si myslím.

zuzina
20.10.2013 v 14:14:25

příští týden u nás bude podzimní tvoření a už posunuly začátek na 14.30.máme si donést věci na to co chceme tvořit.bohužel p. uč. jaksi zapomněla napsat co vlastně chceme tvořit .tak nevím..buď ukecám panučitelku jestli se malému bude věnovat než dorazím/pro mě na 14.30 znamená jet busem z práce ve dvě hodiny,tudíž asi vypnu přístroj a uteču z práce?,což určitě neklapne/ nebo začneme trénovat doma,aby to naše dílo nějak vypadalo….

…láska na celý život :-)

janca.masjanca.mas
20.10.2013 v 13:25:41

U nás ve školce bývá tvoření asi 3x do roka. Musím říct, že obdivuji paní učitelky a hluboce před nimi smekám. Vždy je vše perfektně připravené. Děti jsou nadšené, i když je to kolikrát pěkný zmatek. Dokážete si představit asi 25 dětí, jejich mladší sourozence a k tomu jejich rodiče. Za tu hodinu mám vždy hlavu tak trojnásobnou, ale ta rozzářená očka za to stojí .
Bývá mi jen líto dětí jejichž rodiče nepřijdou, je to pro ně asi hrozné zklamání.

alena5alena5
5.10.2013 v 12:00:35

U nás ve školce tvořivé akce bývají,já na ně nechodím protože jsem v té době v práci,tatínek byl párkrát,ale nerad,protože ho to nebaví,navíc syn u toho dělal kde co,než aby tvořil s taťkou,takže už nechodí.
Probíhají tak že cca týden předem se objeví plakátek s informacemi o akci,rodiče si donesou věci dle tématu na tvoření a pak sedí ve třídě u stolečku a tvoří,nakonec se výtvory a účastnici vyfotí a výtvory se vystaví do šatny na výstavku,potom si je děti donesou domů.

Pavlinkav
4.10.2013 v 14:46:47

Takové akce u nás tak dvakrát do roka bývají (myslím tvoření), nemám je ráda, neúčastním se a naštěstí se nad tím nikdo nepodivuje ;-)
Nejsem tvořivý typ a když vidím, jak místo dětí tvoří maminky a předhánějí se, kdo víc a kdo líp… no, nemusím být všude… naštěstí máme dost svých akcí, takže nám do toho času vždycky něco vleze :)

Na besídky chodím poctivě, to zase jo, to bych holkám neudělala, ale tvořivé akce bojkotuju.

…objevovat doteď nepoznané…

nuninka
4.10.2013 v 12:59:04

Prvoso, moc pěkné fotky.

pvosapvosa
4.10.2013 v 11:42:33

Bamisko díky.
Většinou je to materiál pořízený školkou (skleničky, tašky, fixy, voskovky, vata, pedig, papíry, krepák, korálky,….). Samozřejmě na inspiraci se ptají i rodičů při třídních schůzkách. Myslím si, že u nás je dost tvořivých maminek a tak některé nápady jsou od nich a i s daným tvořením se pak snaží pomoci – malování na hedvábí, tvoření s pedigem.
Také jistě využijí nabídky rodičů: zahradnice, lesník – větvičky, cukrářka – perník, včelař – plástve na svíčky, apod….
Ale při posledních dílničkách jsme si už přinesli některé věci samy – brambory, koště, šití, přírodniny,… jelikož bydlíme na vesnici, je předpoklad, že nebude problém si to přinést než to složitě pořizovat školkou.
A ten barevný písek se nechá koupit, např.:
http://www.ceske-tradice.cz/katalog/zbozi/tvoreni/vytvarne-a-dekoracni-pomucky/dekoracni-kameny-a-pisek/produkt/dekoracni-barevny-pisek–500g_1459
http://www.svatba-eshop.cz/svatebni-dekorace/pisek-dekoracni

…mít smysl života.

bamiskabamiska
4.10.2013 v 9:31:39

zuzino ..měla bych radost, myslím, že je lepší nejít pokud to takhle vnímáš než tam pak zpruzele sedět a nebavit tě to…takže tenhle přístup rozhodně vítám….a s tím vajíčkem to vnímá stejně, takže u mě máš za jedna :D

psovo moc ti děkuji za čas který jsi věnovala psaní a vkládání foteček, moc si toho vážím….a hlavně musím říct že vaše paní učitelky jsou u mě za jedničky, opravdu krásně připravené, krásně promyšlené, hezky pospojované moc pěkné a je mi jasné co času jim to dá to připravit….hezoučké výrobky…tam bych chodila také ráda….
a materiál je v režii školky? nevím jestli jsem to nrpřehlédla, vím že jsi psala že koštata jsou na vás…ale co ten zbytek?
jinak pochval šikulce výrobky jsou fakt moc hezké….

jo a ten barevný písek, to neznám, je to klasika třeba přešátý jemný písek a obarvený třeba potr barvou? nebo se to kupuje už hotové nevíš náhodou?

nuninka
3.10.2013 v 16:37:44

Bamisko, tyhle akce se mi líbí. Děti mají pravidelně podzimní tvoření, něko kolem vánoc, den maminek a myslím se, že ještě něco.
Organizace jak kdy. Ale problém je také ten, že je moc lidí a málo místa. :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist