Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Inhalátor na laryngitidu či obyčejnou rýmuInhalátor na laryngitidu či obyčejnou rýmu
blueladik
1.10.2013 v 14:29:38

Hezké odpoledne…
Zajímalo by mě, kolik rodin má doma inhalátor a jestli ho vnímáte jako opravdového pomocníka. Jestli ho používáte často, pouze při vážnějších problémech nebo jste ho pořídili a pouze se na něj práší… :-)
A další věc, slyšeli jste už o laryngitidě? Setkali ste se s ní? Pomohl Vám inhalátor?

Míla

Stránky: [1]
Anonym
2.10.2013 v 11:04:55

Já právě přemýšlím, že bych ho pořídila…. Protože bráška když byl malej, tak měl laringitidu, bylo to opravdu ošklivý, byl asi 14 dní v nemocnici….Dávali mu právě inhalovat a pak doporučili našim, aby inhalator koupili i domu…mamka říkala, že hodně pomáhal….naši bratranci zase kvůli nějaké alergii měli inhalátor….
Pak taky známá, když její miminko mělo rýmu nějak víc, tak právě jeli na pohotovost do nemocnice, tam ji dali nainhalovat, zlepšilo se to a jeli zase domu….
Vlastně jsem doufala, že tu na inhalatory budou samé pochvalné příspěvky a já budu vědět, že je to dobrá investice….ale teď jsem tedy na vážkách….protože sem se trošku bála, aby nám tu na něj akorát nesedal prach…

nuninka
1.10.2013 v 23:15:44

Inhalátor máme kvůli bronchytýdě. Jestli je opravdu účinný, to v tuhle chvíli neřeknu. On se totiž musí užívat opravdu pravidelně a ne až, když je problém.
Takhle nám to říkala doktorka na alergologii, kde chodíme, protože malý spadá pod astmatiky.

semelkasemelka
1.10.2013 v 16:49:45

vlastně jsem si vzpomněla, proč jsem inhalace zavrhla. Když byl Mates malý (5m) a měl první rýmu, tak jsem s ním zkoušela “inhalovat“ – postavili jsme stan z deky a dovnitř jsme si dali varnou konvici a tvořili jsme páru, do vody jsem dala citrónovou a eukaliptovou silici. Dělali jsme to 3x denně po dobu 3 dnů a účinek byl nulový.

semelkasemelka
1.10.2013 v 16:45:53

inhalátor nemáme
laryngitidu známe, první jsme nevěděli, o co jde, ale nebylo to prý tak strašné, aby jeli do nemocnice (já byla v porodnici), od dr jsme tenkrát dostali kromě jiného prothazin (antihistaminikum) a rectodelt (kortikoidy) s tím, že si je máme doma nechat pro strýčka příhodu. Na rectodelt jednou bohužel opět došlo, jinak jsme to zvládli vždy “jen“ s prothazinem a otevřeným oknem a já jen u dr. hlásila “zase jsme seděli u okna“ a dr. jen odpovídala “krásně to zvládáte“.

PetraPetra
1.10.2013 v 14:35:40

Inhalátor nemáme, ale laryngitidu bohužel znám :-( naštěstí jsme ji ustáli vždycky doma u otevřeného okna.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist