Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jaké je to mít sourozence?Jaké je to mít sourozence?
nuninka
30.9.2013 v 10:27:13

Petra se v diskuzi http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&&t=13490.0 ptala na jedináčky a mě napadlo, jak zvládáte sourozence?

Já jsem jedináček, ale mám tři děti a občas se nestačím divit :-) Ale třeba to tak je u sourozencu normální, tak já bych se v návaznosti na Petřinu diskuzi zeptala jak to máte vy se svými sourozenci?
Hádáte se s nimi celý den? Protože ti dva jsou v sobě sotva ráno otevřou oči. Ještěže ten třetí prozatím nemluví :-)

Diskuze týdne 40/2013

Stránky: [1] 2 3
Anonym
3.10.2013 v 18:07:29

No, život s mou sestrou byl vždy a vlastně svým způsobem dodnes byl poněkud očistec. Ale to je o její povaze, která není bohužel ta nejlepší. Je zbytečné se o tom rozepisovat. Ale bohužel ne vždy je sourozenec takový, jakého by si člověk přál…

čtenářka

nuninka
3.10.2013 v 16:51:11

Majulko to je ale škoda. Přece si to ale kluci nenechají líbit věčně.

MarysekMarysek
2.10.2013 v 20:39:50

Nuni ale je to tak :)

Jsem ráda, že nejsem jedináček…A že i v současnosti naše vztahy fungují…i když to v poslední době nebylo se ségrou jednoduché…

MajulkaMajulka
2.10.2013 v 19:03:29

Nuninko ona neteř se hádá se všema okolo. Jen právě s mými syny ne. Oni totiž moji kluci si nechají od ní všechno líbit a do sporu s ní nejdou. Jsou asi zvyklí od mala. Vždycky když si jako děti hrály, tak vše muselo být po jejím, jinak byla hysterická a oni to tak berou a ustupujou asi i teď. Jinak doma se hádá se svou sestrou, s mojí sestrou :-) teda jako se svou mámou a občas i s tátou, je protivná i na našeho tátu, teda jako na svého dědu. Když studovala v Praze a jezdila domu na víkendy, tak jsem se její sestry ptala, jestli se jí nestýská. Ta mi odpověděla, že vůbec, naopak, aspoň je doma klid. No a je drzá i na mě a já se domnívám, že ve svém věku si nemusím nechat od nějaké mladé holky na sebe křičet. A mrzí mě, že sestra jí takové chování trpí a přesto, že k ní se chová taky tak, tak se jí ještě před ostatníma zastává. Přitom já jí nikdy nic neprovedla, naopak, vždy když potřebovala, tak jsem jí všemožně pomáhala. A tak ani nechci já být ta první, která za sestrou půjde, nebo jí bude kontaktovat. Mám taky nějakou hrdost. Ale je mi to líto, protože jinak mám sestru ráda.

PadméPadmé
2.10.2013 v 17:49:39

Nuninko, ono snad o to dohadování nebo hádání ani nejde – v sourozeneckých vztazích – někdy se to prostě stane, že se něco semele – a když to bereš jako normální a přirozené, tak je to v pohodě :-).
Tři různí lidé se nemůžou vždycky na všem shodnout, vždyť by to bylo divný ;-). Spíš si myslím, že jde o to, jak to vyřešit (či řešit). Mám na mysli – vyříkat si to, probrat to a jede se dál :-).
A my už jsme fakt všichni dospělí, takže spoustu “blbostí“ už prostě neřešíme vůbec. A v těch podstatných a důležitých věcech se dokážeme dohodnout, i když to třeba někdy chvíli trvá.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

miney777miney777
2.10.2013 v 9:36:06

Nuni:no, spíš mě mrzí, že ač mám tak velikou rodinu, tak jsem vlastně sama. A to je smutné zjištění, ale obávám se, že vztahy u nás jsou tak narušené, že se už nikdy nepojíme. Mrzí mě hlavně to, že moje děti mají spoustu “cizích“ tet, ale z vlastní krve neznají nikoho, než tu jednu, se kterou se ještě, tím, že každá žijeme v jiném městě (já v Pze a ona v UL, kde jsme vyrůstali), vídáme sporadicky. Navíc se přiznám všem, kteří znají to letní scházení se, vidím to hlavně u manžela v rodině, mrzí mě, že společně neslavíme třeba i Advent… Dělám vstřícné kroky, že alespoň matce posílám fotky vnoučat (Týnu viděla za jejích skoro 7 let života cca 3x?!? a Vojtíka za 16 měsíců ani jednou). No, to co máme jako děti, a hlavně já za sebou by vydalo na román, a možná by byl úspěšný…

…padat únavou na hu… ústa :-D

bamiskabamiska
2.10.2013 v 8:17:25

nuninko myslím že i to až bude mít každý svoje, tak zalezou k sobě, oni to podle mě nevnímají tak jak to vidíme my jako něco zásadového….kluci jsou taky draci a jak není jeden doma tak slyším, kde je , v kolik přijde a plouží se tu jak duchové a nemůžou do ničeho vrazit ruce…hlavně ten 12li letý

nuninka
1.10.2013 v 23:10:52

Padmé, proč ti nevěřím :-) (ohledně toho hádání) jsem moc ráda, že někdo má i se sourozenci takový pěkný vztah.

Miney777, páni, tolik sourozenců. I když z toho co píšeš, to doma zrovna veselé nebylo. Jsi ráda, že jsi alespoň s jedním sourozencem v kontaktu?

Ludlinko, nejsi někdy u nás doma? :-)

Prvoso a nelezete si na nervy, vídat se každý den :-) ( nemyslím to špatně)

nuninka
1.10.2013 v 23:04:57

Lussy a vadilo ti, že jsi ho třeba musela hlídat?
Je hezké, že máte takový vztah, to se dneska vidí málo :-)

Majulko, tak to je mi líto. Zvláště, když bydlíte kousek od sebe. Dělá její dcera peklo u tvých dětí, nebo je to celkově hašteřivka?

Bamisko, u nás se nemají kam zavřít. A pokoj mají taky zatím společný. Sice máme barák, ale vrch není opravený. :-(

Marinado, je moc pěkné, že vám to tak dobře funguje. A občasné rozepře, tomu se člověk nevyhne.

Marýsku, teda, jsi první, kdo řekl, že jsi ráda že máš sourozence. :-)

pvosapvosa
1.10.2013 v 19:12:40

Tak já mám o 4 roky mladší sestru. Já jsem takový kliďás po mamce a sestra je temperamentní po taťkovi.
Asi jako všude byla v dětství období, kdy jsme se rvaly jako koně (spíš ona mě :-) ), ale pak také období kdy jsme se snažily si pomoct (spíš já ji – učení).
A asi jako jinde, jako starší jsme to měla těžší a musela jsem vyšlapávat cestičky (pouštění na diskotéky, výlety s kamarády).
Teď se vídáme skoro denně, jelikož sestra bydlí s našima a já přes zahradu :-).
Snažíme si na vzájem pomáhat, ikdyž jsou dny kdy i ten nějaký mrak se přežene.

…mít smysl života.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist