Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Co dětem nabízí vaše škola?Co dětem nabízí vaše škola?
nuninka
30.9.2013 v 9:42:27

Každá škola nabízí něco jiného. Některá více, jiná méně.

Markétka domů přinesla nabídku kroužků. Jediný který se platí je keramika. Ostatní jsou zdarma. Jenomže hned se objevil problém. :-(
U všeho co si vybrala jí paní učitelka řekla, že je to pro děti, které chodí do družiny. Takže má smůlu. A to mě mrzí. Proč nabízí dětem kroužky, které pak jsou jenom pro děti z 1-3 třídy. Protože družina je jenom pro tyto třídy.

Co nabízí škola vašim dětem? Mají v kroužích přednost děti, které chodí do družiny, nebo jsou pro všechny děti??

Stránky: [1]
alena5alena5
1.10.2013 v 19:34:49

Nuninko ten systém u vás je ale zvláštní,sice mají tak větší výběr,ale neumím si představit že mi dítě měsíc do kroužku chodí,pak měsíc zase ne,protože je to nějaká aktivita která ho nebaví a pak zase chodí,navíc stačí nemoc a už z toho kroužku už moc nemá.

alena5alena5
1.10.2013 v 19:29:59

tak u nás je po sloučení škol a tím skončené konkurenci mezi školami a bojem o děti,u kroužků trochu změna,učitelky už žádné kroužky nedělají,takže nabídka dost prořídla-dřív měla každá učitelka povinnost vést jeden kroužek.Teď dělají kroužky už jen v družině a ve školním klubu,v družině jsem zahlédla jen letecky lístek s nabídkou a myslím že tam bylo 5 kroužků,klub měl nabídku na 4 kroužky.Škola má kroužky zdarma a v budovách školy.Jinak mají děti možnost chodit do kroužků co nabízí středisko volného času (dřív dům dětí a mládeže),tam už jsou kroužky ale placené a na různých místech

nuninka
30.9.2013 v 20:10:43

Semelko, ten školní klub je super :-)

katka2000katka2000
30.9.2013 v 13:39:17

u nás můžou do kroužků všechny děti, ale ty, co chodí do družiny, je mají zdarma. Jen na keramiku se přispívá.
Karinka je v 1. třídě a chodí na kytaru, na plavání a na angličtinu. Mají sice angličtinu povinně i ve škole, ale chodí tam z družiny jiné děti, tak chce s nimi.
Jsem ráda, že to v družině, protože mimo školu bych ji nestihla vodit na nic.

nuninka
30.9.2013 v 10:03:52

Petro, sice to je zvláštní, ale na druhou stranu, pokud je o nějaký kroužek velký zájem a o nějaký vůbec, tak se třeba prodlouží ten co děti chtějí.
Já mám letos s dětmi zase tvoření. Holky byly loni nadšené a chtějí ho i letos :-) Tak se mě paní ředitelka na začátku školního roku ptala, jestli bych zase mohla :-)

semelkasemelka
30.9.2013 v 9:55:15

u nás vedle družiny je tzv. školní klub, jehož součástí jsou i kroužky (je jich kolem 15ti možná i víc, nezajímala jsem se moc, bo Mates už toho má dost), u seznamu kroužků byly vždy napsané třídy, pro které je kroužek určen. Ty, co chodí do družiny, si vyzvedne vedoucí kroužku v družině a zase je tam odvede. Ostatní malé vodí rodiče, velcí chodí sami. Kroužky jsou u nás za úplatu 1 kroužek 350 na pololetí, dva a více 500,- na pololetí.

PetraPetra
30.9.2013 v 9:54:53

To střídání kroužků po měsíci si pamatuju už z loňska, když jsi o něm psala. Na jednu stranu je to fajn, že toho takto děti víc vyzkouší, na druhou mi to přijde zase škoda, když zjistí, že by je to bavilo…

…neustrnout ;-)

PetraPetra
30.9.2013 v 9:53:27

Nuninko, to je teda fakt zvláštní…

U nás donesou začátkem září lísteček s nabídkou kroužků pro ten který ročník. Rovnou je tam i vypsané, kdy který kroužek bude, některá učitelka uvádí i s kým ten kroužek je, což mi taky přijde jako užitečná informace. Všechny kroužky na lístečku jsou pro všechny děti z daného ročníku. I kroužky, které probíhají v družině pod vedením vychovatelky, mohou navštěvovat děti, které do družiny nechodí, pokud spadají do té věkové kategorie. Některé družinové kroužky jsou i pro starší ročníky.
Kroužky se neplatí, max se vybírá na autobus, když někam jedou (soutěž s aerobikem). Výjimkou byly vloni škovné ručičky, kde se vybíralo na materiál, ale to bylo 15 Kč měsíčně :-D
V nabídce holky letos měly aerobik (přihlásila se A), školní sbor (M), němčinu a dopravní výchovu (ty měla jen A, nabízí až od 4. třídy), dramatický kroužek, sportovky, šikovné ručičky, zdravotnický kroužek. V 1. a 2. třídě ještě mají dobrovolně povinně angličtinu (je to kroužek, ale uč prosila rodiče, ať tam dají všechny děti, aby ve 3. třídě začínaly nastejno a nebyly mezi nimi velké rozdíly). To je z té školní nabídky asi všechno, když si ještě vzpomenu, připíšu další ;-)

…neustrnout ;-)

nuninka
30.9.2013 v 9:46:13

No a u Natyho to mají stejné jako minulý rok měla dcera. Každý měsíc je jiný kroužek.
A proč to mají takto? Snaží se dětem nabídnout co nejširší nabídku. Jenomže z důvodu malých prostorů a nedostatku financí i lidí, se snaží na přáni dětí i rodičů, dětem nabídnout alespoň něco.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist