Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » "home made" prostředky pro domácnost"home made" prostředky pro domácnost
semelkasemelka
22.9.2013 v 21:32:29

Narazila jsem na tyto stránky http://www.essential.cz/www-essential-cz/1-RECEPTY-A-NAVODY . Je tam spousta zajímavých receptů jako repelenty, čističe WC, odpadu, prostředky na nádobí, tablety do myčky a dokonce i krém na opalování s faktorem 30. Není to žádné bio či přírodní produkty, ale přeci jenom složení je jednoduché, většinou přírodně odbouratelné a člověk přesně ví, co používá.. Máte s podobnými domácími prostředky zkušenost?

Stránky: [1] 2
supicesupice
1.2.2014 v 11:28:35

Supr, vyzkoušíme! :)

…mít to největší štěstí na světě! supice

ZavaZava
10.12.2013 v 0:44:03

Přidám ještě jeden odkaz, ale asi se tam budou návody opakovat… Už od léta se chystám na přírodní mýdlo. Snad na to jednoho krásného dne dojde. :-D Pohořela jsem s domácím jablečným octem, co se naopak daří jsou paštiky a domácí lučina, sirupy. Jojo, jídlo, to je moje! :-)
http://moderna.alchymistka.eu/

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

semelkasemelka
5.12.2013 v 12:17:49

přidávám jeden zajímavý link na provonění domova
http://carujeme.cz/prirodni-osvezovac-vzduchu/

semelkasemelka
24.9.2013 v 10:13:12

jedlá soda je chemicky hydrogenuhličitan sodný kdežto soda na praní je uhličitan sodný bezvodý (soda) nebo dekahydrát (krystalická soda), účinky mají podobné oba změkčují vodu a mají bělící účinek. Krystalická soda má zásaditější reakci ve vodě než jedlá soda a je lepší změkčovadlo. Jestli je jedlá soda lepší bělidlo nevím, já používám při praní jen krystalickou sodu jako změkčovadlo i jako bělidlo.
proč v receptech pro mytí a praní míchají jedou sodu a sodu na praní z chemického hlediska příliš nechápu, možná jen mají vyzkoušené, že takhle je to nejlepší… při příštím praní zkusím namíchat směs jestli to bude lepší.. ¨-)

kekunkakekunka
23.9.2013 v 22:41:47

Díky za odkaz na zajímavé stránky!

Peti, můžu se zeptat, když jsi zmínila tvrdou vodu – co používáš na změkčení? A funguje to? Já kdysi do pračky sypala sodu, ale přišlo mi, že bez kýženého efektu. Máme šíleně tvrdou vodu a je to obrovský problém. :( Co nevyperu v rukách mýdlem s jelenem, to zůstane špinavé, nemůžu do myčky dávat tablety, protože se nerozpustí, … Budu vděčná za nějakou osvědčenou radu, neb mě ta naše voda fakt štve.

Možná hloupá otázka, ale jaký je rozdíl mezi sodou a jedlou sodou? Třeba u rozpisu pro výrobu tablet do myčky jsou uvedeny obě…

PetraPetra
23.9.2013 v 22:06:08

Ježečku, jasně, jen se ptej :-D …ale chápu, já bych taky byla radši, kdyby mi někdo dal přesné info, když mám něco zkoušet poprvé. Speciálně tohle jsem taky kdysi zjišťovala a informace se dost různily, takže jsem usoudila, že je to víceméně jedno, nalila od oka a dobrý, tak už to neřeším.

nuninko, ocet dávám klasický lihový, žádné speciality. Akorát se pak občas stane, že si manžel chce dát tlačenku a jde pro ocet do skříně s pracím práškem (já jinak tenhle ocet používám minimálně, tak se stává, že si nevšimnu, že v kuchyni došel :-) nebo dojde na praní, vezmu z kuchyně a uklidím k práškům…).

…neustrnout ;-)

nuninka
23.9.2013 v 21:58:59

Tak jsem taky nakoukla a některé návody a nápady jsou zajímavé :-)
Musím to prozkoumat více.
Semelko díky za odkaz :-)
Holky a ten ocet používáte ten klasický?

JežečekJežeček
23.9.2013 v 14:12:59

Jojo, Peti, vím, kam se zase obrátit pro radu :-D Ale ne, když od oka, tak od oka, přiměřeně – přiměřeně. *

PetraPetra
23.9.2013 v 13:52:27

Ježečku, ocet místo aviváže dávám od oka tak nějak podobně jako bych dávala aviváže a do toho kastlíku na aviváž. S tou sodou do odpadů je to podobně – prostě přiměřeně ;-) a časem si to vychytáš podle sebe. Ono bude asi taky záležet jakou máš vodu, jak moc to máš zanešené apod.
To jsem poradila, co?

…neustrnout ;-)

JežečekJežeček
23.9.2013 v 13:48:23

A kolik té sody a octu dáváte? Jsem mimoň, fakt jsem to ještě nezkoušela. Mám 7 kg pračku, tak kolik tam toho nalít a nasypat? A přímo na prádlo, nebo přes ty komůrky, co jsou k prostředkům určené? *

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist